Hlavní navigace

Dell bude nabízet hyperkonvergovaná řešení od VCE a uvedl i vlastní novinky

13. 4. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: EMC
V návaznosti na akvizici federace EMC se v portfoliu výrobce objeví řešení pro hyperkonvergovanou infrastrukturu od VCE obsahující komponenty od EMC a VMwaru. Dell současně představil vlastní novinky v tomto segmentu.

Společnost Dell oznamuje rozšíření svého portfolia hyperkonvergované infrastruktury. Nová zařízení, od strojů VCE VxRail (na fotografii)  přes systémy VxRack po flexibilní uzly VMware Virtual SAN Ready uzly a další generaci zařízení řady Dell XC, pomohou společnosti Dell nabízet tu nejširší možnou škálu řešení pro toto odvětví.

Od dubna je nabídka hyperkonvergovaného portfolia Dellu rozšířena o nové přírůstky VCE a konvergované platformy divize společnosti EMC, které se stávají součástí portfolia Dell.

Skupina zařízení VCE VxRail

Jde o jediná plně integrovaná zařízení hyperkonvergované infrastruktury, která jsou vyvinuta společně se společností VMware a jsou předkonfigurovány a testovány speciálně pro její prostředí.

VCE VxRail v sobě spojují datové služby a systémy správy EMC s hyperkonvergovaným softwarem VMware. Zařízení jsou k dispozici v široké škále konfigurací pro malé až středně velké nasazení a jsou schopná dostát různým požadavkům pracovní zátěže s řadou konfigurací, včetně flashe.

VCE VxRack a VxRack 1000 Flex

Systémy VCE VxRack umožňují zákazníkům přejít od fyzických SANů (Storage Area Networks) k hyperkonvergovaným systémům. VxRack je softwarově definovaný blok uložiště se softwarem EMC ScaleIO, který umožňuje rychlé nasazení a pružnou škálovatelnost.

Systém VxRack 1000 Flex je hyperkonvergovaná infrastruktura rackových rozměrů nabízející vysoký výpočetní výkon, softwarově definované úložiště a síťování.

Dell také představuje referenční architekturu pro konvergovanou infrastrukturu EMC, která zákazníkům poskytuje flexibilitu při nasazení rackové architektury s využití serverů Dell PowerEdge.

Další novinky

Nové přírůstky do portfolia hyperkonvergované infrastruktury zahrnují také Dell VMware Virtual SAN Ready. Zákazníci díky tomu mohou stavět svá hyperkonvergovaná řešení VMware na virtuálních SAN Ready uzlech od Dellu.

Řada Dell XC pro hyperkonvergovaná zařízení přináší vyšší výkon portfoliu plně konfigurovatelných zařízení 1U a 2U při využití od VDI až po privátní cloud. Řada XC má nyní také certifikovanou integraci s technologickou platformu SAP NetWeaver běžící na Linuxu.

Poslední novinkou je hybridní cloudová platforma Dell pro VMware, která doplňuje Virtual SAN. Sloučení řešení Dell Active System Manager spolu s VMware vCenter, vRealize a Virtual SAN vytváří plnohodnotnou a vysoce optimalizovanou soukromou a hybridní cloudovou platformu.

Platforma poskytuje komplexní automatizaci schopností od soukromého po veřejný cloud. Nová podpora VMware Virtual SAN poskytuje předepsaný návod pro budování cloudu pomocí hyperkonvergovaného softwaru se systémem, který spojuje VMware vRealize přímo s fyzickou infrastrukturou.

Dostupnost

  • Zařízení VCE VxRail, uzel VCE VxRack, uzly Dell VMware Virtual SAN Ready a nejnovější řada Dell XC jsou k dispozici od dubna u společnosti Dell a jejich obchodních partnerů.

  • Referenční architektura Dell pro konvergovanou infrastrukturu EMC, podpora VMware Virtual SAN v rámci hybridní cloudové platformy Dell pro VMware a uzly Dell VMware Virtual SAN Ready budou dostupné ve druhém čtvrtletí roku 2016.

  • Dostupnost VCE VxRack 1000 Flex je plánovaná na druhé čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj: Dell

Čtěte dále

SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS