Hlavní navigace

Fotoreport: Slovenské eD forum odhalilo řadu novinek

10. 9. 2014
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
V Bratislavě se uskutečnil devátý ročník eD forum, jednoho z největších setkání výrobců a prodejců IT na Slovensku, které ukázalo, jak světové trendy v IT zasahují Slovensko. Distributor eD system Slovakia zde také oznámil významné změny.

Na eD forum 2014 se registrovalo na 800 účastníků, které eD system Slovakia spolu s třicítkou výrobců tentokrát pozval do bratislavského hotelu Saffron.

Devátý ročník setkání se uskutečnil pod vlajkami značek Hewlett-Packard,  Intel, Lenovo, Asus, Acer, Canon, Eset, IBM, Microsoft, Samsung, TP-Link, Western Digital, a dalších.

Letošní setkání zahájil generální ředitel Peter Kucer spolu s ostatními členy nejvyššího managementu představením řady významných změn. Poté, co letos slovenský eD system udělal změny v managementu a nastavil novou strukturu, následuje české zastoupení ve změně loga a korporátního designu.

Nové logo bude odrážať zmenu dynamiky firmy a zjednotí český a poľský eD system so slovenským. K tomu je navádzaná aj zmena portálu a elektronického predaja. Ten poskytne vyšší komfort objednávania a samoobslužnou zónu,“ uvedl Peter Kucer.

Nový B2B e-shop má mimo jiné přinést lepší navigaci, vyhledávání a strukturovaný produktový strom. eD system jej bude od října testovat s vybranými partnery tak, aby od nového fiskálního roku mohl běžet v ostrém provozu.

Vedení společnosti eD system Slovakia s generálním ředitelem Peterem Kucerem (uprostřed) a ředitelkou divize PPC v HP Erikou LindauerovouPoté Peter Kucer poděkoval generálnímu partnerovi konference, společnosti HP, a předal slovo její ředitelce Erice Lindauerové. Ta pozvala účastníky na výstavku a prezentace notebooků, desktopů, serverů a tiskáren.

S přáním mnoha technologických zážitků a objevování nových produktových novinek se pak partneři rozdělili do čtyř sálů, kde probíhal cyklus přednášek a seminářů.

Mezi klíčová témata patřila mobilita, velkokapacitní média, bezpečnost, rozvoj on-line zábavy a cloudová řešení.


V rámci setkání u kulatého stolu s novináři pak Peter Kucer konstatoval, že trh hardwaru prochází rozsáhlou konsolidací: „IT produkty, ktoré sa v minulosti brali ako výrobky s pridanou hodnotou, sa stávajú bežnou komoditou. Po vysoko špecifickej technike prestáva byť dopyt. Koncoví zákazníci, ale aj firmy, nakupujú lacné technológie, ktoré sa dajú ľahšie obmieňať. Vďaka tomu trh s hardvérom neuveriteľne akceleruje.

Dalším známým trendem, který Peter Kucer potvrdil, je nahrazování notebooků a desktopů tabety a mobilními telefony, které plní podobné funkce i přes odlišné rozhraní. To má vliv na používání výpočetní techniky a ukládání dat (i do cloudu).

Kým v minulých rokoch sa najlepšie predávali servery a notebooky, v súčasnosti ich nahrádzajú storidže a mobilné zariadenia,“ dodal Peter Kucer změny v nejlépe prodávaných komoditách.


Přednášky tradičně doplňovala velká výstavka produktů, která se rozkládala napříč velkým sálem i nad ním postaveným balkónem.

Po čas oběda doplnila oficiální program neformální diskuze se zakladatelem společnosti Eset Miroslavem Trnkou a prezentace Lukáše Horáka o důležitosti neustálého vylepšování webových stránek a e-shopů.

Katedra kybernetiky a umělé inteligence Technické univerzity v Košicích přivezla ukázat své robotyPo celý den se mohli reselleři zastavit na stánku Katedry kybernetiky a umělé inteligence Technické univerzity v Košicích, která přivezla ukázat své roboty.

V rámci konference byl pro partnery připraven také simulátor převrácení automobilu na střechu, elektrické koloběžky, závodní simulátor, hrací zóna s novými konzolemi Xbox, městská kola, nebo káva s Nescafé a výživové doplňky pro osvěžení.

Po skončení přednášek vylosoval obchodní ředitel eD system Slovakia Martin Štúr vítěze bohaté tomboly, jejíž hlavní cenou byl poukaz na nákup jakýchkoliv produktů u distributora v hodnotě 2 000 eur bez DPH.

MIF22

Vyhlášen byl také nejlepší vystavovatel dne, kterým se stalo HP, a cenu za nejlepší přednášku si odneslo Lenovo.

Zdroj: ChannelWorld, eD system Slovakia

Čtěte dále

Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?