Hlavní navigace

Agilní techniky již popáté v Brně

12. 2. 2015
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor: Agilia
Je již tradicí, že poslední týden v březnu se do Brna sjedou osobnosti agilní komunity z celého světa.

Vývoj spěje kupředu. Nároky současného zákazníka jsou čím dál tím vyšší. Všichni očekávají kvalitní služby, rychlé reakce a především funkcionalitu hned. Přibývá nových firem a vzniká kvalitní konkurence. Abychom mohli vystoupit z davu a ukázat co umíme, musíme na sobě neustále pracovat. A právě těm, kteří chtějí být lepší je určena každoroční akce Agilia Conference.

Vznikla v roce 2010 jako projekt skupiny Agilia Česká a Slovenská republika. Od ostatních konferencí se liší především unikátním obsahem, který není možné vidět na jiných konferencích. Kromě špiček světové agilní komunity se účastní také praktikující experti z první linie, kteří jenom zřídka vystupují na konferencích a kteří mají veliké množství zkušeností. Konference nemá za cíl být jen tokem nových informací, ale především ukázat zkušenosti firem, které tyto znalosti úspěšně implementovali a inspirovat ostatní k následování.

V roce 2015 se na Agilia Conferenci zaměříme na agilní firemní kulturu. Mnoho lidí si pod pojmem firemní kultura představí pouze nedůležité znaky, nebo nic. Firmy se mohou svou kulturou lišit, na první pohled je však vidět, že úspěšné firmy se od neúspěšných liší právě svojí kulturou.

Na konferenci vás čekají čtyři hlavní bloky:

  • Agile Management Congress - je určen těm, kteří mají ve firmě rozhodovací pravomoc, ředitelům, vyššímu managementu nejenom z IT ale také z HR, marketingu anebo provozu. Jednou z úloh kongresu je dát dohromady manažery, podnikatele a významné myslitele. Na této platformě se snažíme ukázat, že Agile je především souhrn technik pro moderní podnikatele založený na znalostech. Představíme Vám techniky pro finanční ředitele – Beyond Budgeting, techniky pro smluvní vztahy a kontrakty, techniky jak motivovat lidi, budování znalostní organizace a další.  Hlavním cílem je na skutečných příkladech ukázat, měnící se roli manažera v agilních organizacích a poukázat na prvky, které jsou pro agilní organizaci důležité.
  • Projektový management – představí se zavedené a také kontroverzní techniky řízení projektů: Scrum, Kanban, Lean, Dynamic Systems Development Method. Dozvíte se nejenom teorii těchto agilních technik, ale také zkušenosti s aplikací na různých projektech i ve velkých organizacích.
  • Produktový management – ukážeme vám některé techniky, např: Story Mapping, Estimate. Dozvíme se, jak tyto techniky dávají produktovému managementu nové možnosti, jak validovat podklady k vytváření produktu.
  • Technické dovednosti – opět Vám ukážeme zkušenosti s implementací agilních postupů při vývoji software. Zaměříme se na problematiku testování v agilním prostředí, zkušenosti s Continuous delivery a jaké to má výhody, problematiku produktového managementu , kvality požadavek a zadání a mnoho dalších.

Součástí doprovodného programu konference bude série workshopů na různá témata, jako jsou Softwarová architektura, workshop na techniky řízení a motivace, Management 3.0, nové zručnosti pro produktový management Videoprototyping, Jak na interní startupy, jak nastavit a řídit oddělení, které má na starosti projekty - The Agile PMO - Leading the Effective, Value Driven, Project Management Office, ale také certifikační workshopy pro Scrum Mastery a vlastníky produktů s nejlepšími světovými experty.

Pro koho je konference?

Konference je určena pro vrcholový management. Je to také důležité místo pro vedoucí pracovníky z HR, marketingu, financí, produktového managementu a dalších funkcí v organizacích, kterým záleží na trvalém rozvoji svých organizací a svého podnikání. Bohatý program je určen i pro softwarové vývojáře, Scrum mastry a vedoucí projektů.

Konferenci pořádá společnost Aguarra ve spolupráci se sdružením Agilia Česká a Slovenská republika. Dále ji podporují asociace Scrum Alliance, DSDM Consortium, technologické společnosti Naspers, AVG, Microsoft, Nemetschek Allplan anebo akademická instituce Ostravská univerzita.

 

Významné osobnosti na Agilia Conferenci 2015

Také v roce 2015 budou představeny pohled na unikátní společnosti a osobnosti.

Mario Almondo - (COO) Senior Vice President, Ferrari, Itálie

Mario AlmondoZákladním stavebním kamenem agilních organizacích je firemní kultura. A to je to, co nás pohání a motivuje dosahovat cíle, o kterých jsme si nikdy nemysleli, že jich můžeme dosáhnout. Jak tedy vybudovat kulturu, která je zaměřená na jediný cíl, vyhrát závody Formule 1? O své zkušenosti se podělí odborník, který svůj tým přivedl k vítězství celkem 13 krát.

Janet Gregory, Kouč – Agile Testing, Kanada

Janet GregoryJe spoluautorkou konceptu Agile Testing, kterým se snaží usměrnit přístup k testování ve vývojových týmech, které používají agilní techniky. Její kniha Agile Testing se stala okamžitě bestsellerem, protože právě testování softwarových aplikací se věnuje malá pozornost. Janet pravidelně ukazuje nový přístup k testování na workshopech po celém světě a my budeme mít příležitost se s ní setkat I u nás v České republice.

János Kocsány, CEO, Graphisoft Park, Maďarsko

János KocsányCo je pro nás hlavní motivací? Pro někoho to jsou peníze, pro dalšího smysl práce samotné. Jak se projevuje vliv pracovního prostředí? Společnost Graphisoft vybudovala v Budapešti technologický park Graphisoft park. Kromě svého sídla vytvořila unikátní prostor, kde se propojuje akademický svět, tvořený vlastní univerzitou, se světem znalostního podnikání. Nejedná se o klasický developerský projekt. Již na první dojem je z komplexu zřejmá snaha přitáhnout a udržet ty nejlepší talenty. Jaká je vize v pozadí celého projektu? Jakou roli hraje motivace a zkušenosti? A proč je to důležité? To se dozvíme v jeho zajímavé prezentaci.

Angel Medinilla, Kouč – Agile Lean, Španělsko

Medinilla AngelAngel se věnuje implementaci změn v organizaci. Změna na agilní způsob řízení není jen něco, co se týká pouze vývojářů. Je to změna, která zasahuje většinu oblastí organizace. Jak začít budovat agilní organizaci a na jaké problémy se potřeba připravit? Složitou problematiku představí Angel ve své přednášce zábavnou formou. Vážně ji popisuje ve svých knihách: Agile Management: Leadership in an Agile Environment alebo Agile Kaizen: Managing Continuous Improvement Far Beyond Retrospectives.

top100

Zdroj: Agilia

Autorka je z centra pro agilní metodiky Aguarra

Čtěte dále

Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Infor: Výrobci posilují monitoring dodavatelského řetězce
Infor: Výrobci posilují monitoring dodavatelského řetězce
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
Check Point: Nová verze GPT-4 může udělat kyberzločince i z amatérů
Check Point: Nová verze GPT-4 může udělat kyberzločince i z amatérů