Hlavní navigace

Apple: Nové modely MacBook Pro s rozhraním Thunderbolt

26. 2. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor:
Společnost Apple uvedla na trh nové verze Macbooků Pro postavených na procesorech Intel Core druhé generace. V jakých konfiguracích a cenách jsou dostupné?
  • Výrobce: Apple
  • Distributoři ČR: AT Computers, Czech Data Systems
  • Distributoři SR: AT Computers SK, Czech Data Systems
  • Více informací: www.apple.com/macbookpro

Nový 13“ MacBook Pro je vybaven dvoujádrovými procesory Intel Core i5 a Core i7 s taktem až 2,7 GHz a grafikou Intel HD Graphics 3000. Větší 15“ a 17“ modely počítače MacBook Pro jsou vybaveny čtyřjádrovými procesory Core i7 s taktem až 2,3 GHz a grafickými procesory AMD Radeon HD až s 1 GB videopaměti pro hry s vysokými nároky na výkon, profesionální práci s videem a graficky náročné aplikace.

MacBook Pro jako první počítač na trhu obsahuje technologii vstupního a výstupního rozhraní Thunderbolt. Technologie Thunderbolt nabízí dva obousměrné kanály, z nichž každý má přenosovou rychlost 10 Gb/s. Přímo zpřístupňuje rozhraní PCI Express externím periferiím a rovněž podporuje DisplayPort pro displeje s vysokým rozlišením a funguje s existujícími adaptéry pro displeje HDMI, DVI a VGA.

Nový MacBook Pro je nyní vybaven zabudovanou kamerou FaceTime HD, která proti předchozí generaci nabízí trojnásobné rozlišení pro videohovory. Díky inovativní aplikaci pro videohovory Apple FaceTime umožňuje nová  kamera uskutečňovat videohovory ve vysokém rozlišení mezi všemi novými modely produktů Apple. FaceTime je předinstalován ve všech nových modelech počítačů MacBook Pro a pro ostatní počítače Mac s procesory Intel je k dispozici v obchodě Mac App Store za 0,79 eur.

Řadu MacBook Pro nadále charakterizuje hliníkový unibody kryt, skleněný trackpad s technologií Multi-Touch, širokoúhlý displej s podsvícením LED, podsvícená klávesnice plné velikosti a baterie s výdrží 7 hodin.

Ceny a dostupnost

13“ MacBook Pro je k dispozici ve dvou konfiguracích:

  • 2,3GHz dvoujádrový procesor Intel Core i5, 320GB pevný disk s cenou od 1 199 dolarů (cca 24 000 Kč bez DPH);
  • 2,7GHz dvoujádrový procesorem Intel Core i7, 500GB pevným diskem s cenou od 1 499 dolarů (cca 30 000 Kč bez DPH).

15“ MacBook Pro je k dispozici ve dvou konfiguracích:

MIF22

  • 2GHz čtyřjádrový procesor Intel Core i7, grafika AMD Radeon HD 6490M, 500GB pevný disk s cenou od 1 799 dolarů (cca 36 000 Kč bez DPH).
  • 2,2GHz čtyřjádrový procesor Intel Core i7, grafika AMD Radeon HD 6750M, 750GB pevný disk s cenou od 2 199 dolarů (cca 44 000 Kč bez DPH).

17“ MacBook Pro má 2,2GHz čtyřjádrový procesor Intel Core i7, grafiku AMD Radeon HD 6750M a 750GB pevný disk. Koncová cena činí 2 499 dolarů (cca 50 000 Kč bez DPH).

Modely MacBook Pro budou k dispozici prostřednictvím autorizovaných distributorů a prodejců společnosti Apple. V České republice i na Slovensku zajišťují autorizovanou distribuci AT Computers a Czech Data Systems.

Zdroj: Apple, ChannelWorld

Čtěte dále

SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
Zákaznickému servisy Alzy vypomáhá umělá inteligence Alzee
Zákaznickému servisy Alzy vypomáhá umělá inteligence Alzee