Hlavní navigace

Arbes mění strukturu a cílí na nové partnery

2. 3. 2009
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Arbes Technologies, dodavatel informačních systémů, změnil organizační strukturu a rozdělil společnost do tří divizí. Kdo je povede? A které ze svých produktů nabízí společnost také prostřednictvím partnerů?

Pavel Jiruše se ujal řízení divize podnikových informačních systémůZměnou organizační struktury vznikly v Arbes Technologies celkem tři divize, které disponují nabídkou softwarových řešení pro konkrétní segmenty trhu: podnikové aplikace pro soukromý i veřejný sektor, bankovnictví a obchod s cennými papíry.

Česká společnost Arbes Technologies, založená roku 1991, doposud fungovala s horizontální organizační strukturou se třemi stěžejními odděleními - vývoj, realizace a obchod. „Toto uspořádání se v poslední době začalo projevovat jako nepříliš flexibilní. Proto jsme přistoupili k vertikálnímu modelu uspořádání, které kopíruje naše tři produktové skupiny a koresponduje s jednotlivými segmenty trhu, na kterých působíme," uvedl v tiskovém oznámení Tomáš Hlinka, ředitel Arbes Technologies.

Vedení divize podnikových informačních systémů se ujal Pavel Jiruše (34), který je novou posilou společnosti. Zkušenosti si přináší z firmy Oracle, kde byl zodpovědný za vedení projektových týmů při zavádění ERP řešení u zákazníků. V nové funkci má na starosti vývoj, prodej, implementaci i podporu ERP řešení Arbes Feis a ostatních podnikových aplikací, mezi něž dále patří Arbes CRM, Leasing, Workflow, BI a další.Roman Havlík vede divizi zaměřenou na obchod s cennými papíry

Divizi FIS (informační systémy pro finanční instituce) vede Roman Havlík (39), který se finančním produktům ve společnosti Arbes Technologies věnuje od roku 1998. V rámci své nové pozice má na starosti vývoj, prodej, implementaci i podporu produktů Arbes Topas (systém pro správu investic a obchodování na kapitálových trzích) a Arbes TA (Transfer Agency, systém pro správu portfolia podílových fondů).

Poslední divizi tvoří informační systémy pro bankovnictví, mezi něž patří především systém Arbes OBS. V čele této divize stojí Dalibor Lošťák (42), jeden z původních zakladatelů firmy.

Dalibor Lošťák se ujal řízení divize zeměřené na oblast bankovnictvíNěkterá řešení Arbes Technologies nabízí také přes partnery. Konkrétně jde o „balík" finančního a ekonomického systému Arbes Feis se všemi jeho komponenty, jako jsou vedle účetnictví i reporting, workflow, leasing atd. Produkt je určen hlavně pro střední firmy.

„Zákazníci pro tento produkt jsou rozseti po celé republice a bylo by neefektivní obsluhovat je z jednoho místa. Proto spolupracujeme s partnery, ať již to jsou partneři implementační, nebo dodavatelé doplňujících specializovaných modulů," vysvětlil pro ChannelWorld Tomáš Hlinka.

soutez_casestudy

Ředitel společnosti nám potvrdil i očekávaný dopad organizačních změn na partnerskou podporu. „Provedená změna mít pozitivní vliv i na kvalitu spolupráce s partnery, protože pozornost jednotlivých divizí je nyní přesně zaměřena na daný sektor, a každá divize si hledá ty 'správné' partnery, dlouhodobě s nimi spolupracuje a podporuje jejich obchodní a projektové aktivity."

Arbes Technologies má v česku v současnosti kolem desítky partnerů a aktivně hledá další. Pokud vás možnost spolupráce zaujala, můžete se přihlásit o podrobnosti přímo u ředitele společnosti Tomáše Hlinky (tomas.hlinka@arbes.com).

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
IDC: Kyberbezpečnostní rizika související s LOH přimějí evropské podniky více investovat
IDC: Kyberbezpečnostní rizika související s LOH přimějí evropské podniky více investovat