Hlavní navigace

Fotoreport: Ženy, muži a ajťáci na partnerských setkáních ATC

28. 5. 2018
Doba čtení: 9 minut

Sdílet

 Autor: Channelworld
AT Computers připravilo na Seči jarní šňůru partnerských setkání, která se tematicky nesla v kontrastu mezi muži a ženami ve světě IT i mimo něj. ChannelWorld se zúčastnil setkání Premio a Digimax.

Sérií partnerských setkání společnosti AT Computers na hotelu Jezerka na Seči letos na jaře prošlo 1 703 účastníků z toho 1069 resellerů.

S letošním tématem „muži vs. ženy“ se distributor pohyboval trochu na tenkém ledě, ale ustál to s grácií, když každá akce vyvrcholila jinak vyprodaným one-man-show Caveman a velkolepou ukázkou krásy i síly dam i pánů v podobě přehlídky českých Miss i kulturistů. Do ranních hodin pak hrála k poslechu i tanci živá hudba.

Hlavní sál i okolní prostory dekorovaly vtipy narážející na slabší stránky každého z pohlaví. Ano, jsou to klasické stereotypy, ale spoustě z nás stále to stále rozetřese bránici.

Kromě toho mohli účastníci během dne využít pánské kadeřnictví a pro ženy byla k dispozici v tematickém koutku vizážistka.

Před vstupem do hotelu si navíc servisní společnost NTsup postavila „destrukční“ stan, kde reselleři mohli vypustit páru a kladivem, sekyrou či palicí doslova roztřískat libovolný kousek připravených IT zařízení.

Destrukční stan NTsup na setkání ATC

Během odpoledne účastníci změřili síly v soutěžích typu hádání světových prvenství – zda jich dosáhla žena nebo muž; hledání předmětů v „pandořině skříňce“ podle hmatu a oblékání dámské figuríny na čas. Za soutěže i aktivity na deseti workshopech tradičně sbírali žetony, které mohli během dnes směnit za hodnotné ceny věnované partnerskými vendory.

Novinky a tipy z vybraných přednášek

Prezentace obchodního ředitele Petra Vaňka se zaměřila na tržní trendy a samozřejmě novinky u AT Computers. Citoval čísla GfK, podle nichž trh mobilních zařízení stále klesá a prodeje počítačů jsou zatím pod loňským i předloňským rokem.

Petr Vaněk, obchodní ředitel, AT ComputersZopakoval hlavní ohrožení resellerů – snižující se marže a změnu obchodních modelů. Příležitosti jsou podle něj naopak v gamingu, pro který ATC buduje vlastní síť X-Play a má distribuci Sony PlayStation, Xbox a 7000 herních titulů. Ty jsou dostupné on-line přes ATC Digital Locker.

ATC nepodceňuje ani cloudové služby, které nabízí přes portál Astra Cloud Services For You (Astra.cloudservices4u.cz) s marží 10-15 %. V portfoliu jsou i služby Microsoftu s možností ročního účtování. Portál nabízí software od Microsoft CSP, Azure, Kaspersky, VMware a Cisco Collaboration a software na podporu projektového řízení.

Petr Vaněk také uvedl, že na e-shopu Businesslink je nově konfigurátor kabelů. Z dalších oblastí doporučil se zaměřit na podniková řešení a prodej návazných služeb, bezpečnost a IoT.

Martin Wanke, marketingový ředitel, ATCMartin Wanke se v prezentaci soustředil na gaming, který v AT Computers roste o 650 %. Kromě vlastních počítačů X-Diablo společnost podporuje elektronickou distribuci softwaru, prodává klíče pro Steam a v nabídce má čerstvě i český hit Kingdom Come.

Počítačům z ATC se blíže věnoval Petr Rakus, který zmínil, že obhájili titul Výrobce počítačů roku. Zdůraznil poruchovost kolem 1 % a dodal, že v případě softwarového problému má každé PC recovery HDD. Partneři si navíc můžou dělat opravy sami a ATC opravu proplatí. Jinak jsou k dispozici servisní střediska „od Chebu po Košice“.

ATC vyrábí 90 % počítačů podle požadavků zákazníka. Expresní sestavy lze vyrobit do druhého dne. V nabídce jsou i 100% pasivní počítače, sestavy pro průmyslová prostředí, PC pro 3D CAD či videostřih.

Petr Rakus také zmínil, že pro stavbu PC mají oddělené sklady, takže ačkoliv model výkonné grafické karty nemusí být na B2B e-shopu, ATC jej může mít skladem pro herní PC. Stačí se ozvat.

S herními PC X-Diablo přišlo ATC ve čtvrtém kvartálu. Od té doby prodalo kolem 500 kusů s průměrnou cenou 35 tisíc korun. Novinkou jsou i certifikované sestavy Intel Extreme Masters.

Herní PC X-Diablo

Miroslav Drahoš ze společnosti HP shrnul novinky v portfoliu kancelářských tiskáren. Představil vlastností inovovaných tonerů, ale i inkoustové technologie JetIntelligence. Tyto nové tiskárny mají až o polovinu nižší spotřebu energie, nižší spotřebu náplní a jsou také menší co do rozměrů.

Portfolio barevných laserových tiskáren a multifunkcí HP se obnovilo loni na podzim. Drahoš vypíchl modely HP Color LaserJet Pro MFP M180-181 a M270-281. Tyto modely již dostaly inline technologii barevného tisku, který je podstatně rychlejší proti předchozímu karuselu.

Miroslav Drahoš ze společnosti HPZ modelů pro trochu větší kanceláře vzpomenul „držák“ HP Color LaseJet Pro M402 s přídavným zásobníkem na 550 listů (celkem 950 listů) a s kombinovaným tonerem s válcem a výtěžností až 9 000 stran. Multifunkční verze M377 a 477 pak disponují duplexní skenery.

Vzpomenul také HP PageWide s tiskovou hlavou na celou šířku papíru, což umožňuje velmi rychlý inkoustový tisk, a pro nízkonákladový inkoustový tisk tankové modely Ink Tank (např. druhá generace HP Ink Tank Wireless 415).

Závěrem upozornil, že na HP OfficeJet 6960 a vyšších můžete využít po registraci tříroční prodloužený servis. 

Novinky u QNAP přednesl Václav Štajner. Výrobce už nějakou dobu vybavuje své NAS také 10GbE konektivitou, a to i u menších modelů (např. čtyřdisková NAS TS-431X s cenou 8 780 Kč bez DPH).

S procesory AMD Ryzen představil výkonnou řadu, která podporuje virtualizaci i samotného systému. Pro x86 modely tato možnost přijde letos později. K dispozici jsou i modely s možností zálohy na BluRay, nebo modely s rozhraním Thunderbolt, které využijí grafická a video-studia (nový nejlevnější model TS-453BT3).

Václav Štajner, QNAPV rackových modelech QNAP nedávno vydal malou TS-431XeU, která je hluboká jen 12 palců. Nově bude QNAP vyrábět i switche se dvanácti či osmi 10GbE porty.

Pro náročné domácí uživatelé nebo SOHO uvedl QNAP modely TS-253Be a TS-453Be s PCIe slotem pro další rozšíření (10GbE či Wi-Fi síťové karty apod.). Trochu kuriózně vypadá novinka – třípozicová NAS TS-328, která při ceně dvoupozicové NAS (5 490 Kč bez DPH) umožňuje použít RAID 5, případně zkombinovat dva HDD s jedním SSD.

Pro dohledová řešení Václav Štajner představil aplikaci QVR Pro, která umožňuje vytvořit NVR ze standardních NAS (zatím s procesory x86).

Na závěr shrnul, že obecně QNAP poskytuje záruku dva až pět (po dokoupení) a má českou technickou podporu, kterou lze kontaktovat přes on-line helpdesk nebo eesupport@qnap.com. Pro projektové slevy 5-20 % je potřeba se v ATC obrátit na produktového manažera Jakuba Křižánka.

Michal Peter v úvodu přednášky společnosti Brother zmínil, že výrobce obhájil ocenění Výrobce tiskáren roku v ChannelWorld Awards 2017. V monolaserech se obnovila řada L2xxx FCP, MFC pro malé a střední kanceláře. Zvýšila se kapacita tonerů na 3000 stran a navýšila se i rychlost.

Michal Peter, BrotherV inkoustové řadě inkbenefit přijdou od května na trh čtyři nové modely tankových tiskáren. Michal Peter zmínil i již dříve uvedený inkoustový A3 model např. pro projekční kanceláře.

Pro laserové modely domácích a menších kanceláří Brother uvedl kampaň tonerbenefit, který přináší originální tonery na 2 000 stran za 590 Kč s DPH s tříletou zárukou a cash backem pro vyšší marži.

Nové inkoustové tankové modely obecně zrychlily (až 10/12 stran barevně/ČB za minutu), mají nově i zadní podavač. Nejvyšší model MFC-T910DW má duplexní podavač a zvýšenou životnost hlavy na 50 tisíc stran. Novinkou je změněné složení černého inkoustu (vodou ředitelný).

Z podpory prodeje Michal Peter zmínil speciální ceny do tendrů, slevy pro pronájmy (MPS) a programy TCO. Výhodou MPS kontraktu je, že Brother kormě 20-50% slevy na hardware garantuje po celou dobu smlouvy fixní cenu spotřebního materiálu zlevněného o 20-45 %. O speciální cenu na MPS lze zažádat i zpětně. Na dvou příkladech ukázal, že zatímco zákazník za tři roky zaplatil jak v případu běžného nákupu, tak MPS stejně, tak marže partnera je v případě MPS výrazně vyšší.

Produktový manažer ATC pro Dell Ondřej Švestka shrnul, že letošní nové modely notebooků budou vybaveny novou generací Intel Core osmé generace. V gamingu zmínil herní modely notebooků a nově i jednoho desktopu Inspiron, které doplňují hlavní vlajkovou řadu Alienware.

Zajímavé změny nastaly loni u Dellu u pracovních stanic, kde Dell uvedl např. 27‘‘ zobrazovací jednotku Canvas, která slouží jako monitor i dotykový panel pro kreslení.

Švestka také shrnul, proč by se měli stát reselleři registrovanými obchodními partnery Dellu, a to kvůli možnostem registrace projektů (od 250 tisíc Kč), dostupnosti k plné verzi konfigurátoru řešení, certifikačním školení i pro zákazníky, databázi obrázků a specifikací a motivačnímu programu Loyalty. Dell v něm odměňuje partnery za nákup skladových kusů u distribuce body, které lze vyměňovat za vouchery.

Jaroslav Rakušan ze společnosti LenovoJaroslav Rakušan ze společnosti Lenovo mimo jiné zdůraznil, že v midmarketu (200-500 PC) Lenovo nikdy neobsluhuje zákazníky napřímo, ale přes partnera. Partnerům v tomto segmentu pomáhá s doporučením vhodného produktu a prezentací u zákazníka, zapůjčením produktů na vyzkoušení, samozřejmě poskytuje speciální ceny a projektovou podporu.

Obchodní nástroje pro SMB/REL jsou dostupné registrovaným resellerům na www.lenovopartner.com, kde získají přístup produktovým informacím, online školením, aktuálním promoakcím a hlavně k Lenovo Business Portalu pro získání speciálních cen i na menší počet kusů PC. Dostanete se odsud i ke konfigurátoru PC Lenovo FlexConfig.

Cloud22

Jaroslav Rakušan zmínil také hlavní novinky v produktech ThinkPad (oznámeny na tiskové konferenci). U vlajkových lodí X1 Carbon a Yoga přichází HDR displej se svítivostí 500 nit a 100% pokrytí RGB gamutu. Dalšími novinkami je kompletní změna dokování přes boční konektor do stanice. Ostatní ThinkPady budou dokované přes USB-C, přes které se také napájejí. Letošní modely dostaly také integrovanou krytku webkamery.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Gartner: Globální dodávky PC letos klesnou bezmála o desetinu
Gartner: Globální dodávky PC letos klesnou bezmála o desetinu
VMware: Vývojáři by měli mít i obchodní dovednosti, podniky na ně v inzerátech zapomínají
VMware: Vývojáři by měli mít i obchodní dovednosti, podniky na ně v inzerátech zapomínají
Nový WEBCAST: HPE GreenLake - Vše jako služba
Nový WEBCAST: HPE GreenLake - Vše jako služba
Heureka: Česká e-commerce se blíží úrovni loňského roku
Heureka: Česká e-commerce se blíží úrovni loňského roku