Hlavní navigace

Fotoreport: Morava přivezla do Prahy 100Mega Dealers Day 2015

29. 9. 2015
Doba čtení: 9 minut

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Když brněnská 100Mega Distribution připraví partnerské setkání v Praze, není to jen tak. Do čeho oblékla IT distribuční byznys tentokrát a čím pohostila své partnery?

Krojované vedení i produktoví manažeři 100Mega Distribution. To byl první pohled, který se naskytl účastníkům letošního 100Mega Dealers Day, které se neslo ve stylu „Morava jede do Prahy“. Jak taková cesta vypadala? To ukázali generální ředitel Martin Zavřel, obchodní ředitel David Petrovič a ředitel marketingu Petr Štefánek v již tradičním zahajovacím videu. A jako vždy můžeme jen dodat: to se nedá slovy popsat.

100Mega Dealers day 2015100Mega s sebou z Moravy přivezla bohaté občerstvení, a tak již od rána byly stoly obtěžkány škvarky, pomazánkami, paštikami a dalšími dobrotami. Venku se od rána připravovala zabijačka a hrdlo mohli účastníci kdykoliv spláchnout moravskými víny a burčákem. A protože se akce konala v Praze, nechybělo ani čepované pivo. Jitrnice, ovárek, tlačenka, prdelačka, domácí nakládané zelí, a další dobroty pak byly kromě oběda nachystané, kdykoliv přišla chuť.

Na výstavce, ve stánku s klávesnicemi a dalšími periferiemi značky Cherry dostali účastníci ochutnat jak jinak výbornou třešňovou pálenku. Dell (a o tom ještě dále) připravil ochutnávku whisky, ale i americké burgery a na stánku Canonu se dealeři mohli vyfotit s „moravským“ zdobeným pozadím.

Kromě výstavky tří desítek výrobců připravila 100Mega ještě samostatný stánek s nejčerstvějšími novinkami v distribuci (herní židle Arozzi či elektronika Soundmaster). Speciální novinkou je značka Sinbo, pod kterou 100Mega začíná distribuovat domácí elektroniku (topinkovače, odšťavňovače, mixéry, vysavače a další). Nezvyklý sortiment má resellery oslovit zejména marží a kvalitou. O jeho živou prezentaci se na místě postaral produktový manažer Lukáš Tuček alias moravský „Horst Fuchs“.

Výstavka na 100Mega Dealers Day 2015Pro své autorizované servisní partnery HAL3000 měla společnost připravený stánek, kde prezentovala nejnovější informace k obchodnímu/ /servisnímu modelu. Odpoledne mohli dealeři navštívit také stánek, na kterém IT správci B2B shopu 100Megy řešili veškeré dotazy a připomínky.

Po večeři přišly na řadu různé soutěže – např. „odvez si svého zákazníka na trakaři“ či soutěž v natažení vína do koštýřů a další bohatý program, v rámci něhož k tanci, zpěvu a poslechu hrála muzika Medicinbal a jako hlavní hvězda večera vystoupila skupina Čechomor (více v samostatné fotoreportáži zde).

Pozor na CLO v projektorech

VIP partnerem letošního Dealers Day byl Epson, jehož úvodní prezentací účastníky provedl Marcel Divín. Cílem Epsonu bylo na setkání ukázat své technologie i prakticky, proto připravil stánky s tiskovými technologiemi, s ukázkou praktického využití bezdrátových projektorů a interaktivních projektorů pro školství nebo se sekcí domácího kina.

Marcel Divín srovnal rozdíly mezi DLP a 3LCD technologiíMarcel Divín srovnal rozdíly mezi DLP a 3LCD technologií. Zdůraznil, že Epson si vyrábí všechny klíčové komponenty sám a dohlíží na celý produkční proces. Z pohledu kvality upozornil na potřebu hlídat celkový světelný výstup – tzv. CLO (psali jsme zde), o kterém se dočtete více i na www.epson.cz/clo. Z vybraných referencí zmínil všechny automobilové značky vyrábějící v ČR, banky, či vysoké a střední školství.

Z novinek upozornil zejména na nižší střední střídu levnějších projektorů. Segment home cinema roste podle Marcela Divína ve stovkách procent, tedy výrazně více než firemní segment. Důvodem je podle něj vysoký zájem z oblasti gamingu. Nové modely Epsonu mají vyšší svítivost i kontrast a dostaly nové funkce (např. interpolaci obrazu). Novinkou je EH-TW530 FullHD 3D projektor s bezdrátovým WiDi připojením, kontrastem 30 000:1, svítivostí 2200 lumenů a koncovou cenou 19 990 Kč vč. DPH.

V tiskárnách Marcel Divín shrnul pozici na českém trhu, kde se v inkoustu dostal Epson ve druhém kvartálu na první místo. Důvodem mají být extrémně nízké náklady na tisk díky systému inkoustových nádržek. V tom Epson nabízí produktové řady domácích tiskáren, tiskáren pro malou kancelář i pro foto tisk. Závěrem Divín zdůraznil, že pro Epson autorizovaný klub jsou k dispozici nadstandardní marže a akční nabídky (bundly).

Robert Matuška, který má v Epsonu na starost pokladní systémy, se poté věnoval připravovanému zákonu o elektronické evidenci tržeb. Předpokládaný start je v červenci 2016, kdy by se po kvartálech měla povinnost postupně vztahovat na hotely, restaurace a stravovací služby, poté na malo- a velkoobchod a následně na obchodní společnosti a živnostníky. V ČR je zhruba 400 tis. pokladních míst, z toho 290 tis. bude muset situaci řešit nákupem nebo pronájmem zařízení. K nasazení provozovna potřebuje výpočetní zařízení, pokladní systém a tiskárnu účtenky. Epson proto spolu se 100Megou chystá balíček kompletního řešení.

100Mega v Dellasu, nebo naopak?

100Mega při cestování po světě cestou do Prahy zabloudila i do Ameriky a vzala s sebou i Dell. Kam až historie Dellu sahá a jak pokračovalo cestování Ewingů (čti „jujingů“), mohli účastníci vidět na videu – Welcome to Fabulous Dellas, Texas.

Marketingový ředitel Stanislav Hájek poté předal účastníkům hlavní poselství DelluMarketingový ředitel Stanislav Hájek poté předal účastníkům hlavní poselství Dellu, respektive jeho zakladatele Michaela Della, který svou firmu odkoupil z burzy, aby ji mohl firmu rozvíjet podle potřeb zákazníků: „Dell je to jediný výrobce IT od A do Z“. Poté Stanislav Hájek pozval partnery na palubu amerického speciálu do „první třídy“ firemního IT.

Co znamená od A do Z? „Kdysi v Praze existovalo železářství u Rotta, kde jste si mohli koupit vše od šroubků po soustruh. Přiveďte své zákazníky do Dellu, kde mohou získat vše od notebooků a desktopů po cloudové zařízení, aby se mohli cítit jako já kdysi v železářství u Rotta,“ vysvětlil ve svém výstupu Eduard Homola a představil enterprise portfolio pro podzim 2015.

Aktuálně Dell v networkingu uvádí řadu X, která přináší spravovatelné přepínače vč. PoE modelů pro malé kanceláře a menší firmy. Ve storagích jsou novinkou a SMB best-sellerem řady SCv 2000 (max. 168 HDD, iSCSI i FB, management totožný s nejvyšší řadou Compellent) a PowerVault MD 3000 (max. 192 HDD). Poté Homola představil bladové 5U řešení Dell VRTX se čtyřmi servery, storage a zasíťovaním, které může běžet díky nízké úrovni hluku i v kanceláři. Z VRTX lze nyní navíc díky spolupráci s firmou 4Ward vytvořit cloudovou applianci.

Petr Zajíček, který má na starosti klientská řešení, následně zdůraznil rozsah služeb Dellu, který se u pracovních zařízení snaží o co nejvyšší zabezpečení, nejjednodušší správu a nejvyšší spolehlivost. V noteboocích Petr Zajíček prozradil, že se můžete těšit na aktualizaci top designové řady XPS, ve které přijde i 15‘‘ model. Novinky můžete čekat i u řady Vostro, na které Dell historicky stavil SMB kanál.

Vedení 100Megy a Jiří "George" Kysela, generální ředitel společnosti Dell ComputerSoučástí prezentace bylo i nové oznámení. 100Mega s Dellem uzavřela strategické partnerství s cílem rozšířit své portfolio herních desktopů Heart of Gamers o notebooky. Od prosince proto naleznete v nabídce 100Megy notebooky Dell Alienware a můžete očekávat jejich větší viditelnost na trhu se sloganem „My nepřicházíme v míru“.

Dellas byl pro partnery k dispozici celý den. Kromě obří prezentace v pěti výstavkách Dell připravil ochutnávku Jacka Danielse a pravé americké burgery, účastníci se mohli vyfotit s Charliem Chaplinem a Marylin ve smile boxu a zasoutěžit si o dárky např. v páce nebo v souboji s býkem.

Co přijde v IP kamerách

Prezentaci společnosti AirlLive zastal Lukáš Tuček. Hlavní sděleními jeho vystoupení bylo, že pan Albert Yeh, viceprezident a technický ředitel Airlive, je zpět ve firmě, aby se zasadil o přidanou hodnotu – nové technologie a zvýšení produktové kvality.

Prezentaci společnosti AirlLive zastal Lukáš Tuček. Hlavní sděleními jeho vystoupení bylo, že pan Albert Yeh, viceprezident a technický ředitel Airlive, je zpět ve firměZ několika novinek Lukáš Tuček přestavil IP kameru SmartCube 300W, která je vybavená senzorem teploty a vlhkosti, což lze využít např. pro sledování stavu serverů v datových centrech. Kamera má také IR přisvícení, PIR, mikrofon a reproduktor. Z jejich analytických funkcí zmínil např. mód „door cam“ pro automatický zvonek a navázání kontaktu s návštěvníkem, nebo funkci počítání lidí v obchodu.

Druhým zmíněným produktem byla externí LTE gateway AirMax-4GW, což je řešení např. pro chaty, které leží mimo dostupnost providerů internetu. Přes 3G/4G přijímá datový signál a předává jej jako AP ostatním zařízením. Navíc ji lze nastavit vzdáleně přes SMS. Dostupná bude až po Novém roce.

Osobní cloud

Pavel Zmitko poté prezentoval novinky v interních discích WD. Shrnul barevné rozdělení disků v rámci portfolia a pozval účastníky na stánek, kde byly k vidění točící se disky s průhledným víkem. Novinkou v řadě Purple (fialová) určené pro záznam z kamerových systémů je PurpleNV pro vysoké zátěže. V sérii Red (červená) pro NAS můžete pro větší řešení nabídnout odolnější verzi Red Pro.

Následně o NAS a zejména o osobním cloudu My Cloud mluvil Pavel ZáchenskýNásledně o NAS a zejména o osobním cloudu My Cloud mluvil Pavel Záchenský. Porovnal jej s veřejným cloudem. Kromě lepší kontroly nad soukromím Záchenský vypíchl operační systém My Cloud OS, který otevírá podstatně širší možnosti a uživatelsky příjemné ovládání.

Cloud23

V odpoledním programu vystoupili zástupci společností BenQ, Brother, Lenovo, HP, Microsoft a Intel, za níž Branislav Ides prezentoval uváděné procesory Intel Skylake (více v reportáži zde). Ides také pozval účastníky na Signal festival v Praze, kde bude společnost prezentovat technologii Real Sense a nové procesory.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
Qualcomm otáčí kormidlo směrem k inteligentnímu edge computingu
Qualcomm otáčí kormidlo směrem k inteligentnímu edge computingu