Hlavní navigace

ESET chystá vzdělávací program pro partnery v novém kabátě

4. 2. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

PR článek: Každý odborník na počítačovou bezpečnost vám potvrdí, že největším nebezpečím pro počítačovou bezpečnost firem jsou samotní zaměstnanci. A to zejména ti, kteří nejsou dostatečně proškolení v nástrojích prevence.

Společnost ESET software spol. s r.o., která se kromě vývoje a distribuce bezpečnostních řešení dlouhodobě zabývá pořádáním seminářů a vzdělávacích programů pro odbornou veřejnost i své partnery, připravila novou podobu svých školení.

Projekt ESET Training 2013 bude probíhat formou online webových seminářů, které jsou moderním, dostupným a nákladově efektivním způsobem vzdělávání, mimořádně vhodným právě pro obor počítačové bezpečnosti. Mimo to se počítá i s klasickou formou školení v kinosále ESET, která je ideálním řešením pro partnery, kteří chtějí formou osobní prezentace proškolit určenou skupinu zaměstnanců.

Základním pilířem projektu budou přednášky zaměřené na nové partnery a zaměstnance, které budou probíhat pravidelně každý první čtvrtek v měsíci. Na úvodní prezentaci bude navazovat druhé, variabilní téma, kde bude vymezen prostor pro cílenou komunikaci podle aktuálních potřeb obou partnerů. Závěrečný panel zastřešující technickou a obchodní oblast bude zohledňovat témata aktuálních verzí bezpečnostních produktů, nejčastější hrozby nebo dotazy.

Podstatou nového pojetí je ucelená koncepce vzdělávání ESET partnerů s cílem zefektivnit dosavadní spolupráci, zvyšovat jejich odbornost a informovanost.

Pevná témata

Pod tímto pojmem si lze představit všeobecnou konzultaci se zacílením na nové obchodní partnery a zaměstnance, která se týká shrnutí obchodní spolupráce, včetně představení dostupných prodejních nástrojů a cenové politiky. Účastníci se seznámí s novými produkty ESET, podstatnými informacemi o licencích, cenících a zvýhodněných nabídkách.

Variabilní témata

Eset software

Stěžejní část školení se bude týkat témat, která jsou jakousi osnovou oboru počítačové bezpečnosti pro rok 2013, a jeho cílem je, aby absolventům této části školení zůstal v paměti ucelený základ celé problematiky. Tímto panelem účastníky provede Pre-Sales Engineer Petr Šnajdr.

Témata jako sociální inženýrství nebo malware pro mobilní zařízení patří mezi nejvýznamnější bezpečnostní trendy současnosti, o nichž se diskutuje v odborném tisku a které ovlivňují a mění strategii a vývoj výrobců bezpečnostního softwaru. Velice praktická je prezentace ochrany koncových stanic a serverů. Ta má za úkol rozšířit posluchačům možnosti ochrany před počítačovými a internetovými hrozbami.

Pro partnery ESETu je také důležité vědět, jak zacházet s CID (Corporate Identity design), zejména pak v souvislosti s používáním loga ESET v manuálech a na webových stránkách. To využijí všichni partneři, kteří používají logo ESET za účelem inzerce nebo v elektronických materiálech. Jde zejména o specializované zaměstnance, například grafiky, kteří se na výrobě těchto materiálů podílejí.

Neméně zásadní je získání přehledu o nabízeném marketingovém programu. Partneři se dozvědí jak sestavit žádost o marketingový program a seznámí se s příklady již realizovaných úspěšných spoluprací. Dojde i na přehled reklamních předmětů a tiskovin, které si partneři mohou objednat a prezentaci funkcí e-shopu. Chybět nebudou ani různé formy marketingové podpory, například příprava textů nebo inzerce.

Technická část

Závěrečná část školení je rozdělena na části určené firmám a domácnostem. V prvním případě se jedná o orientaci v problematice vzdálené správy, zejména její konfigurace a nastavení. V sekci pro domácnosti se bude mluvit o aktuálních verzích ESET Smart Security a NOD32 Antivirus, jejich nových funkcionalitách, vylepšeních a dojde i na příkladové ukázky.

Na školení ESET Training 2013 je možné přihlásit se e-mailem na partner@eset.cz s uvedením jména a kontaktní e-mailové adresy. O jednotlivých akcích a aktualitách týkajících se programu vzdělávání budou partneři informováni prostřednictvím pravidelných newsletterů.

Čtěte dále

Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR
AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili