Hlavní navigace

AOC Agon PD27 aneb Porsche pro pařany

2. 12. 2020
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: AOC
Společnost AOC a studio Porsche Design po uzavření nového partnerství uvedly na trh první společnou novinku, exkluzivní herní monitor Porsche Design AOC AGON PD27.

Exkluzivní značka životního stylu Porsche Design a přední výrobce herních monitorů AOC představují první výsledek svého nového partnerství. Je jím zakřivený herní monitor Porsche Design AOC AGON PD27. Tato novinka s 27" úhlopříčkou poskytuje zážitek podobný řízení závodního automobilu: vysokooktanové specifikace (QHD, obnovovací frekvence 240 Hz a 0,5 ms MPRT), eleganci, poutavý design ovlivněný závody a širokou škálu funkcí, které lze využít jak na denní bázi, tak i během dlouhých her. Ještě před oficiálním uvedením na trh získal design monitoru ocenění Red Dot Award 2020.

Výkon bez kompromisů

Soutěžní hry jsou dostupné a lákavé, ale samotná konkurence je tvrdá. Začátečníci i profesionálové se mohou shodnout na jednom klíčovém faktoru, a to že vysoce výkonné počítačové vybavení je klíčem k úspěchu. Stejně jako řidič závodního automobilu, který předvídá a vypočítává, jak nejlépe projet zatáčku, musejí hráči elektronických sportů rychle reagovat a rozhodovat se v milisekundách. Výkon každého zařízení je nesmírně důležitý a může snadno určovat výsledek soutěže.

Proto společnost Porsche Design pronikla do DNA motoristického sportu a spojila se s AOC, aby vytvořila vysoce výkonný monitor – speciálně pro ty hráče, kterým záleží na vítězství. Design monitoru je zvýrazněn stojánkem stříbrné barvy ve tvaru klece závodního vozu. Stejně jako ve skutečném sportovním vozidle poskytuje uživateli stabilitu, odolnost a vytrvalost, když naběhne adrenalin. PD27, který zůstává věrný filozofii designu Porsche Design a elegantně kombinuje styl a výkon, může promítat svá loga na stůl v různých barvách a rozsvítí zadní část displeje, čímž se rozšíří herní prostředí.

Přeřazení na vyšší stupeň

PD27 je vyvinutý pro nejambicióznější hráče a profesionální nadšence e-sportů z celého světa. Zobrazuje v rozlišení QHD (2 560 × 1 440) a nabízí extrémní obnovovací frekvenci 240 Hz, což je perfektní kombinace pro náročné hráče. PD27 má certifikaci VESA DisplayHDR 400, která garantuje živé, realistické barvy a široký dynamický rozsah, jenž umožňuje uživatelům ponořit se do simulovaného světa.

Těsné zakřivení 1 000 R (poloměr 1 m) obklopuje a zapouzdřuje uživatele, což je obzvláště skvělá vlastnost pro komunitu sim-závodů. Obnovovací frekvence 240 Hz snižuje vnímatelné rozmazání pohybu, zatímco doby odezvy 1 ms GtG a 0,5 ms MPRT zaručují jasný herní zážitek bez duchů. S AMD FreeSync Premium Pro uživatelé zažijí plynulé hraní bez trhání. Vysoký jas VA panelu 550 nitů zajišťuje nerušenou hru za jakýchkoli světelných podmínek.

Zvýšení úspěšnosti

PD27 je dodáván s bezdrátovou klávesnicí ve tvaru středové konzole, jež umožňuje rychlý přístup k nastavení monitoru nebo herním předvolbám. Uživatelé, kteří touží po řevu výkonných motorů v závodních hrách, ocení 5W stereofonní reproduktory se zvukem DTS. Pro každodenní fungování je monitor vybavený také čtyřportovým rozbočovačem USB 3.2 a nabízí rovněž po dvou portech HDMI 2.0 a DisplayPort 1.4.

top100

Doporučená koncová cena monitoru Porsche Design AOC AGON PD27 je 21 639 Kč (799 €).

Zdroj: MMD

Čtěte dále

Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti
Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
Obrazem: Experti z IT distribuce se sešli na eD Expo v Praze
Obrazem: Experti z IT distribuce se sešli na eD Expo v Praze
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste
Google končí s Google Glass, sny o AR ještě nevzdává
Google končí s Google Glass, sny o AR ještě nevzdává