Hlavní navigace

Gigabyte: základní deska Z77X-UP7

12. 9. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Základní deska Z77X-UP7 přináší robustní návrh napájení 32+3+2 fází s technologií Ultra Durable.
  • Výrobce: Gigabyte
  • Distributoři ČR: eD' system Czech
  • Distributoři SR: eD' system Slovakia
  • Více informací: www.gigabyte.cz

Technologie Ultra Durable zahrnuje komponenty, které zvládají velmi vysoké proudy. Příkladem jsou obvody IR3550 PowIRstages od společnosti International Rectifier s limitem až 60 A.

Základní deska Gigabyte Z77X-UP7 dokáže díky svému návrhu se 32+3+2 napájecími fázemi (32 fází pro procesorová jádra, tři pro integrovanou grafiku Intel  HD Graphics a dvě pro VTT) dodat procesoru značné množství energie. S největším počtem fází, který je na trhu dostupný, může základní deska Z77X-UP7 rozdělit zátěž a zajistit tak nižší provozní teploty a maximální přísun elektrické energie do procesoru.

Díky technologii Gigabyte Ultra Durable 5 se součástkami, jako jsou obvody PowIRstage  od společnosti Internatinal Rectifier schopnými přenést proudy o velikosti až 60 A, může model Z77X-UP7 poskytnout  výkon 2 000 W, přitom pracuje při nízkých teplotách.

Použití výhradně digitálních řadičů znamená mnohem preciznější přenos energie k výkonově nejnáročnějším, a přitom velmi citlivým komponentám, uvádí Gigabyte.

Základní deska Gigabyte Z77X-UP7 přináší škálovatelnou grafickou platformu s podporou 4-way režimu ATI CrossfireX i Nvidia SLI. Díky osazení čtyřmi PCI Express 3.0 sloty s osmi PCIe linkami pro každý, přináší Z77X-UP7 plynulý 3D rendering, vysoká počet snímků za sekundu a vylepšené grafické funkce pro uživatele.

Černý PCI Express ×16 slot poskytuje přímý přístup k procesoru, obchází tak čip PLX. To přináší rychlejší připojení pro grafickou kartu. 3D BIOS přináší široké možnosti přetaktování.

Gigabyte kompletně přepracoval tradiční BIOS, který byl srozumitelný spíše pro pokročilejší uživatele a nadšence, na UEFI BIOS. Díky grafickému rozhraní, jež využívá 32bitových barev a ovládání pomocí myši, umožňuje Gigabyte 3D mód začínajícím uživatelům pochopit, které oblasti základní desky jsou ovlivněny nastavením BIOSu, uživatelé lépe porozumí jeho funkcionalitě. Rozšířený mód (Advanced Mode) poskytuje komplexnější prostředí UEFI BIOS, jenž je navrženo speciálně pro přetaktovávače a náročné uživatele.

Na základní desce najdete přepínač M/B (Main/Backup), kterým můžete manuálně zvolit, který čip BIOSu bude používán (hlavní nebo záložní BIOS). Díky tomu si můžete vybrat jeden BIOS pro běžné použití a druhý speciálně pro přetaktování. Můžete také snadno porovnat dvě různé verze BIOSu, což je velmi užitečná funkce, když se chystáte aktualizovat BIOS, ale nechcete přijít o svá původní nastavení.

OC-Touch umožňuje snadné a rychlé přetaktování. Tlačítky OC-Touch plus nebo mínus lze na desce ručně nastavit násobič procesoru a takt BCLK a s tlačítkem OC-Gear zvolíte u BCLK krok 1 nebo 0,3 MHz. Tyto změny mohou být provedeny v reálném čase, ať už v BIOSu, DOSu, nebo ve Windows  bez nutnosti restartu.

Vestavěné moduly pro měření napětí pomáhají sledovat napětí jednotlivých komponent. Přepínačem LN2 Mode snížíte frekvenci procesoru (násobič se nastaví na 16×), což se hodí pro spuštění aplikací jako je CPU-Z, které pak nezpůsobí nezdar při extrémním přetaktování.

Cloud23

Gigabyte vytvořil nový Thin Fin design chladičů s oranžovými nápisy sladěnými s barvou slotů na desce. Chladiče využívají tenkých kovových lamel, které zvětšují plochu chlazení.

Doporučená koncová cena zatím nebyla zveřejněna.

Čtěte dále

IDC: Globální trh tiskových zařízení vstoupil do nového roku mírným růstem
IDC: Globální trh tiskových zařízení vstoupil do nového roku mírným růstem
IDC: Globální trh chytrých telefonů se letos ještě nevzpamatuje
IDC: Globální trh chytrých telefonů se letos ještě nevzpamatuje
Cisco chce koupit Armorblox a jeho AI technologie
Cisco chce koupit Armorblox a jeho AI technologie
Qualcomm otáčí kormidlo směrem k inteligentnímu edge computingu
Qualcomm otáčí kormidlo směrem k inteligentnímu edge computingu
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci