Hlavní navigace

Canon představil EOS-1Dx a A3+ fototiskárnu Pixma Pro 1

25. 10. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor:
Společnost Canon představila profesionální digitální zrcadlovku EOS-1Dx, která kombinuje výhody modelů 1D Mark IV a Ds Mark III. Jakou lze čekat cenu?

Canon představil EOS-1DxNový model profesionální digitální zrcadlovky Canon EOS-1Dx představil produktový specialista Pavel Šerý.

Novinka nahrazuje předchozí modely EOS-1D Mark IV a EOS-1Ds Mark III a je určena všem profesionálním fotografům bez ohledu na to, jestli pracují ve studiu nebo fotí sportovní akce.

1Dx se může pochlubit 18,1 megapixelovým full-frame snímačem, který dovoluje nastavit ISO v rozsahu 100-51 200 s možností rozšíření až na 204 800.

Systém autofokusu disponuje 61 ostřícími body, z nichž některé jsou ztrojené. Fotoaparát je rovněž vybaven novým RGB systémem měření expozice (RGB metering system). 100 000 pixelový RGB snímač měření expozice je propojen s AF systémem a obsahuje vlastní procesor Digic 4. Vylepšení se dočkala i funkce AF tracking.

Trojnásobný nárůst výkonu

Každý z dvojice procesorů Digic 5+ je až třikrát rychlejší než standardní procesor Digic 5 a nabízí dvoukrokovou redukci šumu. V kombinaci s 16kanálovým čtením ze snímače umožňují snímání rychlostí až 12 snímků/s v plném rozlišení s 14bitovou A/D konverzí. Super vysokorychlostní režim zvyšuje rychlost snímání až na 14 snímků/s.

Uživatelé mohou nahrávat také Full HD (1920x1080p) video. K dispozici je řada manuálních nastavení expozice, zaostření a frekvence snímků. Hlasitost lze nyní zobrazit a nastavit přímo na LCD displeji.

3,2“ LCD displej nabízí rozlišení 1 014 tisíc bodů. Tvrzené sklo displeje s antireflexním povrchem je odolné proti nárazům a poškrábání. Tělo EOS-1D X je vyrobeno z hořčíkové slitiny. Vylepšený mechanismus závěrky pak poskytuje až 400 000 cyklů.

Pro přenos snímků lze využít integrovaný gigabitový Ethernet port. Případně lze fotoaparát rozšířit o Wi-Fi modul s podporou standardu 802.11n a Bluetooth, jež dovoluje připojení k externímu GPS zařízení.

Oficiální koncová cena EOS-1Dx zatím nebyla stanovena, ale měla by se pohybovat od 140 do 150 tisíc korun vč. DPH. Dostupný bude pouze pro Pro Dealery Canon.

K profi fotoaparátu patří i profi tiskárna

Produktový manažer Petr Hnilička následně představil A3+ tiskárnu Canon Pixma Pro 1, která disponuje 12 pigmentovými inkousty Lucia (z toho pět monochromatických a jeden tzv. Chroma Optimalizer pro srovnání povrchu a lesku).

Cartridge jsou v tomto řešení usazeny na pevno a do tiskové hlavy se inkoust přenáší hadičkami. Díky tomu, že se nepohybují, mohou mít dvounásobnou kapacitu a nabídnout vyšší výtěžnost. Koncová cena tiskárny činí cca 22 000 Kč s DPH.

Zdroj: Canon, ChannelWorld

Čtěte dále

Speciál: Jak si správně naplánovat reakci na kyberútoky
Speciál: Jak si správně naplánovat reakci na kyberútoky
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
IdeaSense spojuje síly s O2, společně v ČR inovují 5G sítě
IdeaSense spojuje síly s O2, společně v ČR inovují 5G sítě
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Check Point: Vlna facebookových podvodů míří i na české uživatele
Check Point: Vlna facebookových podvodů míří i na české uživatele