Hlavní navigace

Communication Security 2012: Moderní řízení firmy vyžaduje mobilní přístup

29. 6. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Comguard
Comguard uspořádal 29. 5. v Brně konferenci Communication Security 2012. Po jaké oblasti bezpečnosti je poptávka?

Program letošního ročníku jarní konference Communication Security se poprvé rozdělil do dvou sálů tak, aby si každý posluchač našel téma, které spadá do oblasti jeho zájmu či firemních potřeb.

V dopoledním bloku měli účastnící se partneři možost zhlédnout živé ukázky hackerů a s přenosy z Kompetenčního centra. Důraz byl přitom kladen na bezpečnost virtuálního světa a spolupráci technologií McAfee a VMware.

Část dopoledne připadla i na případové studie nasazení řešení identity přístupu od HID nebo nasazení SIEM řešení tak, aby splňoval skutečné požadavky a potřeby komerčních firem. Pozvání přijali například Vojtěch Morávek ze společnosti VMware, Radek Živný ze společnosti Telefonica O2 nebo Tom de Jongh ze společnosti Imation, která se letos na konferenci poprvé představila s navazujícím řešením šifrovaných přenosových médií.

Comguard Communication Security Brno 2012V odpoledním programu si partneři mohli vybrat mezi blokem přednášek o bezpečnosti sítí, jak pro velké společnosti a státní správu, tak pro SMB trh, a blokem o mobilní bezpečnosti. Ta byla pojata nejen jako ochrana samotných mobilních přístrojů a dat uložených například v tzv. chytrých telefonech, ale také jako ochrana mobilní komunikace v pojetí bezpečného vzdáleného připojení pro zaměstnance na cestách nebo pracující z domu.

Pryč jsou již podle názorů z konference doby, kdy zaměstnanci seděli ve svých kancelářích od rána do večera a jen si zašli na oběd. Dnešní práce vyžaduje běžně cestování nejen v rámci země, ale stále častěji po celém světě. Zaměstnanci již v řadě případů nejsou oceňováni jen podle „odsezených hodin“ v kancelářích, ale podle pracovních výsledků a uzavřeného businessu.

Zaměstnavatelům v moderním pojetí vedení firmy nezáleží na tom, kde daný úkol pracovníci plní, ale jak ho plní a jestli to firmě přinese další zvýšení obratu a zisku, konstatuje se. Moderní řízení firmy pak vyžaduje také mobilní přístup do informačního systému, na e-maily či do dalších firemních aplikací, a to bezpečně.

Comguard Communication Security Brno 2012Blok o sítích byl pojat jako přehled nejrůznějších technologií pro zabezpečení prostřednictvím podnikových firewallů nebo UTM a byl věnován i stále aktuálnějšímu tématu IP managementu.

Partneři se v rámci konference mohli vychutnat čerstvě oceněná moravská vína z Vinařství Buchtovi a vydavatelství IDG jako exkluzivní mediální partner dodalo účastníkům aktuální čísla časopisů Security World a Computerworld.

cyber23

Rekordní účast na tomto ročníku ukazuje, že bezpečnostní témata, která byla prezentována, jsou na trhu v České republice i na Slovensku stále více žádána a tomu odpovídá i růst tržeb (vč. konzultací, podpory, školení a instalací) za poslední období, říká ze svého pohledu Comguard.

Podzimní ročník konference se bude konat 25. 9. v Praze, poprvé v hotelu Aquapalace. Registrovat se je možné na e-mailu marketing@comguard.cz.

Zdroj: Comguard

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu