Hlavní navigace

Fotoreport: Když 100Mega s partnery udělá Show IT

16. 4. 2018
Doba čtení: 7 minut

Sdílet

 Autor: Channelworld
Letošní jarní Dealers Day uspořádala 100Mega Distribution v Brně. Měla to být skutečná show plná hvězd, i když nakonec bylo všechno jinak.

Přehlídka produktů v portfoliu 100Mega Distribution a navazující večerní party se konala 12. 4. v brněnském hotelu Bobycentrum. Jak se letošní „show“ vyvedla?

Účastníky přivítalo tradičně trio z managementu. Nejprve generální ředitel Martin Zavřel přiblížil detaily akvizice společnosti ASM, value added distributora, který se specializuje na kamerové, přístupové a embedded systémy. Na Slovensku proběhlo spojení ještě koncem roku 2017, na českém trhu se interní systémy propojily v dubnu (podrobnosti připravujeme v rozhovoru).

Obchodní ředitel David Petrovič doplnil, že ASM má portfoliu zejména značky Dahua, Planet a XtendLan, se kterými se účastníci mohli blíže seznámit i na výstavce. Z dalších nových značek zmínil klávesnice a myši Rapoo, které jsou čerstvě v nabídce.

Management společnosti 100Mega DistributionMarketingový ředitel Petr Štefánek následně shrnul celodenní program, na který navázal od 18 večerní raut v klubu New Grotta, kde později odstartovalo vystoupení plné varietních umělců.

Název Show IT všichni znají spíše od konkurenčního distributora, ale co pod ním připravila 100Mega? Účastníky lákala, že možná vystoupí hvězdy jako Michal David, Kamélie, Hamleti, Kabát, Václav Neckář, Karel Gott, Kelly Family, Leoš Mareš, Maxim Turbulenc, Petr Kotvald, Stanislav Hložek, Dalibor Janda nebo Heidi Janků.

Bohužel se během dne postupně ukázalo, že někteří umělci nedorazí kvůli „neočekávaným potížím,“ nebo je někdo možná zapomněl pozvat. A tak David Petrovič vyzval všechny ty, co něco umí – tancovat, zazpívat, aby se přihlásil a pomohli zachránit večerní program. Jak to dopadlo, uvidíte v galerii. Zachránili to Hamleti - kapela "velkých hitů i zkrachovalých umělců" s frontmanem Daliborem Gondíkem a nezklamal ani Leoš Mareš!

Hlavní partner akce, společnost Dell si pro partnery na místě postavila kromě výstavky vlastní „Tuzex“.

Stanislav Hájek, marketingový ředitel Dell EMCStanislav Hájek, marketingový ředitel Dell EMC, v úvodu první přednášky připomenul, že partnerský prodej v ČR zahájilo před deseti lety a 100Mega byla po celou tu dobu jejich distributorem. Letos ji od Dell EMC za aktivity ocenil titulem distributor roku.

Stanislav Hájek odkázal partnery, ať nezapomínají využívat partnerský portál, který se i po spojení s EMC velmi vylepšuje. Připomenul také motivační Loyalty Program, ve kterém partneři mohou snadno získat velké množství benefitů jen za nákupy produktů a získávání bodů.

Poděkování 100Mega Distribution za 10 spolupráce a ocenění distributor roku

Zmínil také aktuální promoakci na trekové hole, batohy a cestovní kufr za splnění obratu 150 tis., 200 tis, respektive 300 tis. korun. Dell se také chystá vypsat dvouměsíční soutěž za obrat o výlet na F1 v Monze. V květnu se spustí půlroční promo maraton, který vyvrcholí 10. 10. 2018. oslavou deseti let nepřímého prodeje v ČR a SR. Na dny 3. 5. v Brně a 14. 6. v Praze připravuje Dell EMC ve spolupráci s distributory Reseller Roadshow – celodenní školení a večerní zábavu.

Petr Zajíček, Dell EMCPetr Zajíček poté prošel jednotlivé řady PC Vostro a Inspiron, který se rozšířil do gamingu, kde za dostupnější ceny pod značkou Dell G nabízí herní notebooky a desktopy. Upozornil také na nejtenčí 15,6‘‘ 2v1 na trhu Dell XPS 15 s 4K displejem a 100% pokrytím Adobe RGB. Pro komerční notebooky pak připomenul jednotnou dokovací stanici přes USB-C a replikátor portů. V desktopové řadě OptiPlex zmínil také OEM modely a řadu embedded pro náročná, průmyslová prostředí.

Prezentace novinek u HAL3000 se ujal Jiří Med, který převedl výsledky, kdy za loňský rok 100Mega prodala téměř 7400 počítačů. V kusech to je nárůst o 8 %, ale v hodnotě o 19 %, díky desetinovému navýšení prodejní ceny. V letošním prvním kvartálu se nárůst průměrné prodejní ceny meziročně ještě zvětšil, i díky faktu, že podíl herních PC na skladbě dodaných HALů se dále zvýšil na 67 %.

Jiří Med připomenul, že už téměř rok trh grafických karet deformuje dolování kryptoměn. Jejich cena se kvůli tomu proti loňskému prvnímu kvartálu zvýšila o 50 %. Kvůli obrovské poptávce se narušil i životní cyklus a nepřišla nová generace chipsetů. To frustruje koncové zákazníky, kteří ztrácejí chuť nakupovat, proto volí raději herní konzole než počítače a s investicí vyčkávají, vysvětlil Med. Varoval také, že s opadem zájmu o těžbu roste bazarový prodej grafik. Na bazoš.cz bylo k 8. 4. už téměř 200 inzerátů s nabídkou celých těžebních rigů, kterých se majitelé snaží včas zbavit.

Jiří Med, 100Mega DistributionHlavními příležitostmi v roce 2018 jsou podle něj příchod levnějších mainstreamových chipsetů pro 8. generaci procesorů Intel Core, útlum domácí těžby kryptoměn a zlepšení dostupnosti grafik a později uvedení 11. generace grafických karet Nvidia Volta/Amper a příchod nových procesorů AMD Ryzen.

Jednou z hlavních novinek u HAL3000 je konfigurátor skladových sestav, který umožňuje upravovat nejžádanější sestavy desktopů (RAM, HDD, SSD, ODD, OS). Cena se pak sama přepočítá a zákazník uvidí výši příplatku přímo u změněné položky. Takto upravené sestavy 100Mega dodá do tří pracovních dní.

Z novinek pak vypíchl například cenově agresivní HAL300 Mega Gamer 8G240 za 22 990 Kč  a ještě levnější HAL3000 Alfa Gamer 8G120 za 19 990 Kč.

Jiří Med také pozval resellery na finále Mistrovsví ČR v počítačových hrách 9.-11. listopadu, kde je HAL3000 oficiálním partnerem a dodavatelem herních sestav.

V další přednášce Vít Nezkusil z Benq odkázal partnery zejména na své kontakty a na stránku business-display.benq.com. Zdůraznil, že prezentované produkty v interaktivních displejích a digital signage mají marží v desítkách procent, a připomenul, že software pro správu, vytváření a plánování obsahu je vždy v ceně. Prošel také nabídku projektorů včetně interaktivních a instalačních, ale zmínil, že interaktivitu stále více zastupují dotykové velkoformátové displeje.

Přednáškový sál na dealers day 2018

Zastavili jsme se také na přednášce MSI, kde novinky prezentovala Barbora Bednáriková. V průřezu portfolia pevných desek představila nejvyšší řadu Enthusiast s  komponenty Millitary Class 5 ideálními pro přetaktování, dále řadu Performance s nejlepším poměrem cena – výkon, efektivní a podsvícením Mystic Light a nejdostupnější řadu Arsenal.

Pro procesory Intel Coffee Lake vypíchla chipset Z370 s podporou šestijádrových procesorů a modelem Godlike, který funguje jako router díky funkci Killer xTend.

Přednášku společnosti Samsung můžeme ve stručnosti shrnout tak, že technologie QLED známá z televizorů již přichází i do monitorů, široké monitory s Ultra QHD rozlišením (např. 34‘‘ model LC34F791 za 22 890 Kč) se dají prodávat zejména pod argumenty vyšší efektivity kvůli větší pracovní ploše a zakřivení bez nutnosti přeostřovat při sledování pracovní plochy. Nejnáročnějším hráčům pak můžete nabídnout aktivní QLED herní monitory.

S prezentacemi dále vystoupily také společnosti Epson, Brother, HP, MSI, Rapoo, Microsoft a Dahua. Na výstavce byly kromě produktů uvedených značek k vidění například produkty společnosti Strong – přepínače, routery, Wi-Fi mash, ale nově také DVB-T 2 přijímače s certifikací od ČRa. Rollei kromě akčních kamer vystavovala stativy, ve kterých se už výrobce stal na německém trhu jedničkou.

Cloud22

Z netradičního IT zboží mohly zaujmout reproduktory, nasvícení a mlhovače NGS. K tomu má 100Mega v nabídce také značku iDance, která nabízí repro pod značkou AC/DC, což jsou externí Bluetooth reproduktory, které mohou posloužit i jako kytarové kombo s napájením na baterii.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Gartner: Globální dodávky PC letos klesnou bezmála o desetinu
Gartner: Globální dodávky PC letos klesnou bezmála o desetinu
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Heureka: Česká e-commerce se blíží úrovni loňského roku
Heureka: Česká e-commerce se blíží úrovni loňského roku
VMware: Vývojáři by měli mít i obchodní dovednosti, podniky na ně v inzerátech zapomínají
VMware: Vývojáři by měli mít i obchodní dovednosti, podniky na ně v inzerátech zapomínají
Tech Data rozšiřuje portfolio o širokou škálu značek serverových komponentů
Tech Data rozšiřuje portfolio o širokou škálu značek serverových komponentů
AT Computers má osm specializovaných týmů pro resellery a sbírá ocenění
AT Computers má osm specializovaných týmů pro resellery a sbírá ocenění