Hlavní navigace

ChannelWorld Awards 2010 zná distributory a výrobce roku

16. 2. 2011
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor:
Redakce projektu ChannelWorld a vydavatelství IDG Czech Republic, a.s. vyhlásily výsledky historicky první ankety ChannelWorld Awards a předaly ocenění distributorům a výrobcům roku 2010.

Výkonní zástupci prodejců, dodavatelů služeb a výrobců z České republiky a Slovenska mohli prostřednictvím on-line ankety na webu ChannelWorld.cz hlasovat ve třech kategoriích pro „Distributory roku“. „Výrobcům roku“ mohli svůj hlas udělit čeští prodejci a dodavatelé služeb i zástupci distribučních společností v osmi kategoriích. Anketa byla otevřena od 10. 10. 2010 do 31. 1. 2011.

Celkem v anketě hlasovalo 691 zástupců z 654 firem, 42 % tvořili hlasující ze Slovenska. „Daří se nám udržet strukturu hlasujících, ve které převládají majitelé, jednatelé a ředitelé firem. Poprvé jsme umožnili zástupcům, prodejců, dodavatelů služeb a distributorů ocenit spolupráci s výrobci na českém trhu. Výrobci i distributoři tak získávají zpětnou vazbu od partnerů v prodejním kanále,“ řekla Jana Pelikánová, výkonná ředitelka vydavatelství IDG Czech Republic, a.s.

„Oproti loňskému ročníku ankety jsme zaznamenali výrazný nárůst počtu hlasujících ze Slovenska, což je pro nás znamením rostoucího zájmu čtenářů, ale také popularity ankety,“ zhodnotil výsledky Jan Mazal, šéfredaktor ChannelWorldu. ChannelWorld Awards navázalo na původní anketu IT distributor a VAD distributor roku. V lokální verzi IDG pořádá anketu také v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí.

Titul Broadline distributor roku v České republice získala společnost eD system Czech, a.s. (26 % hlasů). V kategorii Distributor s přidanou hodnotou roku zvítězila společnost INTELEK spol. s r.o. (47 % hlasů) a ocenění Specializovaný distributor roku si odnesla společnost Eset software spol. s r.o. (42 % hlasů). Na Slovensku vyhrála kategorii Broadline distribútor roka společnost eD system Slovakia, s.r.o. (52 % hlasů) a ocenění Distribútor s pridanou hodnotou roka získala společnost ASBIS SK spol. s r.o. (74 % hlasů).

Titul Výrobce roku získaly v rámci ChannelWorld Awards tyto společnosti:

  • Výrobce počítačů roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (18 % hlasů).
  • Výrobce softwaru roku: Eset software spol. s r.o. (50 % hlasů).
  • Výrobce tiskových řešení roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (29 % hlasů).
  • Výrobce síťových řešení roku: CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o. (24 % hlasů).
  • Výrobce komponent roku: GIGABYTE CZECH (22 % hlasů).
  • Výrobce periferií roku: Logitech Czech Republic, s.r.o. (19 % hlasů).
  • Partnerský program roku: Eset software spol. s r.o. (53 % hlasů).
  • Partnerský portál roku: Eset software spol. s r.o. (49 % hlasů).

Přehled nominovaných výrobců a distributorů v jednotlivých kategoriích naleznete zde.

Slavnostní předání ocenění a losování věcných cen pro hlasující se uskutečnilo v pražské restauraci V Zátiší za účasti zástupců oceněných distributorů, výrobců a partnerů ankety (viz fotogalerie níže).

Ceny pro hlasující věnovali partneři ankety - společnosti Dell, 100Mega Distribution, Acronis, Agora plus, Belkin, Brother, D-Link, eD system Czech, Hewlett-Packard, MSI a Symantec. Mediálními partnery ankety jsou Computerworld, CIO Business World a Reseller-Channel VAR.

Výsledky hlasování najdete níže. Nejpodrobnější výsledky včetně přehledu vylosovaných výherců budou zveřejněny v březnovém tištěném speciálu ChannelWorldu. Pokud jste do ankety nehlasovali, ChannelWorld neodebíráte a máte zájem tištěné speciály dostávat přímo na váš stůl, můžete svou registraci provést zde.

ChannelWorld Awards 2010 - kategorie Distributor roku

V každé kategorii uvádíme první tři místa. V případě, že se na dalších pozicích umístily společnosti s více než 10 % hlasů, jsou uvedeny také.

V kategorii Distributor s přidanou hodnotou roku hlasovalo 151 zástupců prodejců s přidanou hodnotou, dodavatelů řešení a výrobců z ČR. V kategorii Specializovaný distributor roku hlasovalo 254 zástupců prodejců, dodavatelů řešení a výrobců z ČR.

Distributorem s přidanou hodnotou roku se stala společnost IntelekSpecializovaným distributorem roku se stala společnosti Eset software

V kategorii Broadline distributor roku hlasovalo 303 zástupců prodejců, dodavatelů řešení a výrobců z ČR.

Broadline distributorem roku se  stala společnost eD system Czech

V kategorii Distribútor s pridanou hodnotou roka hlasovalo 46 prodejců s přidanou hodnotou, dodavatelů řešení a výrobců ze Slovenska. V druhé slovenské kategorii Broadline distribútor roka hlasovalo 298 zástupců prodejců, dodavatelů řešení a výrobců.

Distribútorem s pridanou hodnotou roka se stala společnost Asbis SK.Ocenění Broadline distribútor roka 2010 získala společnost eD system Slovakia

ChannelWorld Awards 2010 - kategorie Výrobce roku

V kategorii Výrobce počítačů roku hlasovalo 262 prodejců a distributorů z ČR. Distributoři nemohli hlasovat pro své značky PC. V kategorii Výrobce softwaru roku hlasovalo 279 zástupců prodejců a distributorů z ČR.

Ocenění Výrobce počítačů roku 2010 získala společnost Hewlett-PackardKategorii Výrobce softwaru roku 2010 vyhrála společnost Eset Software

V kategorii Výrobce tiskových řešení roku hlasovalo 261 zástupců a v kategorii Výrobce síťových řešení roku 245 zástupců prodejců a distributorů z ČR.

Výrobcem tiskových řešení roku se stala společnost Hewlett-PackardVýrobcem síťových řešení roku se stala společnost Cisco

V kategorii Výrobce komponent roku hlasovalo 248 zástupců prodejců a distributorů z ČR. Pro Výrobce periferií roku hlasovalo 250 zástupců prodejců a distributorů z ČR.

Výrobcem komponent roku se stal Gigabyte CzechOcenění Výrobce periferií roku 2010 získala společnost Logitech

V kategorii partnerský program roku hlasovalo 231 zástupců a v kategorii partnerský portál roku 235 zástupců prodejců a distributorů z ČR.

Cloud23

V kategorii Partnerský program roku zvítězila společnost Eset SoftwareOcenění Partnerský portál roku získala společnost Eset software


Zdroj: ChannelWorld

V každé kategorii uvedeme první tři místa. V případě, že se na dalších pozicích umístily společnosti s více než 10 % hlasů, uvedeme je také.

Čtěte dále

Vshosting: Českým e-shopům se do budoucna vyplatí hledat klientelu v zahraničí
Vshosting: Českým e-shopům se do budoucna vyplatí hledat klientelu v zahraničí
Nejnovější firewall zn. Zyxel s cloudovou správou, podporující standard WiFi 6E, chrání malé firmy před hrozbami
Nejnovější firewall zn. Zyxel s cloudovou správou, podporující standard WiFi 6E, chrání malé firmy před hrozbami
Konference o cloudové strategii se blíží
Konference o cloudové strategii se blíží
Veeam: Drtivá většina kyberútoků se zaměřuje na zálohovací úložiště
Veeam: Drtivá většina kyberútoků se zaměřuje na zálohovací úložiště
ComSource: Hlavním zdrojem DDoS útoků na české firmy se stává Asie
ComSource: Hlavním zdrojem DDoS útoků na české firmy se stává Asie
CHW Registrujte se zdarma na konferenci Digitální transformace
CHW Registrujte se zdarma na konferenci Digitální transformace