Hlavní navigace

Canon uvedl digitální zrcadlovku EOS 70D

13. 7. 2013
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Přístroj EOS 70D je určen pro začínající nadšené fotografy, kteří chtějí posunout své fotografie na další úroveň. Obsahuje zcela novou zobrazovací technologii a funkce pro bezdrátovou komunikaci.
  • Výrobce: Canon
  • Distributoři ČR: AT Computers, Bosscan, eD' system Czech, SWS, Tech Data Distribution
  • Distributoři SR: AT Computers, eD´ system Slovakia, BossCan, Tech Data Distribution SK, SWS Distribution SK
  • Cena: 27 490 Kč
  • Více informací: www.canon-europe.com

EOS 70D je vybaven novým 20,2 MP APS-C CMOS snímačem, který byl navržen a vyroben společností Canon. Jde o první digitální zrcadlovku na světě, která nabízí technologii Dual Pixel CMOS AF, zajišťující plynulé a přesné automatické zaostřování (AF) při natáčení ve Full HD kvalitě i při fotografování v režimu Live View, uvádí výrobce.

Spárováním 14bitového procesoru DIGIC 5+ s 19 křížovými body AF, zachycuje EOS 70D snímky v plném rozlišení rychlostí až 7 snímků za sekundu, s až 65JPEG nebo 16 RAW v řadě.

Rozsah citlivosti ISO 100 - 12800 umožňuje snímání při slabém osvětlení a používání kratších časů závěrky.

Nový systém Dual CMOS AF poskytuje pohotový AF při focení v režimu Live View a ostření při natáčení Full HD videí. Technologie využívá CMOS architekturu, která umožňuje využití dvou fotodiod umístěných v každém pixelu; ty mohou být čteny nezávisle pro zaostření nebo společně pro získání vyšší kvality obrazu.

Systém AF pro statické snímky využívá 19 bodů křížového typu, pokrývající celou plochu záběru. Systém AF je nastavitelný. Ostřící body mohou být používány samostatně, společně v malých skupinách nebo jako celá aktivní oblast. Jednoúčelové tlačítko pro výběr AF je umístěno hned vedle spouště, což umožňuje rychlé přepínání mezi režimy bez nutnosti oddalování fotoaparátu od oka.

Hledáček zobrazující 98 procent obrazového pole s 0,95x zvětšením, umožňuje uživatelům zvolit kompozici snímků a zobrazit nastavení pomocí elektronického překrytí. Ovládací prvky nabízí přístup k nejčastěji používaným nastavením, jako je ISO, AF režim výběru a měření. 

Třípalcový (7,7 cm) LCD panel Clear View II s variabilním úhlem natočení a rozlišením 1 040 000 bodů je vhodný pro natáčení videa nebo kompozici snímků z neobvyklých úhlů.

Obrazovka podporuje řadu dotykových gest, včetně posouvání a zvětšování přivřením prstů.

EOS 70D je vybavený integrovanou Wi-Fi, která umožuje přístup ke vzdáleným aplikacím a vzdálené nastavení fotoaparátu. Uživatelé mohou na dálku používat také režim Live View, a nebo prohlížet a hodnotit své obrázky.

EOS 70D nabízí řadu kreativních režimů. Režim HDR přímo ve fotoaparátu odstraňuje potíže se zachycením vysoce kontrastních situací, a to pomocí sloučení tří expozic do jednoho snímku. S režimem vícenásobné expozice mohou uživatelé kombinovat až devět expozic do jednoho snímku nebo použít řadu kreativních filtrů pro okamžitou změnu stylu a vzhledu záběru. 

Integrovaný vysílač Speedlite zajišťuje ovládání více jednotek blesku Canon Speedlite EX.

Full HD videa (1920 x 1080p) lze pořizovat s volitelnou snímkovou frekvencí, včetně 30, 25 nebo 24 snímků za vteřinu nebo 60 a 50 fps při rozlišení 720p. Nabízí řadu možností komprese pro post produkci a sdílení. Díky nové technologii Dual Pixel CMOS AF, sleduje při natáčení automatické servo ostření pohyb předmětů i při změně kompozice.

Alternativně mohou uživatelé vybírat různá pole pro zaostření, je možné vybrat až 80 procent záběru klepnutím na dotykovou obrazovku, a to i při záznamu videa.

Zdroj: Canon

Čtěte dále

Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022