Hlavní navigace

EMC představilo novou generaci řešení Isilon Scale-out NAS Data Lake

20. 11. 2015
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: EMC
Strategie Data Lake 2.0 reaguje na nové trendy v oblasti dat a využívání cloudových prostředí. Novinky zahrnují řešení Isilon SD Edge, systém Isilon OneFS a služba Isilon CloudPools.

Společnost EMC představila novou generaci svého úložiště Isilon Scale-out NAS Data Lake. Obsahuje nové produkty, funkce a možnosti, které mají podnikům usnadnit škálování služeb do vzdálených lokalit, firemních poboček i do veřejných a privátních cloudů.

Nové produkty – konkrétně řešení Isilon SD Edge, nová generace systému Isilon OneFS a integrace Isilon Cloud Pools – vylepšují strategii Data Lake tím, že zpřístupňují nestrukturovaná data nejen v centrálním datacentru, ale také v lokalitách na okraji, jako jsou vzdálené pobočky, a v cloudových archivech.

Nová generace EMC Isilon je navržená, aby poskytovala efektivnější řešení Data Lake. Umožňuje konsolidovat více pracovních zátěží a poskytuje uživatelům přístup k datům a jejich analýzu z jakékoli lokality.

Strategie EMC Data Lake 2.0 a zmíněné oznámené novinky reagují na výzvy vyplývající z nových trendů – růstu objemu nestrukturovaných dat, rostoucí obliby hybridního cloudu a rostoucí geografické rozptýlenosti podnikových týmů.

IsilonSD Edge

Nové EMC IsilonSD Edge je řešení navržené s cílem zjednodušit správu dat ve firemních pobočkách a jiných vzdálených lokalitách při zachování nákladové efektivity. Jedná se o 100% softwarově definovaný produkt, který lze podle EMC provozovat na běžně dostupném hardwaru.

IsilonSD Edge umožňuje využít všechny funkce operačního systému OneFS a podporuje všechny datové služby a protokoly jako stávající datové úložiště EMC Isilon. Zároveň dovoluje škálovat až do kapacity 36 TB, replikovat data do centrálního datacentra a distribuovat je dále. Nabídka IsilonSD Edge bude dostupná zdarma pro neprodukční využití, pro produkční využití dostupnost všech služeb pak na základě licence pro jednotlivé clustery.

Isilon OneFS

Spolu s rozšířením Data Lake do vzdálených lokalit EMC posiluje toto řešení i v centrálním datacentru, a to díky nové generaci operačního systému Isilon OneFS. Tento produkt se zaměřuje na zvyšování odolnosti, zjednodušení zprávy, zvyšování efektivity a zajišťování nepřetržitého provozu u velmi rozsáhlých úložišť určených pro Data Lake.

Klíčovým vylepšením je plná podpora upgradů bez narušení provozu (Non-Disruptive Upgrade, NDU). Systém OneFS podporoval NDU pouze v rámci jedné vývojové větve kódu, nyní funguje ve všech nových verzích Sytému OneFS, což má vést k posílení odolnosti celého řešení Data Lake.

Nová generace systému OneFS navíc obsahuje funkce pro flexibilní vrácení softwarového upgradu zpět, které zákazníkům dovolí podle potřeby obnovit aplikace nebo prostředí pro koncové uživatele do stavu před upgradem.

Isilon CloudPools

Řešení zaměřené na centrální a vzdálenou infrastrukturu doplňují EMC CloudPools. Jedná se o novou plně integrovanou službu v rámci Systému OneFS, tedy Isilon a IsilonSD Edge, která umožňuje rozšíření řešení Isilon do veřejných, privátních i hybridních cloudů.

Aplikace CloudPools dovolí v řešení Isilon nativní rozdělování dat ve vrstvách do veřejných cloudů, jako jsou služby Amazon Web Services, Microsoft Azure nebo Virtustream. Nevyžaduje přitom cloudovou bránu. Služba dále umožňuje rozšíření datacentra do zařízení EMC Elastic Cloud Storage (ECS) a systému Isilon jako privátního cloudu.

Řešení Isilon při tom rozšíří svůj centrální jmenný prostor do cloud, takže je zajištěn transparentní přístup k datům bez ohledu na jejich umístění. Při přesunu do cloudu jsou data během přenosu zašifrována a komprimována, což zajišťuje bezpečnost podnikových dat ve zbývajících částech cloudu.

Dostupnost

Řešení EMC Isilon SD Edge, nová generace systému EMC OneFS a aplikace EMC CloudPools budou obecně dostupné počátkem roku 2016.

Zdroj: EMC

Čtěte dále

Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
Zákaznickému servisy Alzy vypomáhá umělá inteligence Alzee
Zákaznickému servisy Alzy vypomáhá umělá inteligence Alzee
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby