Hlavní navigace

Coffee Break: Nepodceňujte východní síly ani svou ledničku, varuje Bitdefender

10. 6. 2022
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: IS4 security
Pandemie posunula hranice kybernetické bezpečnosti z firemních prostředí až do našich ložnic a obýváků, počty útoků strmě rostou a do toho všeho začala válka. René Pospíšil, ředitel IS4 security, s námi probral úskalí a východiska současné situace a nastínil, jak má vypadat správná podpora partnerského kanálu.

Společnost IS4 security zastupuje na česko-slovenském trhu vybrané bezpečnostní výrobce v čele s Bitdefenderem. Její ředitel René Pospíšil s námi hovořil o současné situaci v oblasti kybernetické bezpečnosti, dozvucích pandemie, vlivu války na Ukrajině i o zásadách podpory partnerského kanálu.

Opravdová důvěra

Heslem společnosti IS4 security je „Feel real trust“, které láká partnery na pocit opravdové důvěry. René Pospíšil vysvětluje, že tato důvěra je rozložena do tří rovin, od nabízených technologií, přes garanci ochrany partnerova byznysu až po zajištění obchodní a technické podpory. Nedůvěra podle něj nemá mít v byznysu místo, a už vůbec ne v tak citlivém odvětví, jako je bezpečnost.

Zásadní součástí péče o partnerský kanál je podle Reného enablement, tedy zajištění toho, aby byli partneři vybaveni adekvátními nástroji a vědomostmi pro úspěšné plnění potřeb zákazníků. A ačkoliv veškerou zodpovědnost za své zabezpečení nese právě koncový zákazník, výrobce ani partner ho nesmí nechat na holičkách.

Segmentovat sítě a nepodceňovat ledničky

Hlavním problémem u zákazníků zůstává podcenění některých aspektů zabezpečení. Útočníci stále pronikají do firemních prostředí skrz nezabezpečená zařízení s Linuxem nebo MacOS a nově také skrz zařízení internetu věcí, od chytrých ledniček až po žárovky. René dodává, že tato zařízení jsou z hlediska bezpečnosti cokoliv, jen ne chytrá, a pro útočníka se často stávají otevřenými dveřmi.

top100

Po průniku do sítě pak útočníkům často nahrává chybějící segmentace, díky čemuž získávají přístup do celé infrastruktury včetně serverů, na jejichž ochranu se také často zapomíná. Vzhledem k narůstající aktivitě východních sil je navíc nepravděpodobné, že by výskyt útoků opadal. Spíše naopak – podle Reného Pospíšila jsme přinejmenším v kybernetickém prostou dávno ve válce.

Nejen tato témata probíráme v našem rozhovoru. Pusťte si ho ke kávě a nezapomeňte se také podívat na dvě aktuálních promoakce, kterési IS4 security připravila pro své partnery. Příjemný poslech!

Léto klepe na dveře a s ním i naše letní promo soutěž EXCLUSIVE IS4 VIP CLUB o krásnou cenu, kterou je pobyt na Kypru (včetně letenky), plný krásných outdoorových aktivit, sluníčka a pohody.

Akce je zaměřena na partnerský kanál a probíhá hned v několika kategoriích tak, aby šanci na výhru měli všichni. Akce probíhá od 1.6.2022 do 31.8.2022, a zúčastnit se jí mohou všichni partneři registrovaní u IS4 security s.r.o.

Druhou, neméně zajímavou akcí, je Bitdefender Spring Promo 2022, ve které mají naši partneři šanci zakoupit produkty Bitdefender za mimořádně zajímavých podmínek, a to hned v několika variantách.

Více o tom, jak stát naším partnerem najdete na https://www.bitdefender.cz/partnerska-sit.

Čtěte dále

IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
Google končí s Google Glass, sny o AR ještě nevzdává
Google končí s Google Glass, sny o AR ještě nevzdává
Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti
Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti
Obrazem: Experti z IT distribuce se sešli na eD Expo v Praze
Obrazem: Experti z IT distribuce se sešli na eD Expo v Praze