Hlavní navigace

ChannelWorld Awards 2019 znají své vítěze

9. 9. 2020
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Máme za sebou další ročník tradičních ocenění kvality obchodní spolupráce s vendory a distributory ICT. O vítězích letošních ChannelWorld Awards rozhodly hlasy 738 partnerů.

Internet Info DG a ChannelWorld oznamují výsledky třináctého ročníku ocenění pro nejlepší distributory a výrobce na českém a slovenském trhu. O vítězích ChannelWorld Awards 2019 rozhodlo 738 platných hlasů, bezmála o 200 více než v loňském ročníku.

Děkuji partnerům, že letos hlasovali v tak hojném počtu. Nezbývá než doufat, že za tak vysokou účastí nestála pouze jarní karanténa, kdy jsme se všichni nudili doma, nýbrž i rostoucí povědomí a zájem o naši anketu,“ usmívá se šéfredaktor Matěj Čuchna.

Sláva vítězům, ale také čest poraženým, neboť v některých kategoriích o umístění rozhodovaly doslova setiny bodu. Konkurence mezi distributory je silná a jsem velmi zvědavý, jak dopadne hodnocení letošního náročného roku,“ dodává.

Distributoři roku 2019 

Vítěze v jednotlivých kategoriích distributorů určoval stejně jako v posledních dvou ročnících průměr hodnocení pěti (u VAD šesti) obecných aspektů spolupráce, od ceníku a logistiky po úroveň komunikace, eventů či přístupu k partnerům.

Česko-slovenský double mezi distributory získalo AT Computers, jež si odneslo ocenění Broadline distributor roku 2019 Broadline distribútor roka 2019. Stříbrnou a bronzovou příčku v ČR obsadily SWS a eD system, na Slovensku pak eD system a Asbis SK.

Ocenění Distributor s přidanou hodnotou roku 2019 získala Tech Data následovaná společnostmi Arrow ECS a Veracomp, zatímco titulem Specializovaný distributor roku 2019 se může pyšnit Lama Plus, za níž se umístily i4wifi a KRUP.

Jediným distributorem, kterému se podařilo obhájit loňské vítězství, byl Asbis SK, jenž si opět odnesl cenu Distribútor s pridanou hodnotou roka 2019. Na stříbrné pozici v této kategorii skončila Tech Data, třetí příčka nebyla udělena.

Nejlepší výrobci roku 2019

Kromě pěti distributorských kategoriích partneři vybírali také vítěze v osmi kategoriích vendorů. I zde rozhodovalo bodové hodnocení, v tomto případě nastavení partnerského programu či obchodních podmínek a přístup lokálního zastoupení vůči partnerům.

Hlasování dopadlo takto:

  • Výrobce bezpečnostních řešení roku 2019: ESET
  • Výrobce počítačů roku 2018: HP
  • Výrobce mobilních zařízení roku 2019: Samsung
  • Výrobce síťových prvků roku 2019: TP-Link
  • Výrobce tiskových zařízení roku 2019: HP
  • Výrobce serverů roku 2019: HPE
  • Výrobce storage roku 2019: Synology
  • Výrobce podnikového softwaru roku 2019: Microsoft

Jsme svědky pozoruhodného rozdílu, kdy všichni vendoři kromě jednoho obhájili svá loňská vítězství, zatímco u distributorů to bylo přesně naopak. Jinými slovy, spokojenost partnerů s přístupem vendorů je podstatně stabilnější,“ komentuje Matěj Čuchna.

Neodvážím se spekulovat o příčinách, neboť zde bude hrát roli celá řada faktorů včetně toho, že distributoři jsou z hlediska partnerské podpory v první linii. Je to však natolik zajímavý rozdíl, že se na něj v budoucnu pokusíme podívat blíže,“ dodává.

top100

Spuštění hlasování příštího ročníku ChannelWorld Awards 2020 je naplánováno na 1. 1. 2021.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Obrazem: Experti z IT distribuce se sešli na eD Expo v Praze
Obrazem: Experti z IT distribuce se sešli na eD Expo v Praze
Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti
Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
Google končí s Google Glass, sny o AR ještě nevzdává
Google končí s Google Glass, sny o AR ještě nevzdává
IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste