Hlavní navigace

Canon představil sedmero velkoformátových novinek

28. 4. 2014
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Canon
Rodina imagePrograf se rozšířila o sedm nových modelů, s nimiž přichází i aktualizace řady softwarových řešení.
  • Výrobce: Canon
  • Distributoři ČR: Avitus, BossCan, Hoshi
  • Distributoři SR: Bosscan SK, Hoshi SK, AT Computer SK, eD system Slovakia, SWS Distribution, Tech Data SK
  • Více informací: www.canon.cz

Společnost Canon rozšířila svou produktovou řadu velkoformátových tiskáren o nová zařízení imagePrograf včetně multifunkčních modelů. Po únorovém uvedení dvou SE modelů se systémem šesti barev pokračuje Canon v posilování produktové linie pětibarevnými modely.

Nová zařízení podle výrobce jsou ideální pro různé typy aplikací – od technického kreslení včetně prostředí CAD až po plnobarevné 3D vizualizace pro architekturu, strojírenství a stavebnictví. Vhodné mají být i pro interní tisk plakátů.

Kolekce sedmi nových modelů je tvořena:

  • dvěma zařízeními se systémem pěti barev pro tisk formátu o šířce až 610 mm (24 palce) imagePrograf iPF680/iPF685
  • dvěma zařízeními se systémem pěti barev pro tisk formátu o šířce až 914 mm (36 palců), imagePrograf iPF780/iPF785
  • dvěma multifunkčními řešeními imagePrograf iPF780 MFP a iPF785 MFP
  • multifunkčním zařízením iPF8400SE s pigmentovým systémem šesti barev.

Nové modely imagePrograf iPF680/iPF685 a iPF780/iPF785 jsou určené pro rychlou produkci technických dokumentů v prostředích počítačem podporovaného projektování (CAD – Computer-Aided Design), architektury, strojírenství a stavebnictví (AEC – Architecture, Engineering and Construction) a geografických informačních systémů (GIS – Geographical Information System).

Ve srovnání se svými předchůdci mají tyto modely dosahovat vyšší produktivity za nižších provozních nákladů. Všechny novinky jsou podle Canonu také rychlejší – modely iPF680/685 vytisknou formát A1 během 25 sekund a modely iPF780/785 formát A0 během 41 sekund.

V modelech iPF685/iPF785 Canon navýšil velikost interního pevného disku na 320 GB a uživatelé tak mají k dispozici více úložného prostoru pro tiskové úlohy. Dále se uživatelé nyní mohou u každé rozhodnout, zda použijí standardní zásobník inkoustu s objemem 130 ml nebo velkokapacitní zásobník s objemem 300 ml.

Nová zařízení podporují také výměnu zásobníků inkoustů bez přerušení tiskového procesu.

Canon dále aktualizovat svůj tiskový a skenovací software. Přímý tisk a sdílení, umožňující uživatelům spolupracovat a tisknout prostřednictvím cloudu, přináší v nové verzi 2.0 podporu řady poskytovatelů cloudových služeb a tisk souborů ve formátu HPGL/2. K dispozici je také nová funkce Shortcut, díky které mohou uživatelé vytisknout dokument bez otevření zdrojového souboru. Nově postačí přetáhnout soubor na zástupce, který zajistí tisk v předem definovaném nastavení.

Společnost Canon rovněž aktualizovala nástroje PosterArtist a PosterArtist Lit, které ve verzi 2.5 plně využívají podpory přímého tisku, ukládání plakátů do prostředí cloudu a jejich sdílení.

Od letošního srpna bude v obchodě s aplikacemi App Store k dispozici také aplikace, která umožní přímý tisk na nových tiskárnách se systémem pěti barev z tabletů společnosti Apple.

Canon rozšířil také podporu skenování, zejména prostřednictvím řady technických vylepšení verze 3.5 software SmartWorks. Maximální délka skenovaného vstupu je nyní 15 metrů a uživatelé tak mohou digitalizovat velké výkresy, například rozvodné plány. Volitelná verze SmartWorks s označením Plus podporuje průběžné vytváření vícestránkových dokumentů PDF a skenování do formátu PDF/A.

Aktualizace Direct Print & Share v2.0 a PosterArtist na verzi 2.5 jsou k dispozici v centru pro stahování na software.canon-europe.com.

Dostupnost

Všechny nové modely velkoformátových tiskáren imagePrograf budou u autorizovaných partnerů v prodeji od začátku května 2014.

Zdroj: Canon

Čtěte dále

Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska