Hlavní navigace

Fotoreport: Agem.CZ slavil deset let v „továrně na hurikány“

2. 11. 2015
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor: Agem.cz
Distribuční společnost Agem.CZ je deset let na českém trhu a oslavila spolu s partnery na setkání v pražské Hurricane Factory.

Skydive aréna Hurricane Factory v pražských Letňanech uvítala zástupce partnerů společnosti Agem.CZ, která letos slaví deset let na českém trhu.

Obchodní ředitel Jiří Zíka v úvodním slově představil tým obchodníků, který byl partnerům celý den k dispozici. Marketingová ředitelka Lucie Germanová poté shrnula organizaci a odpolední program, v rámci kterého nejprve vystoupili se svými prezentacemi zástupci společností Microsoft, Canon, Intel, TP-Link, po přestávce také HP a Brother. Poté již účastníky čekala zábavná část.

Lucia Germanová a Jiří Zíka, Agem.czO poschodí výše se totiž kromě výstavky aktuálních produktových novinek u společností HP, Canon, TP-Link a Brother připravoval větrný tunel. „Ve víru hurikánu“ si mohli přítomní vyzkoušet, jaké to je letět volným pádem. Ti, kdo se do sytosti vylítali, se mohli pobavit s výrobci na výstavce.

Poté se podávala večeře, losovala se tombola,  ředitel společnosti Agem.CZ Vlastimil Rusek nakrojil dort a neformální oslavu 10. let firmy odstartovavalo vystoupení tanečnic samby a tahitského tance.

Tipy z přednášek

Petra BartošováMicrosoftu připravila shrnutí posledních novinek v Office 2015 (a Office 365), které se začaly oficiálně prodávat od 23. 9. 2015. Licence jsou zhruba o 10% dražší než předchozí Office 2013, ale obsahují nové funkce. Do všech aplikací Office byla např. přidána nápověda „Tell me“, která urychluje vyhledávání rad. Microsoft rozšířil nabídku přednastavených tabulek, šablon a formátování a v Outlooku zjednodušil připojování souborů a práci s přílohami.

Petra Bartošová z MicrosoftuDále Petra Bartošová upozornila, že Office pro Mac bude pouze v anglické verzi. Jednou ze změn je přejmenování Office pro podnikatele na Office pro domácnosti a podnikatele. V licencování se však reálně nic nezměnilo. Krabicové verze předplatného Office 365 jsou nyní jen pro domácnosti a jednotlivce. Zmizela verze pro studenty, kteří ji často mohou získat zdarma přes školu.

Microsoft nově rozjíždí kampaň „Vy ještě stále nemáte starý office?“, která má podpořit upgrade firemních zákazníků na nové verze.

Windows 10 Treshold 2 má přinést zásadní novinku – možnost upgradovat systémy Windows 7 a 8 formou čisté instalace. Upgrade zdarma lze zatím nadále udělat do 29. 8. 2016. Má vlastnost OEM licence, tedy její platnost končí s životností hardwaru.

Petr Hnilička, CanonNovinky napříč portfoliem tiskáren společnosti Canon přišel prezentovat Petr Hnilička. Věnoval se podpoře různých standardů, které dovolují uživateli zprovoznit tisková zařízení Canon v různých cloudových prostředích (např. funkce Pixma Cloud Link, Scan to cloud a další).

Petr Hnilička upozornil, že přichází nová řada inkoustů. Cena zůstává stejná, mění se složení, které má zvýšit odolnost. V řadě inkoustových tiskáren Pixma vyzdvihl dvě novinky – základní MFP MG3650 s cartridgemi Fine, automatickým oboustranným tiskem a Wi-Fi modulem. Nemá sice displej, ale cenově jde o zajímavý model. Pro náročnější uživatele je určen MG7750 (bílá verze značená jako MG7751) se dvěma zásobníky papíru a Ethernet portem. Poté ještě shrnul inovace v řadě laserových tiskáren a obecně modelů pro firemní použití, které se do konce roku objeví na českém trhu.

Petr Hnilička v závěru připomenul, že do konce ledna 2016 běží promo akce na vybraná inkoustová a laserová zařízení, ke kterým lze po registraci na www.canon.cz/promozaruka získat tříletou záruku.

Branislav Ides, IntelBranislav Ides z Intelu poté zdůraznil, že skok na 6. generaci procesorů Intel Core Skylake je za poslední roky nejvýraznější. Nová generace čipů se do konce roku objeví ve všech známých zařízení včetně mini-PC. Ve srovnání s pět let starým počítačem mají nové PC s procesory Skylake poskytnout 2,5x vyšší výpočetní výkon, 30x vyšší grafický výkon a třikrát delší výdrž na baterii. V tabletech a 2v1 zařízeních má 6. generace Core M přinést proti předchozí dvojnásobný výpočetní výkon, o 40 % lepší grafický výkon a výdrž baterie by měla růst na 10 hodin. Navíc zařízení dostanou kameru RealSense a USB typu C. Poté Ides shrnul nabídku NUC a nové softwarové řešení pro konference – Intel Unite (více zde).

Martin Rak z TP-Linku shrnul, že společnost nadále drží přes 50% podíl v prodeji Wi-Fi zařízení na českém trhu. Připomenul partnerský program, do kterého se můžete registrovat na www.tplinkpartner.cz, a získáte tak automatický pravidelný přísun novinek a kompletního ceníku pro český a slovenský trh. Můžete si zde objednat marketingové materiály a zúčastnit se webex školení. Brzy by se měl objevit i bonusový program.

Martin Rak, TP-LinkPoté se věnoval trendu nastupujícího Wi-Fi standardu AC, který je 3x rychlejší než starší n, využívá méně rušené 5GHz pásmo a umožňuje směřování signálu. Navíc jej již podporuje většina nových zařízení, i proto podle něj prodeje AC zařízení nabírají na rychlosti.

Představil velkou řadu novinek v produktech, které přicházejí na trh. Z levnějších modelů Wi-Fi AC routerů jsou to Archer C20 (rychlost až 733 Mbit/s) a Archer C50 (rychlost až 1 167 Mbit/s). Ve 4. čtvrtletí přicházejí také top produkty Arccher C2600 s MI-MIMO (simultánní komunikace s více zařízeními současně) a čtyřmi streamy pro rychlejší Wi-Fi. Celková rychlost tak teoreticky dosahuje 2 533 Mb/s. Vysokému výkonu odpovídá i koncová cena 6 599 Kč. O tisíc korun levněji nabídnete unikátní Archer Touch P5, který lze ovládat před dotykový displej a se třemi anténami dosahuje teoretické rychlosti 1 900 Mb/s. Zaujmout může i stolní 4G LTE router AC750, do kterého stačí jen vložit SIM a začít sdílet připojení internetu. Nabídnete jej za 4 799 Kč. Během odpoledne byl partnerům k dispozici i Tomáš Mathauser, který zodpovídal dotazy z oblasti SMB.

Po přestávce se svými prezentacemi vystoupili ještě Tomáš Zíka z HP a Václav Havel z Brotheru.

Agem.CZ slavil deset let v „továrně na hurikány“

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou
AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR
AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR