Hlavní navigace

GFI: Řešení pro vzdálený monitoring a správu z pohledu VAR

4. 12. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

GFI Software, softwarový vývojář na trhu s bezpečnostními nástroji, oznámil výsledky průzkumu řešení pro vzdálený monitoring a správu (RMM), který proběhl mezi poskytovateli managed services, VAR a poskytovateli IT podpory. Co se jim na RMM systémech líbí a co naopak naopak ne?

GFI nabízí své vlastní řešení pro vzdálený monitoring a správu. GFI MAX aka HoundDog je určené pro VAR (Value Added Reseller), MSP (Managed Service Providers) a společnosti zajišťující správu IT.Celosvětový online průzkum provedla divize GFI MAX v červnu 2009. V jeho rámci bylo více než 200 poskytovatelů IT podpory a řízených služeb dotázáno na svou spokojenost s instalací a provozem RMM systému, zaškolením uživatelů, cenovými modely a návratností investice.

Mezi nejvíce ceněné funkce RMM se podle respondentů řadí monitoring serverů, monitoring LAN & Windows, správa aktualizací (Patch Management) a vzdálená podpora (Remote Support). Hlavním důvodem pro využívání RMM je schopnost nabídnout rychlejší dobu odezvy a preventivní údržbu.

Průzkum dále ukázal, že téměř polovině (47 %) respondentů trvá uvedení RMM systému do plného provozu déle než měsíc (od okamžiku nákupu software). Jedna pětina respondentů (20 %) dokonce uvedla, že jim tentýž úkon trvá déle než 6 měsíců.

Pro 41 % respondentů bývá úplné zaškolení techniků do systému záležitostí kratší než 1 měsíc, zatímco jiným 15 % dotázaných zabere zaškolení uživatelů déle než 6 měsíců.

Pouze 4 % dotázaných firem využívá celý RMM systém. Naproti tomu, 56 % z nich využívá pouze polovinu všech dostupných funkcí softwaru.

Většina (56 %) respondentů přiznává, že jejich personál nemá čas prostudovat si celý RMM systém. Ze zbývající skupiny těch, kdo studovali celý systém, si 40 % manažerů IT podpory myslí, že se jejich technické týmy ponořily do detailů implementace RMM tak hluboko, že ztratily svou orientaci na zákazníky.

Co na to GFI?

Doug Wilson, výkonný ředitel divize GFI MAX, řekl: „Průzkum odhalil nespokojenost uživatelů s mnoha RMM systémy, zejména z důvodů časově náročného zaškolení uživatelů a složitého nastavení systému. Během svých setkání s poskytovateli řízených služeb jsem pochopil jejich obavu, že tyto velké a nafouklé systémy jim ve skutečnosti brání v poskytování hodnoty svým zákazníkům. To ještě více prohloubilo můj názor, že nafouknutá řešení (bloatware) jsou vlastně to samé co software do šuplíku (shelfware), tedy software, který není nikdy reálně nasazen, což platí zejména v oblasti RMM.

topitemployers23

„Myslím, že pokud systém není možné zprovoznit do 10 minut, pravděpodobnost, že bude využíván jako každodenní nástroj na podporu produktivity, je velmi nízká. Proto se i nadále zaměřujeme na jednodušší a méně komplikovaná řešení pro monitoring v reálném čase, vzdálenou podporu, sledování majetku a reportovací nástroje, které lze snadno implementovat a používat. Tato řešení mají velkou šanci stát se produktivními nástroji pro poskytovatele řízených služeb.“

Zdroj: GFI Software (listopad, 2009)

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Zuzana Peroutková Bičíková přebírá vedení ChannelWorldu
Zuzana Peroutková Bičíková přebírá vedení ChannelWorldu
Rozloučení: Díky za krásných deset let
Rozloučení: Díky za krásných deset let
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb Příležitosti a výzvy v sítích a displejích
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb Příležitosti a výzvy v sítích a displejích
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages