Hlavní navigace

Cisco má nové programy a certifikace pro datová centra

12. 6. 2009
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Cisco minulý týden na celosvětovém partnerském summitu v Bostonu oznámilo novinky v oblasti datových center. Pro partnery jsou připraveny nové programy i certifikace a rozšířilo se rovněž portfolio nabídky Unified Computing System.

Základními prvky systému Cisco Unified Computing (UCS) jsou výpočetní kapacity, síť, úložiště dat a virtualizace. Na trhu serverů bude Cisco konkurovat také svým dlouholetým partnerům, jako je Hewlett-Packard či IBMMezi novinky ohlášené na summitu patří například rozšíření programu Value Incentive Program (VIP) o všechny technologie Cisco pro datová centra, včetně unified computing, síťových úložišť, WAN optimalizace a dalších. Cisco dále oznámilo nový Data Center Channel Solutions Program, který má napomoci prodeji ověřených IT řešení, které zahrnují produkty předních dodavatelů datových center, jako EMC, Microsoft, NetApp, Red Hat a VMware. Cisco rovněž představilo nový Authorized Partner Program (APP) určený k podpoře nových serverů Unified Computing C-Series Rack-Mount. Všichni partneři Cisco s advanced specializací Data Center Network Infrastructure (DCNI) budou moci prodávat nové rack-mount servery po dokončení on-line školení a zkoušky Cisco.

„Spuštění nových programů pro datová centra v České republice očekáváme v průběhu srpna letošního roku. Výsledný počet partnerů bude dán hlavně jejich schopností nabízet ucelená řešení v oblasti datových center. To znamená, že partner bude muset mít zkušenosti z oblasti komunikační infrastruktury, serverů, datových úložišť a aplikací. V současné době vedeme jednání s dalšími přibližně pěti partnery, kteří v současnosti specializaci na datová centra nemají," řekl Tomáš Kupka, Channel Manager ve společnosti Cisco Systems Česká republika.

Zprávu o vstupu Cisca na trh serverů si můžete přečíst tady.

Mezi další novinky patří oznámení nových profesních certifikací pro oblast správy datových center. Podle studie společnosti Forrester Consulting si 65 procent IT manažerů myslí, že v příštích pěti letech budou právě technické certifikace klíčové pro rozhodování, zda někoho pověřit řízením síťových operací nebo ne.

Reakcí Cisca jsou dvě nové individuální certifikace zaměřené na zákazníky a partnery s pozicemi typu architekt datového centra, projektant datového centra nebo specialista na řízení technických operací datového centra. Jde o certifikace Cisco Data Center Unified Computing Design Specialist a Cisco Data Center Unified Computing Support Specialist, které jsou postaveny na dovednostech v oblastech síťových úložišť, síťové infrastruktury datového centra, aplikačních služeb datového centra a virtualizace.

Rozšíření portfoila UCS

Poslední novinkou z oblasti datových center je rozšíření portfolia Cisco Unified Computing System (UCS) o rack-mount servery řady C-Series založených na procesorech Intel Xeon 5500 Series, které doplňují nabídku již dříve představených blade serverů. Nové rack-mount servery nabízí několik inovací, například přístup k unified fabric přes bezdrátový nízko-latentní 10 Gb/s Ethernet který umožňuje implementační model „wire-once".

Další inovací je patentovaná Cisco technologie rozšíření paměti, která přináší více než 2,5 násobek adresovatelné paměti dostupných dvousocketových rack-mount platforem. To umožňuje podporovat mnohem více virtuálních zařízení na jeden server a umožňuje provozovat aplikace vyžadující velké množství paměti. Virtualizovaný adapter Cisco přináší schopnost optimalizace konsolidace a virtualizace tím, že umožňuje každému virtualizovanému adaptéru definovat až 128 připojení přes Ethernet nebo Fibre Channel. Nové rack-mount servery budou k dispozici ke konci roku 2009.

MIF22

S dalšími novinkami z partnerského summitu v Bostonu, které se dotknou širokého spektra partnerů Cisco, jsme vás na ChannelWorldu podrobněji seznámili ve středeční zprávě, kterou najdete tady.

Tuzemský trh nedávno překvapila ještě jedna významná zpráva, která se týká společnosti Cisco. Do České republiky totiž vstoupil Comstor, divize globálního distributora Westcon Group zaměřená na distribuci s přidanou hodnotou v oblasti Cisco produktů. Comstor má na lokálním trhu velké plány, blíže se s nimi můžete seznámit v rozhovoru s jeho viceprezidentem Willemem de Haanem, který vyšel na ChannelWorldu.

Čtěte dále

Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou