Hlavní navigace

HalDay 2014: Nepostradatelní reselleři dobývají Halywood

24. 3. 2014
Doba čtení: 10 minut

Sdílet

 Autor: 100Mega Distribution
Společnost 100Mega Distribution, broadline distributor a výrobce počítačů HAL3000, uspořádala akční partnerské setkání jako casting na thriller „Nepostradatelní“.

V Rozdrojovicích u Brna se setkali dealeři počítačů HAL3000, aby se zúčastnili „castingu na akční film Nepostradatelní“, který organizovala 100Mega Distribution.

Vedení společnosti, ti „největší IT správňáci na IT světě“, Martin Zavřel, David Petrovič a Petr Štefánek a další (aka Halnord Schwarzenegger, Jean Caude Hal Damme, Mickey Halke a Sylvester Halone) přivítali partnery v hotelu Atlantis, který se stal na jeden den filmovým ateliérem „Halywoodu“.

Zleva: Petr Štefánek, marketingový ředitel, Martin Zavřel, generální ředitel, David Petrovič, obchodní ředitel 100Mega DistributionO zahajovací trailer se s vámi bohužel podělit nemůžeme (zkuste kontaktovat 100Megu), ale věřte, že již úvodní titulky „Jediný život, který znají, je správný… Jediní, komu kdy byli věrní, jsou zákazníci… Zajímají je hlavně lidi, prachy a počítače…“ napovídají, že stojí za to.

Kromě přednášek výrobců, na nichž občerstvování zajišťoval akční catering, probíhala po celý den foto soutěž se společností Canon o nejlepší fotku Halywoodu a u HP se mohli partneři – bojovníci proti konkurenci – vyfotit před zeleným plátnem s možností digitálního doplnění akčního pozadí. K dispozici byla také střelnice s airsoftovými zbraněmi a možnost trénovat na natáčení venkovní seskoky na laně.

Po večeři pak Martin Zavřel spolu s Davidem Petrovičem vyhlásili vítěze foto soutěže, otevřeli bar Chucka Norrise (který sice všechno vypil, ale nic neubylo) a odstartovali zábavu do pozdních hodin.

Příprava na natáčení

První přednáška byla samozřejmě věnovaná novinkám v počítačích HAL3000. Z produktových novinek upozornili Martin Zavřel a David Petrovič na HAL3000 NUC – mini PC, které lze použít jako domácí sever, multimediální přehrávač, nebo PC v kiosku/kavárně či v kanceláři.

Dále představili HAL3000 AIO, které jsou v nabídce jako 21,5“ nedotykový a 23,6“ dotykový model s FullHD rozlišením, 120 GB SSD a 1 TB hotswap diskem, který lze připojit jako USB externí disk.

HAL3000 AIO DRN-STNKuriozitou je AIO DRN-STN (Drone Station) – první herní sestava s 24“ FullHD, procesorem Intel Core i5, 256 GB SSD, za koncovou cenu 50 tis. Kč.

Pro-gamerům můžete nabídnout sestavu Maxwell postavenou na grafice Nvidia GeForce GTX 750. Jsou k ní herní kupony jako bonus.

Na APU Kaveri (A10-7850K) je postavená stejnojmenná sestava s grafickým jádrem AMD Radeon řady R7.

Prostorově úsporné a elegantní herní PC EVGA je poskládáno do mini ATC formátu s prosklenou bočnicí. Pohání jej Intel Core i5 a Nvidia GTX 770.

Herní hvězdou je pak pokračování série Titan Black s novou kartou Nvidia GeForce a procesorem Intel Core i7 4930K.

Na portálu www.porazprofiky.cz má pak každý uživatel možnost navrhnout proti HAL3000 lepší variantu konfigurace v rámci podobné ceny, účelu apod. Po pěti kolech se to zatím podařilo prvnímu uživateli. Tuto sestavu 100Mega nabízí pod označením „Naháč“.

Akční catering na HalDay 2014Spolu se softwarovými novinkami pak 100Mega připravila speciální edice desktopů Assassin’s creed 4  a Battlefield 4. Nyní se připravuje Titanfall a Steam Machine – PC konzole na operačním systému SteamOS (Core i5, GTX660, 120GB SSD) s cenou do 20 tis. Kč.

Mezi nejprodávanější limitované edice pak (v tomto pořadí) patří HAL3000 Minecraft, Assassin 3, FarCry 3, sestavy MČR Pro a MČR, Grunex Challenge by MSI.

100Mega začala připravovat katalog stálého sortimentu vždy na tři měsíce. Katalogové listy s novinkami budou vycházet jako Halnews.

V roce 2014 společnost sází na nový obchodně-technický tým (novým obchodníkem Eva Hermanová), přepracované marketingové materiály (katalog + novinky), bezstarostný servis pro zákazníky i partnery, stabilní značky, školení servisních a obchodních partnerů a ve 4. čtvrtletí pak chystá reklamu zaměřenou na koncové uživatele.

Zajištění projekce

Ze společnosti Epson na HalDay přijel Marcel Divín. Uvedl, že za loňský rok obrat společnosti rostl o 7 %. Shrnul, že se firmě podařilo etablovat v inkoustových tankových systémech. I když kusový prodej se snížil, v hodnotě byl prodej stejný.

Marcel Divín upozorňuje, že tankové systémy partner prodává ihned s dvoucifernou marží. Celosvětově za rok 2013 Epson prodeje inkoustových tankových systémů zdvojnásobil.

Marcel Divín, EpsonV 1. pololetí přijdou na trh modelové novinky A3 tiskáren Epson L1300 a Epson L1800. Chystá se také nová řada WorForce Pro s inovovanou tiskovou hlava PrecisionCore. Nová modelová řada WF-5110 má oproti starší generaci nabídnout o 82 % rychlejší barevný tisk, o 18 % více stránek, až o 75 % více výtisků za měsíc.

V projektorech dojde k obnově větší části portfolia. Epson nadále pokračuje v prezentaci technologického srovnání 3LCD technologie a DLP – věrnost podání barev a blikání (LCD nebliká) – kterou vám pomůže prezentovat u zákazníka.

Za 1,5 měsíce se na trhu objeví nový interaktivní projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností Epson EB-595wi, který umožní dotykové ovládání bez potřeby pera. Za tři měsíce by se na trhu měly objevit také projekční brýle Moverio (za 600 eur), kterými chce Epson konkurovat Google Glasses.

Procesorové novinky pro desktopy

David Svoboda, desktop enabling manager pro EMEA ve společnosti Intel, partnery přesvědčil, že desktopový byznys je stále obrovský – více než 13 miliard dolarů obratu Intelu za rok 2013.

David Svoboda, IntelPro rok 2014 se Intel chystá zrychlit All-in-One (včetně různě modulárních řešení), využít možností segmentu PC nadšenců (herní sestavy, specializované sestavy, apod.), navýšit byznys miniPC a prozkoumávat nové segmenty.

Intel odhalil nejnovější roadmapu – čtyři nové desktopové procesory. Více se o nové osmijádrové extrem edition Intel Core i7, výročním Pentiu a procesorům Broadwell s grafikou Iris Pro dočtete zde.

Novinky se chystají i pro NUC, který přijde v půlce roku procesory Broadwell (Rock Canyon) a pro průmyslové použití také s čipy Atom (Bay Trail). Vybaveny budou 1x slotem DDR3, SATA, 4GB eMMC a TPM modulem. Základní desku budete moci nabídnout za 99 dolarů, řešení se skříni od 140 dolarů.

Pokus o „utopení“ HAL3000 NUC pak naleznete v galerii níže. Napovíme, že se nepovedlo.

Světlé zítřky náhlavních souprav

O náhlavních soupravách a reproduktorech značky Jabra mluvil Zdeněk Lukavský. Ten shrnul, že více než 1/3 výroby světových náhlavních souprav pochází z produkce GN (Jabru koupila v roce 2000) a že BlueTooth  zařízení Jabra představují 28 % objemu v EMEA.

Zdeněk Lukavský také zmínil, že při záručních reklamacích společnost mění kus za kus.

Zdeněk Lukavský, JabraV produktech prezentoval sluchátka Jabra Classic (díky BT 4.0 dosah do 30 metrů, možnost najít sluchátka pomocí aplikace Jabra Assist), Jabra mini (stejné funkce jako Classic ,ale jiný design, menší provedení, HD Voice – možnost HD zvuku, který podporuje pouze T-Mobile) či Jabra Style (sluchátko typu pecka, s NFC pro jednoduché párování).

Aktivním uživatelům hledajícím sluchátka pro běh, jízdu na bruslích, kole či lyžích můžete nabídnout Jabra Sport Wireless. Sluchátka mají nový vysílač s větším dosahem, jsou odolné proti vodě, otřesům a pádu a mají zabudované FM rádio.

Lukavský následně představil ucelené portfolio včetně reproduktorů a bezdrátových sluchátek Jabra Rox pro poslech hudby v Hi-Fi a dodal, že kategorie Bluetooth stereo roste v EMEA meziročně o 100 %.

HP chystá v pololetí nové tablety

Jana Svobodová ze společnosti HP vystoupila s prezentací produktových řad ze segmentů tiskových zařízení a notebooků. V části věnované tiskárnám vyzdvihla funkci e-print, přítomnou u pokročilejších inkoustových i laserových zařízení, která přidělí zařízení vlastní e-mailovou adresu a následně tak lze tisknout rovnou z e-mailu nebo do něj naopak skenovat. Touto funkcí disponuje každé zařízení vybavené Wi-Fi a alespoň malým displejem.

Jana Svobodová, HPCo se servisu týče, bylo zmíněno, že menší zařízení HP mění kus z kus, větší opravuje.

V sekci o noteboocích připomněla změnu názvu low-endových notebooků z HP Compaq na HP 15. U nových modelů vyšších řad Envy a Spectre potom Jana Svobodová vyzdvihla dotykové displeje a technologii Leap motion, jež umožňuje notebook ovládat protřednictvím gest.

Většina zásadních sdělení prezentace byla totožná s těmi z velkého podzimního setkání v Brně, s výjimkou novinky ze segmentu mobilních zařízení. HP stáhlo tablety Slate a v současnosti nabízí pouze konvertibilní zařízení, ovšem na jaře nebo v létě letošního roku by mělo představit nový, blíže nespecifikovaný tablet.

Fialový disk pro ukládání kamerových záznamů

Následovala prezentace společnosti Western Digital vedená Jiřím Olejníkem, který představil nové disky WD Purple vyvinuté speciálně pro ukládání dat ze sledovacích systémů. Disky jsou uzpůsobeny pro provoz 24/7, mají být schopny ukládat záznamy z až 32 HD kamer naráz a jsou vybaveny technologií eliminující zasekávání obrazu.

Jiří Olejník, WDDalším představovaným produktem byl nový disk Black2, který je řešením 2-v-1 spojujícím 120GB SSD a 1TB HDD v jednom 2,5“ těle. Zařízení má dva řadiče a oba disky fungují v rámci počítače zcela samostatně. Disk zatím podporuje OS Windows ve verzích od XP po 8.1. Podpora pro Mac by měla být k dispozici do dvou měsíců. WD uvádí, že toto řešení je až 17x rychlejší než běžný HDD, nebylo však blíže specifikováno v čem.

Posledním prezentovaným produktem byla řada úložišť My Cloud pro SOHO segment. WD v těchto zařízeních spojilo vlastnosti externího disku s mobilním přístupem k datům na něm uložených. O vlastnostech řady My Cloud jsme již obsáhleji psali zde.

Zavolejte Microsoftu

Přednáška Anety Filipové z MicrosoftuZávěr pásma přednášek patřil Anetě Filipové z Microsoftu, jejíž prezentace měla jediné téma – konec podpory Windows XP a rizika s ním spojená. Zmíněno bylo, že jen v ČR jde o zhruba 1,2 milionu zařízení, což má pro prodejní kanál představovat příležitost, jež zde dlouho nebyla a zřejmě dlouho nebude.

Cloud23

O blížícím se konci Windows XP jsme již v ChannelWorldu psali řadu textů a proto zde odkážeme na článek, který shrnuje veškeré bezpečnostní i obchodní aspekty tohoto tématu.

Aneta Filipová dále zmínila změny v postupu downgradu z Windows 8, který nově zahrnuje například nutnost kontaktovat telefonickou aktivační linku.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Qualcomm otáčí kormidlo směrem k inteligentnímu edge computingu
Qualcomm otáčí kormidlo směrem k inteligentnímu edge computingu
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu