Hlavní navigace

Fotoreport: AT Computers připravilo pro partnery pivní posvícení

14. 4. 2015
Doba čtení: 13 minut

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
AT Computers přeměnilo kongresový sál hotelu Jezerka na Seči na hospodu. A to ne ledajakou. Pult plný píp a více než 11 druhů piv vybízely zatáhnout za páku a začít plnit kelímky.

Letos AT Computers při výběru téma setkání „vsadilo na jistotu“ a zároveň se svezlo na pivní vlně, která učí Čechy pít i jiné kousky, než ty plzeňské. ATC Pivní posvícení však neškolilo partnery v pití piva, ale v novinkách v produktech a podpoře.

Jak uvidíte na fotografiích, partnery kromě celkem 11 druhů piva čekala obrovská tombola, jejíž součástí byl i „soukromý pivovar“. Aby si dealeři mohli odnést některou z cen, museli si na ně „vydělat“ svou aktivitou na přednáškách a v odpoledních soutěžích, za kterou získávali žetony - pivní vršky.

V čem se soutěžilo? Například v degustačním rozpoznávání vzorků piva, beerpongu, rychlostní štafetě, výdrži v držení plného půllitru, či v zábavném vědomostním pivním kvízu. Jelikož se to nedá slovy popsat, aspoň trochu vám atmosféru přiblížíme v přiložené fotogalerií.

Dealery za hudebního doprovodu harmonikáře přivítalo dvacet „pivtesek“. Vybaveni pivní zástěrou a krýglem a tradičně rozdělení do týmů se svou pivteskou vyrazili po přednáškách a soutěžích. Po skončení přednášek partnery večer čekala velkolepá show, ze které přinášíme samostatnou fotoreportáž.

Novinky v Comforu a AT Computers

V čele týmu Comfor stojí David Plešinger, který se o dealery stará spolu s Pavlem Gregorem, Vladimírem Šubrtem, Mojmírem Klasem a Zuzanou Kollertovou.Akce proběhly již tři - pro sítě Comfor, samostatně pro síť Premio a prodejce Apple a minulý týden pro Triline a VIP zákazníky. Celkem akcemi již prošlo 924 lidí, z toho 553 prodejců. Včetně slovenského a květnového setkání ATC očekává celkovou účast 883 prodejců a dohromady  1500 lidí.

Síť Comfor předsavila nový tým. V jeho čele stojí David Plešinger, který se o dealery stará spolu s Pavlem Gregorem, Vladimírem Šubrtem, Mojmírem Klasem a Zuzanou Kollertovou.

Na každém setkání účastníky čekaly prezentace přímo cílené na oblast zaměření dané sítě. Partneři se seznámili i s přehledem trhu, vývojem a strategií pro nadcházející rok.

Petr Vaněk, obchodní ředitel, AT Computers, děkuje partnerům za loňské výsledkyObchodní ředitel Petr Vaněk partnery v rychlosti seznámil s novou verzí eKatalogu, jehož nový software přebírá některé vlastnosti z ATC Business Linku (např. responzivní design), obsahuje konfigurátor PC, nové nástroje pro objednávku a migraci. K dispozici jsou různé šablony včetně předkonfigurovaných pro Comfor.

V rámci vylepšení na portálu Business Link Petr Vaněk upozornil např. na změny ve filtrech u parametrického vyhledávání a na informace o „reverse charge“ (přenesení daňové povinnosti), které nyní naleznete na kartách zboží. Od dubna má totiž příjemce plnění povinnost přiznat a zaplatit daň ke dni uskutečnění zdanitelného plnění. Vztahuje se na vybranou skupinu zboží podle celního sazebníku a na fakturační limit 100 tis. korun. Jednou z dalších vylepšení portálu je pak přidávání náhledů ve 3D u consumer produktů Epson či podrobný popis consumer zboží pro koncového uživatele u produktů Samsung.

Přednášková šňůra

Jiří Sedláček a Martin Kozdera z OkiChannelWorld se zúčastník první akce pro síť Comfor, ze které přinášíme reportáž: První přednáška patřila Oki. Zahájil ji „mládek“ Martin Kozdera výmluvně: „Kde se pivo vaří, tam se dobře daří, a na Comforu dealer s Oki paří.“ Již zlidověnou básní „na tiskárny Oki záruka tři roky“ jej doplnil „stárek“Jiří Sedláček.

Společně se pak s partnery podělili o výhody „LED-ového“ piva, tedy tiskáren Oki. Z podpory prodeje zdůraznili kromě (kvartálních) slev obrovské cashbacky pro dealery i koncové zákazníky, dárky (např. iPhone 6 k A3 tiskárně) a obratové soutěže (aktuálně únor-duben 2015 za obrat 60 tis. Kč získáte dron s kamerou). Nejaktivnější účastníci prezentace si pak kromě vršků odnesli japonské pivo Asahi.

Sto milionů příběhů, které mají jednoho společníka – Lenovo Thinkpad, s těmi slovy zahájila přednášku Kateřina Plačková. Vysvětlila, že nyní se Lenovo dělí na tři divize: ThinkPad Business Group, Lenovo Business Group a Enterprise Business Group (část IBM).

Zdůraznila, že v SMB prodává Lenovo výhradně přes partnery. Dealeři mají k dipozici registrace obchodních případů a podporu v projektech (pro konkrétního partnera). Vzpomenula také servisní postupy, kdy pro ThinkPad funguje lokální podpora (prémiová linka Think – 800 35 36 37).

Sto milionů příběhů, které mají jednoho společníka – Lenovo Thinkpad, s těmi slovy zahájila přednášku Kateřina Plačková. Poté Kateřina Plačková podala hlavní důvody, proč prodávat ThinkPad: odolné tělo s kovovou konstrukcí, notebooky prochází testy pro americkou armádu (MIL SPEC), zabezpečení (TPM a čtečka otisků prstů), rapid charge (rychlé nabíjení), ochrana pevného disku proti otřesům, chlazení (lopatky větráků po vzoru sovích křídel), voděodolné klávesnice, touchpad s trackpointem.

Z produktového hlediska je hlavní změnou pro rok 2015 návrat k odděleným tlačítkům u trackpadu (horní řada tří fyzických tlačítek). Z nových modelů přichází na trh třetí generace ThinKpadu X1 Carbon (navíc horní řada tlačítek opět fyzická), ThinkPad X250 , ThinkPad T450 / T450s a T550 a L450 a pracovní stanice W541 a W550s. Stejně tak došlo k obměně k modelům ThinkPad Edge, které jsou nyní tenčí a lehčí. Stylová ThinkPad Yoga je letos k dispozici i ve 14“ a 15“ (nově i ve stříbrné barvě). Závěrem Kateřina Plačková upozornila na web s kompletní historií Thinkpadu www.thisisthinkpad.com.

Jindřich Balogh, BrotherNa přednášce společnosti Brother připomenul obchodní ředitel Jindřich Balogh, že jsou japonská značka. V ČR si nejlépe stojí v mono laserech a MFP. Daří se jim také v inkoustových A3 MFP. V low-end mono laseru Brother před pár měsíci rozíšířil nabídku o modely s Wi-Fi moduly. Důležitý a pro Brother nejúspěšnější segment jsou SOHO mono lasery, kde společnost nabízí čtyři modely duplexních tiskáren se zásobníkem na 250 listů. V rámci promo akcí Jindřich Balogh upozornil, že u  A4 multifunkcí Brother proplácí cashback 220 až 300 korun.

Pokračujte na další straně níže >

Martin Ulčák, key account manager pro consumer produkty Dell zopakoval aktuální „trháky“ z letáku Comfor - Inspiron 15 (3542) dostupný ve třech barvách (červená, stříbrná, modrá) za „nejlepší cenu na trhu“, přitom s dvouletou NBD zárukou, kdy do druhého pracovního dne přijede technik a pokusí se zařízení opravit na místě.

Martin Ulčák, DellV dubnu bude „trhákem“ modrý notebook Inspiron 15 za 10 499 Kč v koncové ceně, opět v kompletní výbavě s numerickou klávesnicí a 2GB grafickou kartou GeForce. Na květen přijde ve stříbrné variantě s procesorem AMD a externím diskem v bundlu. V commercial segmentu jsou zpět v nabídce notebooky Vostro – model 3549 15“, dále přicházejí nové modely Latitude E5250, E450 a E550. Obnova přijde i v nejvyšší řadě E7250 a E7450.

Přednáška Samsung byla „malou ukázkou budoucnosti“ – smartphonu Samsung Galaxy S6, který se začne prodávat 17. 4. od 19 800 Kč za 32GB variantu. Dealeři se seznámili s pěti hlavními prodejními argumenty.

Síť Comfor patří mezi vybrané prodejce Samsungu Galaxy S6Prvním argumentem je nový design, který kombinuje hliníkovou slitinu a Gorilla Corning Glass 4 (z obou stran). Zadní panel má navíc reflexní vrstvu s efektem metalízy (kromě bílé varianty). Galaxy S6 edge má zahnutý displej na obou stranách. Přes hranu lze např. využít další gesta pro přístup k nejčastějším kontaktům. Druhým argumentem je fotoaparát, který má poskytnout podstatně lepší výsledky při focení v horším světle (díky f 1.9 a optické stabilizaci). Do třetice se S6 nabije na nabíječce za 80 min., přes zabudované bezdrátové nabíjení pak za 3 hodiny. Výkon telefonu zajišťuje 14nm 64bit mikroprocesor, který při vysokém výkonu spotřebuje méně energie. A do pětice displej – 5,1“ Super AMOLED s Quad HD rozlišením.

Petr Hnilička ukázal, jak lze s platformou Canon tisknout z chytrého telefonu a tabletu. Více se dozvíte na www.canon.com/ijsetup. Aktualizován byl plugin Canon Print Service. Z novinek v tiskárnách upozornil na Pixma MX495, která je o 30 % menší než předchůdce, dodal, že všechny modely řady MX jsou nyní vybaveny Wi-Fi, a doplnil informace o řadě Pixma Pro určené pro fotoprofesionály. V rámci prezentace pak Petr Hnilička prošel celé portfolio včetně kancelářských laserů i-Sensys a dokumentových skenerů.

Marcel Divín, business sales manager CZ a SK, EpsonMarcel Divín ze společnosti Epson dealery upozornil, že pokud projde zákon o účtenkách, mohou využít příležitost a prodávat mobilní tiskárnu účtenek Epson TM-P20. Dále zmínil tiskárny Epson L565 a L655 s duplexem a spodním podavačem, určené pro malé kanceláře (postavené pod modely WorkForce). Poté dealerům představil inkoustový tankový systém, se kterým jsme vás už seznámili, a na něj navázal řešením RIPS pro velké firmy.

Pavel Dvořáček pokračoval s prezentací „třikrát jasnějších“ LCD projektorů (více na www.epson.cz/clo). Poradil dealerům, ať využívají pro představení produktů u zákazníků produktové microsity. V produktových „trhácích“ především kvůli blížícímu se mistrovství vypíchnul projektor EH-TW570 za 15 390 Kč s DPH v bundlu s plátnem, a stejně tak 3D projektor v bundlu za 17 690 korun. Doporučil, ať si dealeři na prodejnu vezmou demo projektor, a když ho neprodají, mohou jej vrátit.

Lukáš Paskovský, channel marketing manager pro CEE ve WDLukáš Paskovský, channel marketing manager pro CEE ve WD se v přednášce zaměřil na produktovou řadu My Cloud, díky které také v ČR společnost drží kolem 70 % trhu s jednodiskovými řešeními. Pro resellery je primárně určena řada My Cloud Business a částečně také nižší MyCloud Expert.

Řadu Expert nabídnete profi uživatelům (pracují se velkým objemem dat), SOHO a malým firmám. WD zde nabízí dvoudiskovou NAS My Cloud EX2100 s celokovovým šasi, dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1,3 GH, 1GB RAM a portem USB 3.0 s funkcí kopírování stiskem tlačítka. Čtyři pozice na disky, rychlejší procesor (1,6 GHz) a 2 GB RAM pak nabídne EX4100.

Řada Business primárně cíli na VAR, SOHO a malé firmy, sekundárně na IT administrátory. Z této řady Lukáš Paskovský upozornil na dvoudiskovou NAS DL2100, kterou pohání dvoujádrový Intel 1,7 GHz s 1 GB RAM s možností rozšíření o 4GB. Čtyřdiskový model DL4100 pak má 2 GB RAM. Oba modely nabízejí balík kancelářských funkcí jako iCSCI či Active Directory.

U obou řad platí tříletá omezená záruka na systémy osazené disky (dvouletá na NAS bez disků).

Rozhraní systému si můžete vyzkoušet na www.wdnasdemo.com. Lukáš Paskovský také upozornil na WD půjčovnu - www.wdpujcovna.cz, kde si na základě registrace můžete tyto produkty půjčit na 14 dní.

Lukáš Jírový, MicrosoftLukáš Jírový z Microsoftu se zaměřil na cloudové služby, které společnosti v ČR tvoří již 15 % tržeb. Partnerům osvěžil, jak je to s komerčními multilicencemi Office 365 Business. V rámci programu Open nakupujete od distribuce vždy předplatné na jeden rok a prodat je můžete od jednoho do 250 uživatelů. K dispozici jsou tři plány – Office 365 Business (Office a 1 TB cloudového úložiště OneDrive), Business Essentials (Exchange, Lync, SharePoint a Yammer) pak Business Premium, které obsahuje vše zmíněné dohromady.

Do programu Open už jsou zařazeny i infrastrukturní služby Azure. Partner nakupuje pro služby kredit (s partnerskou slevou a navíc zpětným rabatem), který pak prodává zákazníkovi. Může si podle svého uvážení nastavit ceny a způsob fakturace.

Šárka Vostarková v závěru přednášky představila nabídku Microsoftu pro školství. Pokud chcete prodávat do škol, měli byste získat certifikaci Authorized Education Reseller. Více se dozvíte na www.microsoft.cz/aer.

Páteční blok přednášek zahájil Petr BaudyšAPC, který v ranním kvízu vyzkoušel pozornost dealerů. Přednášku pojal jako představení hlavních novinek. Doporučuje český web APC, kde najdete konfigurátor a u každého produktu informace o zátěži, kterou daná UPS vydrží.

Petr Baudyš, APCZ novinek Petr Baudyš zmínil například Back-UPS BX s širokým rozsahem a lepší technologií Line Interactive pro vyrovnávání výstupního napětí. Záruka u starších a základních řad dva roky se nyní u nových prodlužuje na tři roky a vztahuje se i na baterie.

Dále upozornil na přepěťové ochrany APC SurgeArrest s jedním až osmi výstupy, ochranou telefonu a koaxu, nebo na nové modely přenosných napájecích zdrojů pro mobilní zařízení Mobile Rack Pack s kapacitou až 10 000 mAh. Z větších řešení pak shrnul novinky v rodině Smart UPS.

Viceprezident společnosti Airlive Dr. Albert představil celé produktové portfolio, které kromě IP kamer pokrývá bezdrátová zařízení, PoE přepínače a integrovaná řešení pro dohled. V IP kamerách zdůraznil zaměření na konektivitu, stabilitu, vnitřní inteligenci (analytika obrazu), funkcionalitu (podle aplikace), monitoring a nahrávání záznamu.

Airlive má také řešení pro přenos videa na delší vzdálenosti, a to nejen přes Wi-Fi, ale přes 3G/4G sítě. Pro připojení kamer přes 3G/4G sítě bude Airlive uvádět AirMax4G s voděodolným krytem a dvěma sloty na SIM kartu.

Viceprezident společnosti Airlive Dr. Albert Pro napájení IP kamer přes Ethernet nabízí Airlive například řešení Airmax5X, které v sobě integruje napáječ. Dále Dr. Albert upozornil na bezdrátové venkovní varianty 5X a 5X-20 se silnějším rádiem a na Airlive Device Guard PoE Switch – přepínač, který se stará o dostupnost připojených zařízení. Pokud kamera přestane posílat data, pokusí se ji restartovat.  

Pak zmínil také oblast monitoringu a nahrávání a vysvětlil funkce analytiky – detekce pohybu (narušení zóny atd.), počítání či rozpoznání obličeje – a její navázání na provedení určité akce.

cyber23

V rámci dalšího programu vystoupili na workshopech zástupci společností Kaspersky, ZyXel, Asus či MSI. Po obědě pak účastnící vyrazili domů a další partneři se už teď mohou těšit na další ze šňůry setkání ATC.

Zdroj: ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
IDC: Herní PC čekají problémy, herní monitory návrat k růstu
IDC: Herní PC čekají problémy, herní monitory návrat k růstu
Rozloučení: Díky za krásných deset let
Rozloučení: Díky za krásných deset let
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb Příležitosti a výzvy v sítích a displejích
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb Příležitosti a výzvy v sítích a displejích
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?