Hlavní navigace

Dell představil nový hardware i software pro datacentra

8. 4. 2014
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Dell
Mezi novinkami je switch a platforma pro virtualizaci síťových řešení.
  • Výrobce: Dell
  • Distributoři ČR: 100Mega Distribution, AT Computers, DNS, SWS
  • Distributoři SR: Asbis SK, AT Computers SK, eD' system Slovakia, WesTech Slovakia
  • Více informací: www.dell.cz

Společnost Dell představila nová síťová řešení a nástroje, která mají za úkol zyvšovat výkon, efektivitu a škálovatelnost cloudových i tradičních síťových řešení. Produkty z řady Z9500 nabízejí možnost platby dle růstu a změnu 10/40 GbE jádra datového centra.

Dell Z9500

Síťové řešení Dell Z9500 s technologií Fabric Switch má být podle Dellu přepínač s největší hustotou ve své třídě pro datová centra, s kompletní sadou L2/L3 směrování a možností přepínání protokolu.

Switche Dell Z9500 mají reagovat na požadavky datových center na 01/10/40 GbE agregaci prostřednictvím centralizovaného jádra nebo rozložení základní architektury pro vyšší výkon podnikových datových center, cloudových řešení, poskytovatelských datových center a podnikových LAN jader.

Podle Dellu je Z9500 ideálním řešením i pro vysoké pracovní zátěže, jako je Web 2.0, výpočty výkonných počítačů a virtualizace.

  • 3RU core switch se 132 40GbE porty, které lze rozšířit až na 528 10GbE portů.

  • Dell Z9500 podle výrobce přináší pětinásobnou hustotu na RU s rychlostí více než 10 Tbps a poloviční latencí ve srovnání s předchozí generací těchto produktů.

  • Budoucí perspektiva škálovatelnosti s licencí pro 36, 84, nebo 132 portů ve switchi a platební model "pay-as-you-go" uzpůsobený postupnému nárůstu poptávky.

  • Řešení Enterprise ReadyRails má omezovat čas a zdroje pro efektivní instalaci racku.

  • Vhodné i pro náročnou pracovní zátěž, včetně Web 2.0 a virtualizace

Dell Active Fabric Controller

Dell Active Fabric Controller je účelově postavená SDN platforma navržená tak, aby umožňovala konfigurovat a implementovat funkčnost sítí v cloudu a v prostředí XaaS. Je určena pro podnikové nasazení služeb OpenStack a jako volitelná součást Dell OpenStack-Powered cloudových řešení.

Aktualizace nabízí jediné integrované řešení, které na vyžádání poskytne virtualizované síťové služby OpenStack s plně automatizovaným, jednotným řízením fyzické infrastruktury.

Dell Active Fabric Controller má nabídnout plug-and-play detekci zařízení a jejich následnou správu, automatizovanou topologii sítí a přesměrování optimalizace, přizpůsobení a jednoduché provozní cykly.

Platforma slouží jako základní stavební kámen ovládacího softwaru pro podniky a zároveň jako klíčový prvek urychlení nasazení NFV a integrací do OpenStack.

Dell NFV

Dell přináší na trh s virtualizací síťových funkcí (NFV) nová řešení v čele s CloudNFV. SDN má navyšovat flexibilitu sítě, snižovat náklady a posouvat řízení výkonnosti v rámci podnikové sítě. NFV může obdovně transformovat odvětví telekomunikací s využitím otevřeného, rozčleněného cloudu..

Dostupnost

MIF22

Představené novinky Dell Z9500 Fabric Switch a Dell Active Fabric Controller budou dostupné v České republice ve druhém čtvrtletí roku 2014. Řešení NFV a SDN postavené na bázi služby OpenStack bude k dispozici později v průběhu tohoto roku.

Zdroj: Dell

Čtěte dále

IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní