Hlavní navigace

AT Computers, eD system Czech a Tech Data Distribution zveřejnily výsledky za rok 2008

10. 3. 2009
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Největší tuzemští broadline distributoři oznámili prostřednictvím tiskových zpráv výsledky svého hospodaření v loňském roce. Společnost eD system Czech zároveň navýšila svůj základní kapitál. Jakého obratu a růstu broadlineři dosáhli?

Změny kurzu koruny lámaly v loňském roce hlavu nejdenomu distributoroviJak si jistě mnozí z vás pamatují, v loňském roce došlo k akvizici distributora BGS Levi největším hráčem na českém distribučním trhu, společností eD´ system. Rok a jeden měsíc od odkoupení BGS se celý proces slučování uzavírá.

„V rámci dokončení struktury akvizice podniku BGS Levi Czech společností eD´ system Czech rozhodla valná hromada eD´ system Czech o navýšení základního kapitálu společnosti eD´system Czech o 150 mil. Kč na celkových 300 mil. Kč," uvádí se v oficiálním tiskovém oznámení.

Toto navýšení základního kapitálu má sloužit jako jasný signál pro obchodní partnery, „že společnost je dobře připravena spolupracovat a podílet se na budoucím rozvoji obchodu s klienty i v období ekonomické stagnace".

Společnost eD´system Czech je členem nadnárodní skupiny eD´system, jejíž celkový obrat za kalendářní rok 2008 přesáhl v přepočtu 19 miliard Kč a zaměstnává více než 600 pracovníků. Obrat distribuční společnosti působící v Česku činil podle údajů poskytnutých ChannelWorldu 11,961 miliard korun. V roce 2007 distributor docílil celkového obratu 10,114 miliard korun. Meziroční nárůst tak činil i díky akvizici BGS 18,26 %.

Odkoupení konkurenčního distributora se projevilo i na počtu partnerů. Podle zveřejněných údajů eD´system Czech nyní spolupracuje s více než šesti tisíci obchodních partnerů a zaznamenal meziroční nárůst partnerů o 34 %.

„Největší český výrobce počítačů a dvojka v oblasti distribuce IT, společnost AT Computers, dosáhla celkového obratu 8,0 mld. korun, což představuje meziroční nárůst o 9,3 %," uvádí se v další tiskové zprávě. Číslo zahrnuje i obrat realizovaný na Slovensku.

Do nového roku ATC slibuje: jsme připraveni pomoci našim zákazníkům překlenout hospodářskou recesi. „Jak říkáme v AT Computers - s námi překonáte i dobu ledovou," uvedl dále marketingový ředitel Martin Wanke.

Ředitel společnosti Aleš Kilnar k výsledkům doplnil: „Do roku 2009 jdeme s jednoznačnými cíly. Chceme se dále rozvíjet v České republice i na Slovensku, rozšířit portfolio, zlepšit a zefektivnit služby pro naše klienty a pokračovat v přinášení novinek z oblasti ICT prodejcům i koncovým zákazníkům."

Další distributor nadnárodního významu v tiskové zprávě zaslal výsledky celé mezinárodní skupiny.

„Společnost Tech Data Corporation, jeden z nejvýznamnějších distributorů informačních technologií na světě, která je na českém a slovenském trhu zastoupena firmou Tech Data Distribution, zveřejnila své hospodářské výsledky. Fiskální rok 2009, který skončil 31. ledna 2009, společnost uzavřela s rekordním obratem ve výši 24,1 mld. USD," uvádí se v oznámení.

V největší míře se na obratu firmy - až 56 procenty, tedy 13,5 mld. dolarů - podílel evropský trh. Americký region, který zahrnuje jak Severní, tak Latinskou Ameriku, dosáhl tržby 10,6 mld. dolarů, což představuje 44 % z celkového obratu. Poslední kvartál se na celosvětových obratech distributora podílel částkou 5,7 mld. dolarů.

CS24

Tech Data Distribution působíci v Česku a na Slovensku participovala na loňském obratu korporace částkou 6,4 miliard korun (konsolidovaný obrat za oba trhy). Jedná se tak o mírný pokles z částky 6,5 miliardy v roce 2007.

Tuzemská pobočka Tech Daty v minulém roce dokončila zavádění nového informačního systému SAP. Na počátku tohoto roku restrukturalizovala svou divizi pro value added distribuci Azlan a jmenovala nového generálního ředitele pro ČR i SR Martina Tolara. Ten vám další plánované změny v Tech Datě již brzy sám představí na ChannelWorldu.

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
René Pospíšil (IS4 security): Stavíme na důvěře a hodnotách
René Pospíšil (IS4 security): Stavíme na důvěře a hodnotách
Allegro v ČR spouští vlastní výdejní boxy, WE|DO se mění na One by Allegro
Allegro v ČR spouští vlastní výdejní boxy, WE|DO se mění na One by Allegro
Canalys: Globální trh chytrých telefonů nabírá na dynamice, vyrostl o 12 %
Canalys: Globální trh chytrých telefonů nabírá na dynamice, vyrostl o 12 %
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
Marcel Divín (Epson Europe): Kudy se ubírá firemní tisk?
Marcel Divín (Epson Europe): Kudy se ubírá firemní tisk?