Hlavní navigace

Eset: nová generace Business Endpoint Solutions

29. 5. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Eset, výrobce v oblasti proaktivní ochrany před kybernetickými hrozbami, který slaví letos 25 let od vzniku své technologie, ohlásil vydání nové řady produktů pro firemní zákazníky – Eset Endpoint Security a Eset Endpoint Antivirus.

S novou řadou produktů společnost Eset posiluje své zaměření na firemní segment. Eset Endpoint Antivirus i Endpoint Security jsou standardně dodávány s Remote Administrator. Rozsah funkcí Eset Endpoint Security doplňuje modul filtrování obsahu webu, firewall a osobní antispam.

Díky využití více vrstev detekce malware, kterým disponuje skenovací systém ThreatSense a systému včasného varování Eset Live Grid – reputaci na bázi cloudu, přináší nová generace Eset Endpoint Solutions proaktivní ochranu proti aktuálním hrozbám pro společnosti různých velikostí.

Nová generace Eset Endpoint Solutions přináší více než tucet nových funkcí a vylepšení. Příkladem je funkce Filtrování obsahu webu - součást Eset Remote Administrator. Ta obsahuje možnost monitoringu stavu sítě přes webový prohlížeč a systém vzdálené správy s nastavitelnými pravomocemi pro administrátory, rollback aktualizace, funkce náhodných kontrol, formát několikanásobného přihlášení, podporu RSA Envision a Microsoft NAP.

Produkty Eset Endpoint Solutions jsou postavené na technologii NOD32, která přináší ochranu ušitou na míru firemnímu segmentu. Spolu s Endpoint Solutions vydává Eset nejnovější verzi svých dalších firemních produktů: Eset File Security pro Microsoft Windows Server, File Security pro Microsoft Windows Server Core a Mail Security pro IBM Lotus Domino.

Vybrané funkce Eset Endpoint Antivirus a Endpoint Security

Eset Endpoint Security:

Web Control – omezuje přístup k webovým stránkám podle kategorie a umožňuje správcům definovat pravidla pro skupiny uživatelů v souladu s podnikovými předpisy. Omezuje a monitoruje navštívené webové stránky na základě kategorií (hry, sociální sítě, nakupování a další). Webové stránky jsou automaticky klasifikovány do kategorií na bázi cloudu. Správce se může rozhodnout blokovat stránky nadměrně zatěžující datový provoz.

Klientský Antispam – filtruje spam na koncovém zařízení uživatele.

Firewall – Chrání před neautorizovaným přístupem k firemní síti a poskytuje ochranu proti hackerům a úniku dat.

Obě řešení:

Device Control – blokuje neautorizovaná média a zařízení a umožňuje nastavení pravidel a parametrů pro jednotlivá média, zařízení, uživatele a klienty.

Cloud23

Antivirus/Antispyware: Eliminuje různé typy hrozeb včetně virů, rootkitů, červů, spywaru a nabízí nový způsob skenování založeného na systému Cloud: Whitelisting bezpečných souborů na základě databáze souborů reputace v cloudu. Do cloudu se posílají pouze informace o spustitelnosti a archivní soubory.

Eset Remote Administrator: Umožňuje spravovat všechna bezpečnostní řešení Eset přes konzoli centrální správy. Nový systém správy na základě rolí umožňuje nastavit různé kompetence pro jednotlivé uživatele. Dále umí vytvářet audit uživatelů a vynucovat svým prostřednictvím bezpečnost hesel ve firmě.

Čtěte dále

IDC: Globální trh tiskových zařízení vstoupil do nového roku mírným růstem
IDC: Globální trh tiskových zařízení vstoupil do nového roku mírným růstem
IDC: Globální trh chytrých telefonů se letos ještě nevzpamatuje
IDC: Globální trh chytrých telefonů se letos ještě nevzpamatuje
Cisco chce koupit Armorblox a jeho AI technologie
Cisco chce koupit Armorblox a jeho AI technologie
Qualcomm otáčí kormidlo směrem k inteligentnímu edge computingu
Qualcomm otáčí kormidlo směrem k inteligentnímu edge computingu
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci