Hlavní navigace

Den Země přichází, Lenovo připomíná úsporné aplikace

10. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © Dreaming Andy - Fotolia.com
Společnost Lenovo při příležitosti dubnového svátku Den Země upozorňuje na aplikace, které uživatelům pomáhají snížit spotřebu elektrické energie při používání počítače.

Den Země se každoročně koná 22. 4. a jeho cílem je poukázat na potřebu globální ochrany životního prostředí. Pro posílení ochrany životního prostředí Lenovo nabízí energeticky úsporné produkty nebo službu pro ekologickou likvidaci vyřazených zařízení.

U vybraných modelů nabízí Lenovo řadu systémů, které uživatelům pomáhají nastavit výkon počítače podle vlastních potřeb, a tím uspořit elektrickou energii. Díky správnému nastavení správy napájení s využitím systému Lenovo Power Manager je údajně možné snížit spotřebu energie až o 69 % v porovnání s počítačem s identickým hardwarem, kdy je zachován stejný výstup pro uživatele, uvádí výrobce.

Systém Energy Management, který je předinstalovaný na počítačích řady Idea, umožňuje nastavit energetické využití systému v závislosti na právě vykonávaných činnostech. Díky tomu dochází u notebooků kromě úspory energie také k prodloužení výdrže baterie a její životnosti. U notebooků ThinkPad pomáhají dosáhnout optimalizované spotřeby energie technologie Green Power Scheme a ThinkPad Energy Saver.

V případě aktivace služby Lenovo Solutions for Small Businesses mají uživatelé možnost využít aplikaci Energy Saver, která je vhodná zejména pro malé a střední podniky s vlastní správou informačních technologií. Energy Saver dokáže po skončení pracovní doby převést počítač do režimu spánku a druhý den před zahájením pracovní doby ho opět probudit.

Co znamená hodnocení Energy Star

Při výběru nového počítače je dobré si zjistit, jak je daný model hodnocen v programu Energy Star. Tímto symbolem jsou označeny produkty, které jsou vyhodnoceny jako energeticky úsporné. Pro každý výrobek jsou přitom definována kritéria pro spotřebu energie.

V případě počítačů je vyžadováno například, aby po určité době nečinnosti přešly do úsporného režimu spánku nebo aby jejich účinnost odpovídala nárokům na zdroj energie. O produktech z portfolia společnosti Lenovo, které jsou označené štítkem Energy Star se více dozvíte na této stránce.

MIF22

Elektronická zařízení nepatří do směsného odpadu. Počítače bývají alespoň z části vyráběné z recyklovatelných materiálů, které je možné opakovaně využít k výrobě nových zařízení. Například u notebooků ThinkPad tvoří recyklovatelné materiály až 30 %. Společnost Lenovo nabízí službu pro bezpečnou likvidaci vyřazených zařízení.

Zdroj: Lenovo

Čtěte dále

Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu