Hlavní navigace

GE Money Bank: NFC platby mobilem pro všechny zákazníky

30. 1. 2013
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: GE Money Bank (Ogilvy)
GE Money Bank začala nabízet všem svým klientům platby mobilem díky technologii NFC. Přesto nová služba není zdaleka pro každého. Co klienti banky potřebují k bezkontaktnímu placení mobilem?

GE Money Bank začala jako první banka v České republice všem svým klientům nabízet zdarma již dříve avizovanou možnost platit mobilním telefonem pomocí bezkontaktní technologie NFC. Navazuje tak na vydávání platebních NFC nálepek, s nímž letos v lednu rovněž začala.

Klienti GE Money Bank mohou o integraci debetní či kreditní karty MasterCard do svého mobilního telefonu již zažádat na kterékoliv pobočce banky.

Jejich mobilní telefon ovšem musí splňovat dané požadavky – samotná podpora technologie NFC nestačí.

V mobilu je nutné používat SIM kartu od O2 a musí jít o některé z trojice prozatím certifikovaných  a podporovaných zařízení značky Samsung. Původně mělo jít o čtyři zařízení, nakonec jde o tři: smartphony Galaxy S III a Galaxy Ace 2 a hybrid mobilu a tabletu Galaxy Note II.

Po úspěšné integraci debetní či kreditní karty MasterCard mohou klienti GE Money Bank a O2 k bezkontaktní platbě namísto karty či samolepky použít samotné mobilní zařízení všude tam, kde je terminál podporující bezkontaktní platby díky technologii NFC.

Mobil stejně jako platební nálepku či bezkontaktní kartu stačí k terminálu pouze přiblížit. U plateb do 500 Kč není nutná autorizace. U plateb vyšší hodnoty musí zákazník zadat PIN. V aplikaci v mobilním zařízení se uchovává přehled provedených transakcí.

K O2 by se měl ještě letos připojit alespoň jeden operátor

Podle informací, které má ChannelWorld k dispozici, GE Money Bank jedná i s dalšími mobilními operátory, aby i jejich klienti mohli využívat tuto novou službu banky. Letos by prý měla být uzavřena dohoda o spolupráci alespoň s jedním ze dvou zbývajících velkých operátorů.

NFC platby prý brzy i na mobilech Sony, LG a HTC

Podpora NFC plateb mobilem u GE Money Bank by se podle banky měla v nejbližších měsících rozšířit i na vybrané produkty značek Sony, LG a HTC. Podle GE Money Bank o certifikaci mobilních zařízení pro NFC platby rozhoduje O2 a MasterCard, takže otázka podporovaných zařízení jde prý mimo banku.

O2 informaci od GE Money Bank koriguje. Podle operátora si mobilní zařízení pro NFC platby certifikuje vždy jeho výrobce u karetních společností, jako je právě MasterCard (v tomto případě) nebo obecně třeba konkurenční Visa.

Operátor pak podle O2 pracuje s tzv. Type Approved Phones, tedy těmi zařízeními, která splňují všechny hardwarové a bezpečnostní požadavky pro NFC platby. Z nich sám následně vybere ta zařízení, které jsou i softwarově v rámci daného řešení podle něj vyhovující.

Bezkontaktní platby každopádně „nabírají dech“. Aktuálně od února 2013 začíná Citibank vydávat platební nálepky k většině svých kreditních karet Citi zdarmaAirBank pak čerstvě začala klientům nabízet bezplatnou výměnu dosavadní klasické platební karty za novou s podporou NFC plateb. 

Zdroje: GE Money Bank, Telefónica (O2), ChannelWorld

Čtěte dále

Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022