Hlavní navigace

Fotoreport: eD World 2017 se vybarvil do podzimních novinek

22. 9. 2017
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: Channelworld
Do pestrých barev se oblékl 17. ročník tradiční IT konference pořádané distribuční společností eD system Czech.

V pražském hotelu Clarion se 19. 9. 2017 se jako každý podzim uskutečnilo jedno z největších partnerských setkání společnosti eD system Czech. Připraveny byly prezentace novinek 57 ICT značek a výstavka sestavená z více než padesáti stánků. Celou akcí prováděla moderátorka Inna Puhajková, které při zahájení sekundoval marketingový ředitel eD system Czech Daniel Vondráček.

Moderátorka Inna Puhajková a marketingový ředitel eD systemu Daniel VondráčekLetošní podzimní téma „svět barev“ se zaměřilo zejména na produkty zobrazující barvy – tedy tiskárny, monitory, projektory, špičkové smartphony – ale i na ty, které zajímavými barvami oplývají díky svému provedení.

Na 800 registrovaných účastníků mělo možnost se seznámit s novými značkami v distribuci a prohlédnout si barevné produkty zejména na stáncích značek Asus, Canon, Creative, Epson, Lynx, Samsung, Toshiba, WD a v zóně mobility.

Speciální program „ze světa barev“ si přichystal tým vědců z Technické univerzity v Liberci. Profesor Michal Vik a docentka Martina Viková představili výsledky svého vývoje patentované „smart“ textilie měnící barvu jako chameleon. Michal Vik vysvětlil, jak fungují jednotlivé systémy, které reagují na UV záření, teplotu či rozpouštědla, a uvedl, k jakým účelům se nejčastěji používají (ať už pro maskování, výstrahu, nebo marketing). Chemickou reakcí těchto vratných systémů je zabarvení či odbarvení při zachování nositelnosti a komfortu.

Speciální program „ze světa barev“ si přichystal tým vědců z Technické univerzity v Liberci

Překvapením odpolední přestávky na občerstvení bylo vystoupení brazilských tanečníků jak jinak než v zářivých barvách.

Hlavní novinkou bylo oznámení strategického partnerství se společností Seymoore Trade, která se stala jedním ze dvou oficiálních distributorů produktů Xiaomi, a přes eD system Czech a jeho obchodní partnery z řad resellerů, ale i operátorů je poskytne dále do trhu.

Na ukázkovém stánku postaveného podle korporátního manuálu Xiaomi bylo vystavené aktuálně dostupné portfolio produktů od chytrých telefonů, hodinek po brýle pro virtuální realitu a další elektroniku. Vyškolení prodejci a produktoví manažeři na místě odpovídali na technické dotazy a vysvětlovali hlavní prodejní argumenty značky, která v ČR podle jednatele Seymoore Trade Viktora Hájička meziměsíčně vzrůstá v prodejnosti o desítky procent.

Hlavní novinkou bylo oznámení strategického partnerství se společností Seymoore Trade

V jedné z prvních přednášek Michal Pavlorek představil novinky B2B platformy eD shop 3.1. Distributor stále pracuje na zvyšování kvality produktového katalogu. Můžete očekávat nové možnostmi filtrování a plánuje se rozšíření menu pro zpřehlednění produktového stromu.

Novinky přicházejí i pro B2C e-shopy. eD system Czech dohodl s firmou Netdirect speciální podmínky pronájmu e-shopu Fast Centric. Partneři distributora tak získají výrazně zajímavější ceny a možnost většího počtu zalistovaných produktů, než je standardně v nabídce. Kromě cenových podmínek distributor vyřešil kvalitní integraci se svým produktovým katalogem a provázání logistiky.

Ľubica Kršková z Microsoftu se ve své přednášce věnovala zejména EMSĽubica Kršková z Microsoftu se ve své přednášce věnovala zejména EMS (enterprise mobility + security) řešení, které můžete nabízet jako službu podporující připravenost na GDPR. Umožňuje správu jednotlivých cloudových/hybridních identit (Azure Active Directory Premiu), má v sobě funkcionalitu MDM (Microsoft Intune) a ochranu informací (Azure Information Protection Premium) i ve spojení s dokumenty uloženými na serveru on premise.

EMS je samostatná služba, kterou lze přikoupit k Office 365. Zatímco Office 365 obsahuje ochranu uloženého obsahu v SharePointu, EMS zajišťuje ochranu všech on-premise souborů na Windows Serveru. Dalším rozdílem je rozšíření základní správy identit pro všechny cloudové aplikace a širší možnosti MDM.

Dále Ľubica Krškovápředstavila Intune For Education – zjednodušenou správcovskou konzoli pro management různých zařízení v majetku školy. Umožňuje hromadnou instalaci aplikací podle potřeb žáků i učitelů, hromadnou správu aktualizací, antivirů nebo hromadné nastavení skupinových politik. Intune For Education je přizpůsobené pro netechnické osoby – učitele a je vždy součástí plné verze Intune.

Tomáš Konečný ve své přednášce představil novou profesionální řadu X notebooků ToshibaTomáš Konečný ve své přednášce představil novou profesionální řadu X notebooků Toshiba, plně optimalizovanou pro sedmou generaci procesorů Intel Core. Notebooky Toshiba Portégé X20W, Portégé X30 a Tecra X40 jsou vestavěny do vyztuženého magneziového pouzdra. Šasi prošlo testy výdrže v  německém testovacím institutu TÜV Rheinland včetně testu tlaku na víko se zatížením 200 kg, což na živo otestoval i Tomáš Konečný, když se na notebook postavil.

Prvně jmenovaný 12‘‘ notebook váží 1,1 kg, lze jej po otočení displeje o 360° transformovat do tabletu a na baterii vydrží pracovat až 16 hodin. Největší 14‘‘ Tecra pak při tloušťce menší než 17 mm váží 1,25 kg. Součástí záruky notebooků Toshiba je také speciální „Záruka spolehlivosti“ (Toshiba Reliability Guarrantie – vyžaduje registraci). Ta zajišťuje, že pokud zařízení vypoví službu během jednoho roku od nákupu vinou výrobní vady, zákazník získá kromě záruční opravy také zpět celou kupní cenu.

Cloud22

V rámci doprovodného programu si mohli účastníci zasoutěžit v několika herních stáncích. V herní zóně Lynx se konala soutěž ve hře Trackmania o dva drony. Celodenní program završilo tradičně losování tomboly.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
VMware: Vývojáři by měli mít i obchodní dovednosti, podniky na ně v inzerátech zapomínají
VMware: Vývojáři by měli mít i obchodní dovednosti, podniky na ně v inzerátech zapomínají
Heureka: Česká e-commerce se blíží úrovni loňského roku
Heureka: Česká e-commerce se blíží úrovni loňského roku
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Gartner: Globální dodávky PC letos klesnou bezmála o desetinu
Gartner: Globální dodávky PC letos klesnou bezmála o desetinu
Nový WEBCAST: HPE GreenLake - Vše jako služba
Nový WEBCAST: HPE GreenLake - Vše jako služba