Hlavní navigace

BenQ: výukové projektory

5. 11. 2010
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor:
Tentokrát se o skvělé studijní a profesní výsledky studentů i pedagogů postará prvotřídní 20W audio sestava s mikrofonem, která je nově vylepšenou součástí projektorů společnosti BenQ určených pro vzdělávání.
  • Výrobce: BenQ
  • Distributoři ČR: 100Mega Distribution, ABC Data, AT Computers, eD system Czech, SWS
  • Distributoři SR: Agem SK, eD system Slovakia
  • Více informací: www.benq.cz

Nová podoba školních učeben 21. století je na dosah ruky - školní instituce po celém světě nahrazují zastaralé učební pomůcky novými technologiemi a vedou vyučování ruku v ruce s nejnovějšími trendy, aby si mohly být jisté, že jejich studenti naplno využijí všech výhod moderně pojatého studia. Společnost BenQ, světový leader na trhu s DLP projektory určenými pro vzdělávání za rok 2010, oznámila, že na tuto technologickou proměnu vzdělávání odpoví uvedením nově řady výukových projektorů, které jsou šité na míru pro školy a vzdělávací instituce. Nové modely, nesoucí označení MX660, MS612ST/MX613ST, MX710/MX711, MX760/MX761, MX880UST, MX810ST/MW811ST/MX812ST, SP891 a SP840, přicházejí jako komplexní řešení zahrnující promyšlené a užitečné nástroje, jež vám pomohou po technické stránce zabezpečit každodenní nároky na moderní výuku.

Uvedení nejnovější řady výukových projektorů společnosti BenQ představuje odpověď na sílící trendy současného trhu. Jako základ inovací posloužily požadavky vyučujících na snadno použitelná a efektivní řešení, zároveň se přihlíželo také k věčnému sporu na téma cena/výkon, jenž je problematikou aktuální pro ředitele škol a IT správce. Nejcharakterističtějším rysem těchto řešení jsou prvotřídní nově vylepšené 20W vestavěné reproduktory a zabudovaný vstup pro mikrofon. Audio výkon 20W je vhodný pro přehrávání multimediálního obsahu v celé škále učeben sahající od průměrně velkých až po ty skutečně rozlehlé. Dalším magickým rysem těchto výukových řešení je schopnost 3D projekce. První 3D-ready projektor uvolnila společnosti BenQ již v roce 2009. Letos na něj navazuje celou řadou projektorů schopných bezproblémové stereoskopické projekce, o níž v BenQ prozíravě smýšlejí jako o nadcházejícím trendu na trhu s výukovými pomůckami. Jak totiž ukázal jeden z výzkumů, správně vedená 3D výuka může mít u studentů za následek až 35% nárůst získaných vědomostí.

Projektory z řady PointDraw Serie, která zahrnuje například model MP780 ST s interaktivní technologií PointDraw, vnáší do učení závan legrace a vzrušení, stejně jako unikátně navržená sada interaktivních nástrojů Q Draw spolu s interaktivním PointDraw  perem, jejichž úkolem je zaujmout pozornost studentů, udržet je v soustředěném stavu a obohatit jejich vědomosti co nejvyšší možnou měrou. Model MP780 ST příjemně překvapil interaktivní technologií PointDraw již celou řadu pedagogů a navíc je osvobodil od bílých pláten a otravné nutnosti kalibrace obrazu před použitím projektoru. Není bez zajímavosti, že odhady společnosti Futuresource hovoří o tom, že do roku 2013 bude v jedné z pěti učeben přítomna interaktivní tabule.

