Hlavní navigace

Greycortex uspořádala první ročník konference Greycortex Day

29. 10. 2019
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: GREYCORTEX
Historicky první konference GREYCORTEX DAY představila téměř stovce ICT odborníků aktuální řešení pro kybernetickou bezpečnost veřejných institucí i soukromých společností.

Společnost Greycortex, dodavatel řešení Mendel pro analýzu síťového provozu, uspořádala 24. 10. 2019 v pražském hotelu Angelo historicky první konferenci společnosti pod názvem Greycortex Day.

Na konferenci zazněly aktuální informace týkající se současné situace na poli kybernetické bezpečnosti, procesní a právní stránky monitoringu síťového provozu či novinky z výzkumu a vývoje v podání nezávislých odborníků, ale i odborníků z firem jako jsou ICZ, Elat, Anecz, HiLasi či Greycortex.

Konferenci navštívilo bezmála sto IT profesionálů jak z řad potenciálních zákazníků, tak současných uživatelů produktu Greycortex Mendel a partnerů Greycortex. Konference byla určena manažerům informační bezpečnosti, IT specialistům, poskytovatelům služeb bezpečnostního monitoringu a dalším.

Greycortex DAY

Účastníky konference přivítal Petr Chaloupka, CEO společnosti Greycortex spolu s novinářem a moderátorem Milanem Louckým, který hosty prováděl programem po celou dobu konference.

Chceme ukázat, jak je pro útočníky snadné využít slabin systémů a proniknout k citlivým a životně důležitým datům firem i veřejných organizací. Především však dnes uvidíte, jakými metodami předchází takových rizikům náš produkt Mendel a seznámíte se s klíčovými lidmi, kteří pracují na vývoji naší technologie,“ uvedl Petr Chaloupka.

Greycortex DAY

Program zahájil úvodní prezentací president Českého institutu manažerů informační bezpečnosti (ČIMIB) Aleš Špidla, známý popularizátor problematiky informační a kybernetické bezpečnosti, častý řečník nejen na konferencích zaměřených na kybernetickou bezpečnost.

Špidla opět všechny přítomné zaujal jasnou formulací základní filosofie kybernetické bezpečnosti. Hovořil o principu „security by default, security by design, security by architecture“, který je jedinou možnou cestou, jak efektivně stavět bezpečné informační systémy.

Dotknul se aktuálně medializovaného případu napadení výrobce bezpečnostního software AVAST, přičemž ocenil odvahu každé organizace, která zveřejní podobnou událost. Díky tomu posouvá taková společnost nejen sebe sama, ale především celou komunitu směrem ke skutečnému řešení zabezpečení svých aktiv. Cílem není hledat viníka realizované hrozby, ale stavět účinné řešení, jak podobným událostem zabránit a předcházet.

Především pro zodpovědné manažery organizací byly určeny přednášky o právním ukotvení bezpečnostního monitoringu v podání Pavla Očenáška, Legal & IT Security Specialisty, a pohled na problematiku z hlediska norem a standardů představený Robertem Schindlerem, Managing Partnerem společnosti Elat.

Praktické zkušenosti z případových studií zazněly z úst Vladimíra Poprockého ze společnosti Anect a Richarda Tůmy z firmy HiLasi, zkušenost maltského zákazníka prezentoval pan Gordon Daniell z Greycortex.

Greycortex DAY

Účastníky konference nejvíce zaujaly ukázky reálných hrozeb a zobrazení živé demonstrace napadení informačních systémů v podání Viktora Otčenáška, Security Architect ze společnosti ICZ. Michal Šrubař z firmy Greycortex poté prezentoval, jak se takový útok projeví v prostředí monitorovaném nástrojem Mendel.

topitemployers23

Z reakcí účastníků můžeme usuzovat, že Greycortex může silně přispět k udržení a posílení pozice České republiky jako lídra v oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany, jak je zatím potvrzováno například podle Národního indexu kybernetické bezpečnosti (NCSI).

Zdroj: Greycortex

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Rozloučení: Díky za krásných deset let
Rozloučení: Díky za krásných deset let
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
IDC: Herní PC čekají problémy, herní monitory návrat k růstu
IDC: Herní PC čekají problémy, herní monitory návrat k růstu
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb Příležitosti a výzvy v sítích a displejích
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb Příležitosti a výzvy v sítích a displejích
Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu
ComSource: DDoS útoky na české firmy byly na konci prázdnin na vzestupu
ComSource: DDoS útoky na české firmy byly na konci prázdnin na vzestupu