Hlavní navigace

Epson jde s tankovými inkoustovými systémy do firem a má i kopírku

17. 3. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Nové řady tiskáren WorkForce Pro RIPS přinášejí do firemního segmentu inkoustové tankové systémy s tiskovými hlavami PrecisionCore.

David Šedina, obchodní ředitel společnosti Epson v ČR a SR, oficiálně uvedl na český trh tisková zařízení Epson WorkForce Pro RIPS (Replacable Ink Pack System), o jehož plánovaném představení jste mohli dočíst v rozhovoru loni v listopadu. Epson vylepšil systém inkoustových tankových systémů, které již používá ve spotřebních a foto tiskárnách, a přetavil ho do vysokokapacitních inkoustových „kapes“, jejichž výměna nezaškolenému uživateli zabere několik sekund.

Použité tiskové hlavy PrecisionCore jsou již u WorkForce známé. Epson je původně vyvinul pro průmyslový tisk (např. potisk textilu či plastových obalů).

Čím chce Epson oslovit zákazníky? Udávanou až o 80 % nižší spotřebou elektrické energie v porovnání s laserovými tiskárnami, nižšími náklady, rychlostí obsluhy a spolehlivostí.

Argumentace náklady jak ji neznáte

Business sales manager Marcel Divín pak vysvětlil, že Epson chce novými RIPS tiskárnami adresovat hlavní výzvy tiskového prostředí.

Kopírka Epson WorkForce Pro WF-R8590D3TWFCTěmi jsou podle průzkumu Epsonu náklady spojené s dodávkami a skladováním spotřebního materiálu, skryté náklady v podobě IT podpory a údržby (30 % problémů IT údajně souvisí s tiskárnami), náklady spojené se ztrátou produktivity (při nefungující tiskárně, výměně náplní atd.) a s výpadkem služby.

Marcel Divín opět připomenul a radil: „nedívejte se na pořizovací vstupní cenu, ale sledujte celek.“ K údržbovosti systému dodal, že v RIPS „tiskárně se může maximálně zaseknout papír.“

Kapacita inkoustových kapes na až 75 000 stránek (ČB) z výroby kromě snížení dodávek spotřebního materiálu pomáhá navíc podle Epsonu předvídat tiskové náklady. Jedním z argumentů, který na lokálním trhu ještě nemá takovou sílu, je i nižší dopad na životní prostředí.

Kromě jednorázového prodeje v broadline distribuci již Epson vybral skupinu několika desítek partnerů, kteří po certifikaci k těmto tiskárnám budou moci prodávat tisk jako službu (např. s cenou za vytištěnou stranu).

Epson mezi kopírkáři

V první vlně Epson na lokální trh dovezl v rámci řady WorkForce Pro RIPS dvě A4 multifunkce (WF-R5190DTW a WF-R5690DTWF), jednu A3+ multifunkci (WF-R8590DTWF) a jednu kopírku (WF-R8590D3TWFC), která je určena spíše pro středně velké firmy.

V rámci dodatečného spotřebního materiálu mohou reselleři prodávat údržbový box pro odpadní materiál (cena ve stokorunách, vydrží zhruba 75 tis. stran) a válečky pro podávání papíru.

Video: Ukázka výměny zásobníku na inkoust

cyber23

Zdroj: Epson, ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Náplně do tiskáren: alternativy hroutí výnosný byznys
Náplně do tiskáren: alternativy hroutí výnosný byznys
MMD si nachystalo nové monitory pro náročné spotřebitele, profesionály i hráče
MMD si nachystalo nové monitory pro náročné spotřebitele, profesionály i hráče
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
Výkonné monitory Philips pro práci a videokonference
Výkonné monitory Philips pro práci a videokonference
Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu