Hlavní navigace

Fotoreport: Jarní serverové setkání společnosti Asbis CZ na čerstvém vzduchu

26. 5. 2015
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Společnost Asbis CZ připravila pro partnery specializované na servery jarní partnerské setkání ve volnočasovém areálu Čapí hnízdo, kde je čekala golfová akademie, jízda na koni i rybaření.

Tradiční technický seminář společnosti Asbis CZ se uskutečnil 19. 5. v rezortu Čapí hnízdo v Olbramovicích. Partnery, kteří prodávají a staví především servery, přivítala vedoucí marketingu Kateřina Vymazalová. Od ní převzal slovo nový generální ředitel Petr Jandík. Nový šéf Asbisu partnery seznámil se svými hlavními plány (více zde). Z distribuční společnosti, která obsluhuje zejména oblast komponent, chce udělat broadlinera se specializací a odborností na servery a hlavně širokým portfoliem.

Petr Jandík a Kateřina Vymazalová, Asbis CZNeznamená to však, že by Asbis začal mohutně nabírat nové značky. Z každé oblasti si naopak vybere několik výrobců, kteří se nebudou kanibalizovat. Petr Jandík tak chce z Asbisu udělat „one-stop shop“, který bude využívat výhod lokálního skladu, ale i kapacit silného slovenského zastoupení.

Po poděkování partnerům seznámila Katka Vymazalová účastníky s celodenním programem. Po přednáškách se partneři mohli těšit na golfovou akademii, projížďky na koních, rybaření a samozřejmě soutěže o lákavé ceny. Večer po grilování byla vylosována tombola.

Z přednášek

Iva Bednářová ze společnosti Seagate shrnula změny ve společnosti (nové logo, rozšíření portfolia skrze řadu akvizic). 

Marek Řihořek a Iva Bednářová ze společnosti SeagatePřipomenula také podmínky a možnosti čerpání partnerského programu, kde můžete za nákupy u autorizovaných distributorů ve zpětných bonusech získat až 12 500 dolarů za kvartál. Upozornila také na disky s označením Rescue+, které v ceně zahrnují během tříletého období jednu možnost záchrany dat. Marek Řihořek poté představil produktové roadmapy disků pro NAS, dohledové systémy, enterprise performance, enterprise capacity a value (pro archivaci velkých objemů dat).

Za společnost Supermicro prezentovala Razan Arab, které sekundoval produktový manažer Lukáš Vach z Asbisu při ukázkách hlavních produktových novinek.Razan Arab, SupermicroRazan ukázala, jak společnost bez ohledu na krizi dlouhodobě roste. V serverech shrnula upgrady procesorů na Intel Haswell. Vypíchla architektury Twin a  FatTwin, kterým v porovnání se standardními blade servery stačí polovina zdrojů/napájení, dále žiletkové řešení X10 MicroBlade s velmi vysokou hustotou, řadu MicroCloud a high-endové servery 4-way MP. Shrnula také nabídku snadno škálovatelných storage řešení NexentaStor.

Lukáš Vach rovnou navázal prezentací novinek u společnosti Intel. Shrnul produktové řady pro datacentra. Lukáš Vach, Asbis CZKonkrétně zmínil novinky v procesorech – Atom C2000, který je dostupný v osmijádrové variantě s podporou 64GB ECC RAM, nebo procesory Xeon rodiny D 3. generace. Následně prošel roadmapy procesorů Xeon pro servery a pracovních stanice a jejich x86 koprocesorů Phi, dále se věnoval SSD diskům a základním deskám, kde došlo od prvního čtvrtletí ke zjednodušení portfolia.

Thomas Pfeffer ze společnosti QLogic shrnul nedávné akvizice včetně odkupu fibre channel SAN konektivity od Brocade. V segmentu 10GB Ethernet portů se QLogic dostal celosvětově na druhé místo.

Thomas Pfeffer ze společnosti QLogicHlavní novinkou v nabídce jsou duální síťové adaptéry řad 3400 a 8400, které umožňují použít měděné dráty (aktivní twinax) i optiku (SFP+). Pro nové adaptéry používá QLogic značku FastLinQ. V rámci prodejní podpory Pfeffer vysvětlil také systém sběru bodů za prodeje a absolvování kurzů. Body lze poté vyměnit za odměny. Do budoucna chce Q-logic nabízet kompletní řešení konektivity a poté i s nimi související softwarové služby.

Peter Augustin ze společnosti EatonPo obědě vystoupil Peter Augustin ze společnosti Eaton s prezentací Intelligent Power Pod, což je systém napájení konvergované infrastruktury, který pomáhá zajišťovat kontinuitu a odolnost provozu datacentra.  Jde o hardware (datové rozvaděče, ePDU a UPS), software (vč. plné integrace s hypervizory) a související servis. Augustin pak účastníky seznámil s jednotlivými modely hardwaru a představil Intelligent Power Software pro monitoring a management všech elektrických zařízení připojených k síti.

Marcin Gaczor ze společnosti Kingston vzápětí připomenul možnost využít konzultační služby, které výrobce poskytuje zejména pro celé systémy osazené paměťmi této značky. K dispozici jsou i testovací moduly. Partneři mají přímý přístup k technickým pre-sales odborníkům na adrese kingstonconstult@kingston.eu.

Marcin Gaczor ze společnosti KingstonPoté Marcin Gaczor srovnal výkon DDR3 a DDR4 pamětí, zejména při použití více dimmů na kanál (DPC). Zdůraznil také certifikované paměti pro jednotlivé výrobce serverů a garanci kompatibility paměti po celou dobu životnosti dané série serveru. Upozornil partnery, že při srovnávání záruky výrobců (na SSD) je potřeba se dívat na výjimky a omezení, které Kingston u tříleté záruky nemá.

Poslední prezentace náležela Lucii Klaudové ze společnosti Infortrend. Prošla celým portfoliem od unifikovaných základních úložišť EonNAS 1000 a 3000, přes midrangové řešení EonStor DS 100 a 2000, po vysoce výkonná řešení DS 3000 a nejvyšší řadu DS 4000 s výkonem až 11 000 MB/s při čtení a 4200 MB/s při zápisu.

Lucie Klaudová ze společnosti InfortrendNová řada DS 4000 je vybavena 12 GB/s SAS, duálními hostitelskými kartami, univerzálním síťovým rozhraním a „super kapacitorem“, který pomáhá uložit data při výpadcích proudu.

Všechny řady mají společné datové funkce jako využití SSD cache, automatický tiering, vzdálenou i lokální replikaci, snapshoty a další. Na všech úložištích běží také jednotné uživatelské prostředí EonStor DS.

Po skončení přednášek se účastníci převlékli do pohodlnějších oděvů a vyrazili si užívat venkovních aktivit. Více již v galerii.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Michael Vlček je account managerem pro projektory v Epsonu
Michael Vlček je account managerem pro projektory v Epsonu
Dell Technologies představuje projekt Fort Zero, chce proměnit kyberbezpečnost
Dell Technologies představuje projekt Fort Zero, chce proměnit kyberbezpečnost
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Apple představil nálož novinek, přichází Vision Pro
Apple představil nálož novinek, přichází Vision Pro
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?