Hlavní navigace

Axis uvádí tři nerezové kamery k instalaci do exteriéru

14. 2. 2014
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Axis Communications
Celkem jde o tři modely nové řady Axis Q60-S
  • Výrobce: Axis Communications
  • Distributoři ČR: Anixter Czech Republic, Adi Global, Azlan
  • Distributoři SR: Anixter Slovakia, ADI Global
  • Cena: podle modelu
  • Více informací: http://www.axis.com/

Společnost Axis Communications představila tři PTZ kamery řady Axis Q60-S,určené k venkovní instalaci, vybavené plášti z nerezové oceli, 360° pokrytím, HDTV 1080p rozlišením a až 36x zoomem.

Kamery mohou pracovat v rozmezí teplot od -30°C do 50°C a mají certifikovanou ochranu proti prachu, dešti, vysokotlakému proudovému čištění parou, sněhu, ledu a slanému vlhkému vzduchu.

Kamery se dodávají s kabelem s víceúčelovým konektorem a víceportovým media konvertorem, jenž je umožňuje připojit ke standardní počítačové síti nebo pomocí optických kabelů. Tento přepínač současně umožňuje připojit kamery k externím alarmovým zařízením přes dva konfigurovatelné vstupní/výstupní porty a k napájení 12 V. Montážní příslušenství z nerezové oceli se prodává samostatně.

Model Axis Q6042-S nabízí rozlišení Extended D1 a 36násobné optické přiblížení. Kamera Axis Q6044-S nabízí rozlišení HDTV 720p a 30násobné optické přiblížení, zatímco model Axis Q6045-S podporuje rozlišení HDTV 1080p a optické přiblížení 20x.

Všechny kamery řady Axis Q60-S podporují detekci nárazu, která mechanicky detekuje a hlásí alarm v případě, že dojde k úderu do kamery. Modely Axis Q6042-S a Axis Q6044-S mají elektronickou stabilizaci obrazu, jež má omezovat vlivy otřesů kamery (vlivem větru nebo dopravního provozu) pro čistější výsledný obraz.

Kamera Axis Q6044-S navíc podporuje funkci automatického odstranění mlhy z obrazu, která detekuje a digitálně odfiltruje mlhu v záběru.

Kamera Axis Q6045-S nabízí ve své řadě nejvyšší rozlišení obrazu. Kromě automatického sledování cíle a funkce Active Gatekeeper – které nabízejí všechny modely kamer řady Axis Q60 – má model Axis Q6045-S i vestavěnou analýzu snímaného obrazu, která provádí například vyrovnávání přesvícených míst, detekci odstraněného předmětu, detektor plotu, počitadlo objektů a detekci příchodů a odchodů.

Další vlastnosti kamer řady Axis Q60-S:

  • Podpora profilu H.264 Main Profile pro kompresi videa. Dalšími podporovanými kompresními formáty jsou H.264 Baseline Profile a Motion JPEG.
  • Nastavitelná funkce denního/nočního snímání, jejíž pomocí operátoři mohou stanovit, kdy má kamera automaticky přejít z denního režimu (v němž je obraz barevný) do režimu nočního snímání (kdy je obraz v černobílém provedení).
  • Řízená prohlídka („Guard tour“) umožňuje automaticky nasměrovat kamery do 256 přednastavených poloh. Řízenou prohlídku je možné nastavit pomocí funkce záznamu prohlídky.
  • Platforma pro vývoj aplikací Axis Camera Application Platform, která umožňuje instalaci doplňkových inteligentních aplikací pro zpracování obrazu.
  • Vestavěný slot pro paměťové karty SD/SDHC/SDXC plné velikosti umožňuje ukládání záznamů přímo v kameře.

Dostupnost a cena

Kamery řady Axis Q60-S jsou již nyní dostupné prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis. Doporučená maloobchodní cena pro model Axis Q6042-S je 124 659 Kč, pro Axis Q6044-S je 131 463 Kč a pro Axis Q6045-S je 135 999 Kč.

Zdroj: Axis Communications

Čtěte dále

IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů
IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR
AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR
Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou