Hlavní navigace

Co přinesl Microsoft Tech Summit? Inteligentní cloud i produktivitu

19. 10. 2016
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Dvoudenní technické školení Microsoftu v Praze přilákalo účastníky z celé Evropy na možnost zlepšit své znalosti v oblasti cloudu a infrastruktury.

Účastníky z padesáti evropských zemí, kteří přijeli do Prahy na dvoudenní konferenci Microsoft Tech Summit, aby se dozvěděli více o nových technologiích a příležitostech poháněných inovacemi v bezpečnosti, analytice a cloudu, přivítal Primož Karlin, obchodní a marketingový ředitel Microsoftu v ČR a SR.

Microsoft připravil více než 80 seminářů a přes sto technických „labů“, které doplnily výstavky řešení různých partnerů. Celou konferencí se prolínalo téma cloudu, který je jedním ze strategických pilířů Microsoftu. Primož Karlin také uvedl, že Microsoft má v ČR již 1 800 zákazníků používajících platformu Azure 15 000 zákazníků Office 365.

V úvodní přednášce pak James Staten, general manager of cloud and enterprise strategy, představil tři ambice, kterými chce Microsoft pomoci IT pracovníkům a jejich organizacím „posunout se na další úroveň“. První je vytvoření osobnějšího výpočetního prostředí skrze PC, mobilní aplikace ale i umělou inteligenci. Druhou je „znovuvynalézt“ a usnadnit produktivitu a firemní procesy, jelikož „ definice spolupráce a podnikových procesů se mění podstatně dříve než kdy jindy“. Velkou součástí této změny, schopnosti fungovat a komunikovat kdekoliv, je agilita, a proto Microsoft staví „inteligentní cloud“ používající strojové umění a umělou inteligenci.

James Staten, general manager of cloud and enterprise strategy, MicrosoftJames Staten uvedl, že většina firem začala s cloudem v podobě softwaru jako služby, zaměstnanci si na to zvykli a vyžadují to. Podobně tak ale organizace potřebují vytvářet své vlastní aplikace, a to rychle, zabezpečeně a se schopností snadno škálovat. Z pohledu zmiňované „inteligence“ by organizace měly být schopné vyvíjet aplikace, které se dokážou napojovat na on-premise datové zdroje, data třetích stran a další a agregovat je dohromady. Na základě toho by se pak organizace mohly rozhodovat v co nejkratším čase.

Nebylo by hezké, kdyby všechny aplikace používaly stejnou bezpečnostní architekturu a společný management, zeptal se řečnicky Staten a současně si odpověděl: „Jsme jediný cloudový poskytovatel na světě, který vám dá sjednocenou architekturu se všemi těmito službami běžícími na stejných platformách, používajícími stejnou bezpečnostní architekturu a společný management, a který je globálně nasaditelný, důvěryhodný a podporuje hybridní realitu.

Staten prohlášení podložil tím, že Microsoft má datacentra v 36 regionech, což je podle něj dvakrát více regionů, než nabízí AWS. V Evropě má Microsoft datová centra v osmi regionech, z toho poslední otevřel ve Francii a nám nejbližší jsou dvě v Německu. Důvěryhodnost cloudu pak prokazoval celou řadou certifikací - „Žádný další cloud na světě nesplňuje tolik certifikací jako my.

Svět bude hybridní, víme to

Nepřesunete všechno do cloudu. Víme to. Nejsme jeden z těch cloudů, které dělají ten ‚giant sucking sound‘… Věříme a uvědomujeme si, že svět je hybridní a bude hybridní ještě dlouho,“ umírnil cloudový hype Staten a pokračoval v „chlubení“ se slovy:

Jsme jediný cloud, který ukazuje hloubku závazku k hybridu, to znamená, že všechny naše aplikace, které vám poskytujeme, ať už jsou pro produktivitu nebo byznys, všechny bezpečnostní architektury jako ochrana identity a dat, kterou poskytujeme, pracují jak on-premise, tak v cloudu.“  

Poté Staten zdůraznil otevřenost cloudové platformy Azure a to, že „není .NET specifická, není Windows specifická“ a  podporuje společnosti, „které přicházejí ze světa open-source, které běží specificky na Linuxu“ a podporuje řadu programovacích jazyků a databázových architektur.

Microsoft Tech Summit 2016

Na pódiu později vystoupil Allen Steward, aby stručně ukázal možnosti hybridního managementu pro on-premise a cloudová řešení. Steward připravil také živou ukázku nástrojů Azure Monitor a Azure Security Center, který dokáže automatizovaně poskytovat doporučení pro zlepšení bezpečnosti.

Dále se Staten věnoval nástrojům pro vývojáře. Na to navázal Scott Woodgate ukázkou „inteligentní aplikace“ pro policejní sbor (rozhraní pro policii v terénu i pro řízení týmu) včetně jejího backendu na MS Azure.

Produktivita získá na „inteligenci“

V poslední části své přednášky se James Staten věnoval oblasti produktivity. Zmínil nové možnosti přihlášení do Windows 10 Enterprise s využitím Halo a možnost použít korporátní login pro přihlášení se do všech ostatních aplikací, dále prezentoval inovace v Office 365 a byznysových cloudových aplikací Dynamics 365.

Zájem vyvolala živá ukázka analytiky v Office 365 od Michaela Kophse. Tzv. MyAnalytics rozšíření přidává nové analytické informace do e-mailu, ale například i schopnosti strojového učení (skrze Azure) do Excelu, který tím získává nové a velmi rychlé možnosti analýz a vizualizace zjištění nad daty. Microsoft chystá i personální portál MyAnalytics, který uživateli zprostředkuje rozbor produktivity jeho práce na projektech, v různých aplikacích a s různými lidmi v týmu.

Pro PowerPoint připravuje Microsoft průvodce QuickStarter, který na základě klíčových slov a instrukcí vytvoří šablonu prezentace na míru včetně rozložení a obrázků.

cyber23

Závěrem James Staten shrnul programy, kterými se Microsoft snaží zákazníkům a partnerům usnadnit přechod do cloudu a pozval účastníky na navazující přednášky.

Zdroj: ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages