Hlavní navigace

Canon uvádí fotoaparát PowerShot N100 s duálním snímáním

8. 1. 2014
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Canon
Nový fotoaparát snímá dění před objektivem i za ním.
 • Výrobce: Canon
 • Distributoři ČR: AT Computers, Bosscan, eD' system Czech, SWS, Tech Data Distribution
 • Distributoři SR: AT Computers, eD´ system Slovakia, BossCan, Tech Data Distribution SK, SWS Distribution SK
 • Více informací: www.canon.cz

Canon představil Canon PowerShot N100, svůj první kompaktní fotoaparát s duálním snímáním. Jeho princip spočívá s tom, že umožňuje pořídit záběr všeho, co se odehrává před i za zařízením. Fotoaparát má využívat optické technologie, které jsou velmi podobné technologiím z řady PowerShot S .

Funkce Dual Capture umožňuje zachytit akci před fotoaparátem i za ním. Zpětná kamera zaznamená do samostatného snímku nebo krátkého videa výraz fotografa během pořízování obrázků. Tento záznam poté přístroj propojí s fotografií či videem scény před objektivem. Uváděná novinka je podle společnosti pomocníkem pro focení a natáčení okamžiků, kdy jsou reakce fotografa stejně důležité, jako samotná událost – například první krůčky dětí.

Alba podle obličejů

Fotoaparát disponuje technologií Canon Smart Auto, která automaticky vybírá nejlepší možné nastavení podle konkrétní zaznamenávané scény. Na výběr má 58 různých předdefinovaných variant, od režimu pro zapadající slunce až po smějící se děti.

K dispozici je i funkci Hybrid Auto, která automaticky vytváří čtyřsekundové filmové klipy před a po stisknutí spouště. Nový fotoaparát tuto funkci kombinuje s duálním snímáním a automaticky zaznamenává dvě vteřiny výrazu fotografa před vyfocením snímku. Tyto krátké videosekvence lze následně spojit do videa s rozlišením 720p a získat ucelený obraz během focení.

Fotoaparát dále přináší nový režim Story Highlights, který má umět spojit fotografie a videa do jednoho uceleného příběhu tím, že je sestavuje do jednoho videoalba. Canon PowerShot N100 využívá u režimu Story Highlights obrazového procesoru DIGIC 6 a na základě analýzy má tato alba vytvářet zcela automaticky, navíc v členění dle několika parametrů.

Vzpomínková alba tak má jít rozdělit podle tématu, data nebo podle podoby snímaných osob.

Konektivita

PowerShot N100 je vybaven bezdrátovou konektivitou a umožňuje snímky umisťovat přes wifi přímo na sociální sítě. Rovněž ho lze propojit a sdílet obsah s chytrými telefony, které podporují technologii NFC.

Na fotoaparátu je k dispozici tlačítko Mobile Device Connect, které pomocí aplikace CameraWindow umožňuje spárovat fotoaparát s mobilním zařízením. Tlačítko lze použít i pro zálohování na on-line cloudová úložiště, jako jsou Google Drive nebo Flickr. Zálohování probíhá přes službu Canon iMage Gateway.

Aplikaci CameraWindow lze využít i pro vzdálené ovládání fotoaparátu, a to přímo z displeje mobilního přístroje.

12,1 MPx

Fotoaparát využívá systém Canon HS, který má ve spojení s možnostmi obrazového procesoru DIGIC 6 a snímači CMOS typu 1/1.7 s rozlišením 12,1 miliónů pixelů umožňovat vytvářet fotografie a videa i za špatných světelných podmínek. Širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 24 mm je podle Canonu vhodný nejen pro zachycení rozsáhlé krajiny, ale díky pětinásobnému optickému zoomu i pro focení a natáčení vzdálených objektů. Fotoaparát nabízí optickou stabilizaci obrazu a technologie IS a Dynamic IS.

Fotoaparát má celkem 46 tvůrčích efektů ve čtyřech kategoriích – monochromatické, retro, přirozené a speciální efekty. Nastavení fotoaparátu lze upravit na výklopném dotykovém displeji s úhlopříčkou 3“ (7,5 cm).

Klíčové vlastnosti PowerShot N100

 • Duální snímání se zpětnou kamerou Story Camera a funkce Hybrid Auto
 • Systém HS, který umožňuje vynikající výsledky i při špatném osvětlení
 • Ultra širokoúhlý světelný objektiv s pětinásobným zoomem a technologii Intelligent IS
 • Velmi snadné vytváření alb pomocí režimu Story Highlights
 • Wi-Fi a NFC konektivita
 • Velký výklopný dotykový displej
 • Tvůrčí režimy

Zdroj: Canon

Čtěte dále

IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska