Hlavní navigace

BenQ: projektory s ultra krátkou projekční vzdáleností

3. 11. 2010
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor:
BenQ představuje novou řadu DLP projektorů s ultra krátkou projekční vzdáleností. Propracované modely nabízí zobrazovací poměr 0,6 a 0,9.
  • Výrobce: BenQ
  • Distributoři ČR: 100Mega Distribution, ABC Data, AT Computers, eD system Czech, SWS
  • Distributoři SR: Agem SK, eD system Slovakia
  • Více informací: www.benq.cz

Společnost BenQ, odborník na segment projektorů s krátkou projekční vzdáleností a současný leader na trhu s DLP projektory určenými pro vzdělávání, oznamuje uvedení prvního DLP projektoru s ultra krátkou projekční vzdáleností na světě. Novinka nese označení BenQ MX880UST a navazuje na revoluční řadu projektorů z roku 2008 se zobrazovacím poměrem 0,9, kterou v průběhu roku 2009 doplnila série s ještě lepším zobrazovacím poměrem 0,6. Tu v letošním roce zastínil právě uváděný model MX880UST s ultra krátkým zobrazovacím poměrem 0,3. Model nabízí jas 2 500 ANSI lumenů, XGA rozlišení a vysoký kontrastní poměr 3 000:1, 3D projekce, snadné plug-and-play promítání z USB flashdisku či LAN sítě.

Promítací vzdálenost byla vždy považována za jedno z nejbolestivějších omezení standardních projektorů, zvláště pak při vyučování ve stísněných podmínkách menších učeben. BenQ MX880UST proto přináší obraz o velikosti úhlopříčky 78”, což odpovídá rozměrům interaktivní tabule, již ze vzdálenosti pouhých 48 centimetrů, a to díky unikátní asférické čočce pyšnící se maximální flexibilitou použití – tu nejvíce oceníte právě v malých učebnách. Na rozdíl od dalších technologií projekce produkuje toto řešení obraz s velice živými barvami a perfektně ostrým textem. Za těmito vynikajícími parametry do značné míry stojí vylepšené možnosti zoomu, jež efektivně usnadňují samotnou výuku díky stabilně vysoké kvalitě promítaného obrazu. Projektor lze jednoduše a bezpečně připevnit na zeď nebo na strop, popřípadě také přímo před promítací plátno nebo interaktivní tabuli a ochránit tak citlivý promítací paprsek před rušivými elementy, jež by mohly probíhající prezentaci rušit nepříjemným stíněním.

Uvedení nejnovějších projektorů s krátkou projekční vzdáleností společnosti BenQ zahrnuje i sérii projektorů optimalizovaných pro použití v roli interaktivní tabule, mezi něž řadíme modely  MX810ST, MW811ST a MX812ST. Ty promítají ze vzdálenosti pouhého jednoho metru rozměrný obraz o velikosti 81“ a životnost jejich lampy v úsporném Eco módu dosahuje až 5 000 hodin. Dále se jedná o projektory MS612ST a MX613ST, které se ze vzdálenosti jednoho metru pochlubí 55“ obrazem a neuvěřitelně dlouhou životností lampy, jež v Eco módu zabezpečí až 6 000 hodin provozu. BenQ se usilovně snaží vyhovět všem potřebám svých zákazníků i požadavkům na produkty rozmanitých velikostí a parametrů s krátkou projekční vzdáleností.

Vlatnosti a funkce:

3D projekce DLP Link: Nejnovější projektory s krátkou projekční vzdáleností od společnosti BenQ jsou standardně vybaveny 3D projekční technologií DLP Link. Díky tomu náležitě podporují začlenění moderních trojrozměrných pedagogických materiálů do výuky.

Prezentace ve třídě i bez PC: Nové projektory umožňují pedagogům promítat prezentaci i bez připojeného PC, a to přímo z USB flashdisku, který díky funkci plug-and-play stačí jen zastrčit do patřičného konektoru. Připojením ke vzdálené ploše počítače pak mohou učitelé prezentaci či výukovou aplikaci ovládat prostřednictvím bezdrátové myši a klávesnice – díky tomu lze škole ušetřit celé jmění, které by jinak investovala do koupě počítačů, údržby a případných oprav.

Technologie USB Display: Projektory s krátkou projekční vzdáleností z nové série od společnosti BenQ lze jednoduše připojit USB kabelem a snadno nastavit, což zařizuje funkce automatické detekce starající se o obrazové podání v optimální kvalitě.

Promítání a ovládání prostřednictvím sítě LAN: Modely MX880UST, MX810ST, MW811ST a MX812ST, které byly navrženy jako vysoce flexibilní a cenově dostupná projekční řešení, vyžadují k ovládání na dálku a promítaní požadovaného obsahu pouze zapojený LAN kabel.

MIF22

Projektory budou dostupné za koncové prodejní ceny:

MX880UST – 31 990 Kč bez DPH
MX810ST – 28 990 Kč bez DPH
MW811ST – 29 990 Kč bez DPH
MX812ST – 33 990 Kč bez DPH
MX613ST – cena bude známá během listopadu

Čtěte dále

Zákaznickému servisy Alzy vypomáhá umělá inteligence Alzee
Zákaznickému servisy Alzy vypomáhá umělá inteligence Alzee
Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022