Další možnou volbu vedoucí ke skutečně interaktivní výuce představuje řada projektorů s krátkou projekční vzdáleností, které optimalizují použití interaktivní tabule. Řadíme mezi ně aktuální modely MX880UST, MX810ST, MW811ST, MX812ST a MP613ST. Celosvětový odborník na segment projektorů s krátkou projekční vzdáleností, společnost BenQ, se ujala iniciativy a reaguje na sílící trend projektorů s krátkou projekční vzdáleností modelem MX880UST - prvním DLP projektorem s ultra krátkou projekční vzdáleností na trhu s projektory určenými zejména pro vzdělávání. BenQ MX880UST zaujme zobrazovacím poměrem 0,3, díky němuž mohou pedagogové ve spolupráci se 78“ obrazem v celé své kráse vyučovat opravdu kdekoliv a vrásky jim nemusí dělat prostorová omezení, oči oslepující zářivky, ani rušivé stíny. Dle společnosti Futuresource v druhém kvartálu letošního roku tržní odvětví projektorů s krátkou projekční vzdáleností zaznamenalo strmý růst z 6% na téměř 25%, a to jak na evropském, tak americkém trhu s projektory určenými pro vzdělávání.

Pro rozsáhlé auly či přednáškové síně, kde sehrává velkoprostorová projekce naprosto rozhodující roli, nabízí společnost BenQ sérii Full HD projektorů s vysokým jasem, do níž patří model SP840, jehož jas dosahuje hodnoty 4000 ANSI lumenů a kontrastní poměr 3 000:1. Dále je k dispozici výkonnější model SP890 se stejnou hodnotou jasu, ale vyšším kontrastním poměrem 50 000:1, a do třetice projektor nesoucí označení SP891, jehož jas dosahuje 4 500 ANSI lumenů a kontrastní poměr má hodnotu 3 000:1. Ve stručnosti se tak jedná o řadu, která svým jasem rozzáří nejen učebnu, ale i studenty a profesory samotné. Konstruovány tak, aby s pomocí fascinující světlosti podněcovali vyšší efektivitu výuky, přinášejí tyto modely strhující zážitky na promítací plátno o velikosti úhlopříčky 500“. To vše díky projekci ve Full HD rozlišení 1080p, technologiím BrilliantColor, VIDI a zpracování obrazu dle standardu Hollywood Quality Video. Studenti se tak mohou při každé prezentaci nechat strhnout obrazem výukových aplikací v plném a detailně prokresleném Full HD rozlišení.

Výčet typických požadavků pokračuje nároky na všestrannost použití, což zde zaručuje 1,6násobný zoom a možnost nastavení čočky v horizontálním i vertikálním směru. Zapomenout nelze ani na flexibilní možnosti instalace, absenci filtru a hermetické uzavření DLP projektorů zabraňující postupnému blednutí barev, stejně jako možnost ovládat projektor na dálku prostřednictvím LAN sítě a služby Crestron, PJ Link nebo SNMP. Pro účely výuky se často hodí také schopnost promítat z USB flashdisku, který stačí jen zastrčit, nebo se po síti připojit ke vzdálené ploše počítače.

Koncové prodejní ceny produktů:
MX880UST – 31 990 Kč bez DPH
MX613ST – cena bude oznámena v listopadu
MS612ST – cena bude oznámena v listopadu
MX710 – 16 990 Kč bez DPH
MX711 – 18 490 Kč bez DPH
MX660 – 15 990 Kč bez DPH
MX760 – 21 490 Kč bez DPH
MX761 – 23 990 Kč bez DPH
SP891 – 139 990 Kč bez DPH

Čtěte dále

Speciál: Jak si správně naplánovat reakci na kyberútoky
Speciál: Jak si správně naplánovat reakci na kyberútoky
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Rapový nářez na IT Music Jam 2022
Obrazem: Rapový nářez na IT Music Jam 2022
IdeaSense spojuje síly s O2, společně v ČR inovují 5G sítě
IdeaSense spojuje síly s O2, společně v ČR inovují 5G sítě
Check Point: Vlna facebookových podvodů míří i na české uživatele
Check Point: Vlna facebookových podvodů míří i na české uživatele
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám