Hlavní navigace

Fotoreport z eD expo 2013, největšího jarního setkání dealerů IT

8. 4. 2013
Doba čtení: 9 minut

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
V pražském hotelu Clarion se uskutečnila tradiční a největší jarní IT konference eD expo, kterou pravidelně organizuje eD system Czech pro své dealery.

Obchodní partnery na eD expo 2013 přivítal generální ředitel společnosti eD system Czech Radim Galvánek spolu s Davidem Šedinou ze společnosti Epson a Milanem Hrabovským z Microsoftu.

Radim Galvánek představil také ředitele poboček a další členy vedení společnosti – Petra Slouku, ředitele nákupu a šéfa týmu produktových manažerů, Pavlínu Srkalovou, novou vedoucí marketingu, Zbyňka Kociána, finančního ředitele odpovědného také za kreditní politiku a nového IT manažera Michala Pavlorka, který má na starost rozvoj webové podpory (eD Link a B2C e-shopy Orchidej) a vnitřní infrastruktury.

Radim Galvánek představil také ředitele poboček a další členy vedení společnosti eD system CzechS obchodními a produktovými manažery reselleři mohli na schůzkách během celého dne probírat veškeré otázky ohledně společného byznysu.

Přibližně pět set dealerů mělo na cyklu přednášek ve třech sálech možnost se seznámit s produktovými i technologickými novinkami téměř čtyřicítky výrobců IT a spotřební elektroniky. Pokud byl někdo z návštěvníků již přívalem novinek znaven, mohl se odreagovat v herní zóně s počítači Lynx. Navštívili jsme několik přednášek a přinášíme vám stručný přehled novinek.

Co zaznělo na přednáškách

Ranní přednášky odstartovaly prezentace Zdeňka BártyGfK a Pavla Hackera z Brandz Friendz. My navštívili tu druhou, kde se probíral Facebook jako zásobárna dat s unikátní možností cílení komunikace a reklamy. V ČR jsou téměř 4 miliony uživatelů Facebooku, nejaktivnější skupina je ve věku 25-35 a růst už budou jen skupiny 55+.

Pavel Hacker, Brendz FriendzPavel Hacker upozornil, že řada korporací používá Facebook pro zákaznickou podporu a v ČR na této úrovni bohužel hodně firem zůstává. Facebook se přitom dá využít pro PR, CSR, HR, a především také pro prodej. Pokud nevidíte potenciál FB, možná vás přesvědčí Hackerova argumentace, že „druhý největší vyhledávač v ČR je YouTube a Facebook od něj nebude daleko“. Zákazník by vás tam měl najít.

Jak na udržování profilu? Musíte uživatele naučit, co pravidelně komunikujete. Jednoznačnost přináší konverzi do předpřipraveného cíle, a jak říká Pavel Hacker „pokud přejete hezký pátek, tak přejete hezký pátek, ale nenabízíte slevu“. Z dlouhodobého hlediska uživatelé zvládnou maximálně 2-3 rozdílné agendy, takže není dobré komunikaci tříštit více směry.

Výhodou FB v porovnání s ostatními médii je, že vám podává informace o profilu fanouška vašich stránek. Při zkřížení metriky s daty z Google Analytics pak dokážete změřit i kolik lidí například kliká na posty s „fotkou slečny s PC“.

Co chystá Intel na jaro?

Branislav Ides z Intelu účastníkům své přednášky představil platformu procesorů Medfield pro smartphony, kterou již využívá Lenovo, ZTE, Motorola, MegaFon, Lava a Orange. Branislav Ides z Intelu účastníkům své přednášky představil platformu procesorů Medfield pro smartphony, kterou již využívá Lenovo, ZTE, Motorola, MegaFon, Lava a Orange. Letos přichází na trh Lenovo K900 pro čínský trh (údajně nejvýkonnější telefon na světě), Yolo a Acer Liquid C1.

Dále Braňo Ides upozornil na program Intel Technology Provider, který dělí partnery na tři úrovně (registrované, gold – znalostní kritéria a kompletní profil, platinum – obratové kritéria, znalosti a odvětvový status). Body za prodeje se v programu nově sbírají nejen za komponenty, ale i za některé produkty postavené na platformě Intel. Dále prezentoval NUC (více zde), brzy bude dostupná i verze s mobilními procesory Core i5 a k dispozici jsou i dvoujádrové Celerony.

Čtvrtá generace procesorů Intel Core (Haswell) přijde na trh 4. 6. Desktopové čipy by měly nabídnout 2-3x vyšší grafický výkon, oproti Ivy Bridge by měly mít o 10 % vyšší výkon resp. nižší spotřebu, která bude ještě výraznější u ultrabooků.

Interaktivní projektory mění způsob práce

Epson má v nabídce 59 modelů projektorů od nejlevnějších až po náročné instalace. Roman Vejražka ale dealerům ukázal, čím přesvědčit zákazníka o nákupu i v době, kdy firmy šetří. Interaktivní projektor Epson má posloužit jako náhrada za projektor, TV, flipchart a bílou tabuli pro poznámky. Projektor je postaven tak, aby jej bylo možné používat hned bez dalších návodů. Umožňuje spouštět prezentace, dělat poznámky v rámci jednání, poslouží jako nástroj pro brainstorming a umožňuje telekonference a sdílení obrazu na dálku.

Projektor EB-1410Wi a další produkty Epson si mohli dealeři vyzkoušet na workshopuModel EB-1410Wi v koncové ceně 47 tisíc korun dokáže promítnout obraz o úhlopříčce až 2,5 metru, bez odlesků a s méně stíny. Mezi jeho další funkce patří rozdělení obrazu a iProjection - prezentace přes smartphone či tablet přes Wi-Fi přímo do prezentéru. Při použití projekce na stole lze projektor využít jako tablet pro projektanty a designéry.

Co se chystá v pevných discích

Jiří Olejník WD svou přednáškou uvedl řadou zajímavostí z výroby pevných disků.  Například, že Boing 747 byl navržen pro zvládnutí 30 000 vzletů, HDD WD jsou připraveny na 100 000 zápisů. Tržní trendy shrnul do konstatování, že „místa na disku není nikdy dost“. Objem storage kapacity poroste do roku 2020 30x a množství dat ještě výrazněji (44x). V dalších letech bude v discích převládat nová technologie, termálně asistovaný zápis, který umožní navýšit kapacity současných disků nad 10 TB.

Jiří Olejník, WDNásledně Jiří Olejník ukázal současnou segmentaci, která disky dělí podle oblasti použití: WD Blue (klasický desktop), WD Green (velká kapacita, malá spotřeba), WD Black (velký výkon – bude obnoveno v tomto kvartálu) a WD Red (NAS systémy v domácnostech a malých kancelářích). Red je energeticky méně náročný a řeší hlavně kompatibilitu s NAS, což je po desktopech v domácnostech nová oblast použití disků. Všechny disky WD mají tzv. 3D active balance plus – vyvážení ve třech osách, aby nevibrovaly.

Oki promuje

Za fiskální rok 2012 dosáhlo Oki v ČR obratu 18 mil. euro (15,4 mil. euro v roce 2011). Jiří SedláčekMartinem Kozderou prezentovali data IDC, podle kterých byl v Q4 2012 podíl inkoustu vs. laseru/LED v podstatě stejný, ale z pohledu obratu představuje 86 % laser proti 12,1 % inkoustu. Lasery podle výsledků prodávají především dealeři, zatímco inkoust v největším objemu tlačí retail a e-tail.

Na základě těchto závěrů zástupci Oki radí dealerům soustředit síly na prodej laser/LED – důležitější část trhu, prodává se vaším obchodním kanálem a pokrývá zákazníky s vyšším potenciálem (prodej služeb).

Jiří Sedláček s Martinem Kozderou z Oki

Dále se partneři na přednášce dozvěděli, že vyšší modely Oki v sobě mají skrytou marži (A3 barevné tiskárny C800, a MFP MC 800, A5 tiskárny pro výkonnější modely a zakázky nad 50 tis. korun). Oki pro vás připravilo i zpětné rabaty (individuální byznys plán od 60 tis. korun/kvartál, zpět 5 % ceny, kvartální vyhodnocení).

Z marketingových akcí pro vás Oki připravilo na duben Tesco poukázky v hodnotách 200 – 1500 Kč podle vybraných modelů (od 8401dn po C822dn), slevu 28 % na koncové ceně tiskáren C511dn a C531dn (pro zachování dealerské marže je potřeba volat Oki) a v dubnu až červnu můžete podle dosaženého obratu získat letní dárkový balíček a poukázky na dovolenou od 6 do 24 000 korun.

Jak chránit zákazníky

David VšetulaAVG připomenul, že si lidé stále mylně myslí, že když s jejich PC není na první pohled nic v nepořádku, nemusí je chránit. Upozornil také na velký potenciál ochrany mobilních zařízení, které ještě nejsou v této oblasti penetrované (AVG nabízí Antivirus pro Android).

David Všetula, AVGJelikož je dnes malware využíván především jako nástroj pro získávání peněz, obsahují produkty AVG např. funkci Do not track me - personifikované nastavení, které informace může PC posílat dál do internetu. Pro komplexní ochranu AVG nabízí Internet Security 2013, v této verzi se výrobce zaměřil, na co nejjednodušší ovládání a minimum zobrazovaných výstrah a hlášek pro uživatele.

Součástí ochrany je od SP1 také Quick Tune – základní optimalizace výkonu PC, která vychází z komplexního nástroje PC TuneUP. Ten představuje řešení, prostřednictvím, kterého můžete zákazníkům nabídnout jednorázovou nebo pravidelnou údržbu počítače.

Veškerou podporu prodeje, informace o promo akcích, ceníky, produktové letáky atd. pak naleznete na www.avgprodejci.cz.

Notebooky pro SMB

Notebooky ThinkPad pro malé a střední firmy (ale i korporace), které jsou na trhu 20 let, prezentoval Josef Chvála Lenova. V segmentu ultrabooků Lenovo v současnosti nabízí modely T430u a X1 Carbon. Jako ultratenký, ale navíc modulární notebook sem lze neoficiálně zařadit i T430s. Během měsíce pak na trh přijde X1 Carbon Touch s dotykovým displejem.

ICTS23

Lenovo má co nabídnout i v oblasti tabletů pro firmy - ThinkPad Tablet 2 má ve standardu integrovaný digitizér a pero. Těšit se už můžete i na konvertibilní ultrabook ThinkPad Helix, který na český trh přijde ve třech konfiguracích a cenově bude postavený podobně jako X1.

Po zásluze odměněni

Eva Decastelo po přednáškách spolu s Martinou Mazurovou, channel marketing managerkou eD system Czech, vylosovala výherce bohaté tomboly a především hlavní cenyProgramem konference eD expo prováděla herečka a moderátorka Eva Decastelo, která po přednáškách spolu s Martinou Mazurovou, channel marketing managerkou eD system Czech, vylosovala výherce bohaté tomboly a především hlavní ceny – dárkového poukazu na passy Sodexo v hodnotě 50 000 Kč. Večer pak dealery čekal zábavný program v klubu Občanská plovárna.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

SAP a Red Hat prohlubují partnerství, chtějí lépe podporovat softwarové úlohy
SAP a Red Hat prohlubují partnerství, chtějí lépe podporovat softwarové úlohy
Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Problémy dohnaly i Apple, tržby v 1Q23 klesly o 5 %
Problémy dohnaly i Apple, tržby v 1Q23 klesly o 5 %
Canalys: Dodávky chytrých telefonů dál padají, trh v roce 2022 klesl o 12 %
Canalys: Dodávky chytrých telefonů dál padají, trh v roce 2022 klesl o 12 %
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE