Hlavní navigace

Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb Výsledky Awards a proměny trhu

29. 9. 2020
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Nový ChannelWorld přináší kromě detailního pohledu na letošní ročník Awards celou řadu důležitých rozhovorů o důležitých tématech souvisejících s proměnou trhu (nejen) vlivem koronaviru.

obálka ChW 420Vážení čtenáři,

nejspíš jste si stačili všimnout, že některé věci už nejsou jako dřív – mluvím teď samozřejmě o naší obálce, která po více než jedenácti letech dostala nový vzhled! Jde o první náznak změn, jež jsme připravovali během prázdnin a s nimiž vás v dohledné době seznámíme. Korona mě naučila raději na nic nepřísahat, ale přesto si troufnu říct, že nedojde-li k žádné nečekané katastrofě, bude mít ChannelWorld do konce roku krásný nový web a také vlastní podcast. První díl už je natočený, ve studiu jsem měl nesmírně vzácného hosta a nemůžu se dočkat, až tuto novinku vypustíme do světa (pozn. red.: tady jsme trochu předběhli sami sebe, podcast už byl spuštěn).

Dobrých zpráv a důvodů k radosti není nikdy dost a letos obzvláště. Proto mi bylo nesmírnou ctí a potěšením na začátku září předat vaše ocenění ChannelWorld Awards 2019 pro nejlepší výrobce a distributory loňského roku. A záměrně říkám vaše, neboť o vítězích rozhodlo 738 hlasujících z řad českých a slovenských partnerů, téměř o dvě stovky více než v minulém ročníku. Jsem si jistý, že za takto silným nárůstem stojí zvyšující se zájem partnerů o náš časopis a v žádném případě nejde o důkaz toho, že na jaře zkrátka nebylo za dlouhých večerů co dělat!

V posledním kroku ankety jsme vás vůbec poprvé požádali, abyste ohodnotili samotný ChannelWorld. Ačkoliv byl tento krok nepovinný, bezmála pět set z vás jej nepřeskočilo a podělilo se s námi o svůj názor, což mi udělalo obrovskou radost a nesmírně si toho vážím. Ještě větší radost mi pak udělalo, že za kvalitu obsahu webu jsme od vás dostali 4,14 bodu z pěti možných, a za obsah časopisu dokonce 4,21! Nejhorší hodnocení – byť stále velmi solidních 3,97 – jsme dostali za newsletter, což si beru k srdci a slibuji, že se mu podíváme na zoubek společně s uvedením nového webu.

Závěrem dodám, že toto číslo je plné rozhovorů, což je dobře, neboť v odborném časopise mají zaznívat především hlasy odborníků. K přečtení samozřejmě doporučuji všechny v čele s titulním rozhovorem s Evženem Varadinkem z SWS, nicméně cítím potřebu zdůraznit ještě jeden – Jay McBain, hlavní analytik společnosti Forrester Research a specialista na channel, s jehož texty jste se mohli seznámit v minulých číslech, nám v exkluzivním rozhovoru popsal aktuální dění z globálního hlediska a nastínil zásadní změny, které vás, partnery, čekají v blízké budoucnosti. Doporučuji mu věnovat pozornost, neboť protože i kdyby se naplnila jen polovina jeho tvrzení, channel se přesto otřese v základech.

Milí čtenáři, pevné zdraví a úspěšný podzim vám přeje

Matěj Čuchna, šéfredaktor


Jak získat ChannelWorld?

Zaujalo vás nové dvojčíslo? Navštivte naši on-line trafiku a po vybrání titulu ChannelWorld si pohodlně zakupte libovolné číslo přímo od svého stolu. Časopis je také k dispozici v elektronické verzi zde.


Nejste ještě registrování na webu ChannelWorldu? Registrace vám umožní přístup k obsahu a službám pro resellery, mezi které patří pravidelný informační newsletter Channel News, nebo přístup do vyhledávače distributorů.

top100

Podělte se s námi také o vaše náměty a tipy. Zajímá nás, co byste si chtěli přečíst a jaký máte na ChannelWorld názor. Pište na channelworld@iinfo.cz.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Google končí s Google Glass, sny o AR ještě nevzdává
Google končí s Google Glass, sny o AR ještě nevzdává
IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
Obrazem: Experti z IT distribuce se sešli na eD Expo v Praze
Obrazem: Experti z IT distribuce se sešli na eD Expo v Praze
Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti
Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste