Hlavní navigace

Apple: tablet iPad 2

5. 3. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Zcela nový design je tenčí, lehčí a rychlejší, nabízí FaceTime, kryty Smart Cover a baterii s výdrží 10 hodin.
  • Výrobce: Apple
  • Distributoři ČR: AT Computers, Czech Data Systems
  • Distributoři SR: AT Computers SK, Slovak Data Systems
  • Více informací: www.apple.com

Společnost Apple uvedla iPad 2, novou generaci svého tabletu pro procházení webu, čtení a posíláníe-mailů, prohlížení fotek, přehrávání videa, poslech hudby, hraní her, čtení elektronických knih a mnoho dalších oblastí použití.

iPad 2 je o 33 procent tenčí a až o 15 procent lehčí než původní iPad. Přitom si zachovává stejnou 9,7palcovou LCD obrazovku s podsvícením LED. iPad 2 je vybaven novým dvoujádrovým procesorem Apple A5, který  podle výrobce zaručuje špičkový výkon a grafiku.

Obsahuje také dvě kamery, VGA kameru na přední straně pro aplikace FaceTime a Photo Booth a zadní kameru, která umožňuje nahrávat HD video v rozlišení 720p. Vůbec poprvé se tak uživatelům přístroje iPad dostává do rukou inovativní funkce FaceTime, přes kterou si mohou volat s milióny uživatelů přístrojů iPhone 4, iPod touch a Mac.

iPad 2 poskytuje výdrž baterie až 10 hodin, je k dispozici v černém a bílém provedení,a uživatelé si k němu mohou vybrat jeden z inovativních krytů iPad 2 Smart Cover v živých barvách a provedení z polyuretanu nebo kůže.

iPad 2 přichází na trh se systémem iOS 4.3, nejnovější verzí mobilního operačního systému, mezi jehož nové funkce patří vyšší výkon Safari při mobilním procházení webu; iTunes Home Sharing; vylepšená technologie AirPlay; možnost používat postranní přepínač iPadu k uzamčení rotace obrazovky nebo ztlumení zvuku; a Personal Hotspot pro sdílení celulárního datového připojení přístroje iPhone 4 přes Wi-Fi.

Mezi další funkce přístroje iPad 2 patří zabudovaný gyroskop pro vyspělé hry, podpora technologie HSUPA v modelu iPad 2 Wi-Fi + 3G pro vyšší rychlost odesílání dat v sítích 3G, a HDMI Video Mirroring, které umožňuje uživatelům pomocí volitelného adaptéru zrcadlit obrazovku iPadu na připojené televizi.

CS24

Nový kryt iPad 2 Smart Cover chrání obrazovku iPadu při zachování tenkého a lehkého profilu. Dá se snadno uchytit a sejmout díky magnetickému kloubu, který se sám zarovná. Navíc nový Smart Cover při otevření iPad 2 automaticky probudí a při zavření přepne do režimu spánku, zatímco jeho výstelka z jemného mikrovlákna pomáhá udržovat obrazovku čistou. Kryt Smart Cover se dá složit, čímž vznikne stojánek propsaní nebo sledování videa. Je k dispozici v živých barevných provedeních z polyuretanu za 39 dolarů nebo v sytě barevných provedeních z kůže za 69 dolarů.

Ceny a dostupnost

  • iPad 2 s Wi-Fi bude k dispozici  za doporučenou maloobchodní cenu 499 dolarů (cca 8 690 Kč) za 16GB model, 32GB model bude stát 599 dolarů (cca 10 400 Kč) a 64GB model bude za 699 dolarů(cca 12 200 Kč).
  • Doporučená maloobchodní cena přístroje iPad 2 Wi-Fi +3G bude 629 dolarů (cca 10 950 Kč) za 16GB model, 729 dolarů (cca 12 700 Kč) za 32GB model a 829 dolarů (cca 14 400 Kč) za 64GB model.

Čtěte dále

Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Podniková data chráněná a centralizovaná
Podniková data chráněná a centralizovaná
GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře
GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře
Heureka: Česká e-commerce zakončila druhé čtvrtletí s 3% růstem
Heureka: Česká e-commerce zakončila druhé čtvrtletí s 3% růstem
Igor Cejkovský (Synology): ActiveProtect snižuje riziko lidské chyby
Igor Cejkovský (Synology): ActiveProtect snižuje riziko lidské chyby
Američané zakázali používat řešení firmy Kaspersky Labs
Američané zakázali používat řešení firmy Kaspersky Labs