Hlavní navigace

HP koupí 3Com za 2,7 miliardy dolarů

12. 11. 2009
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Společnosti HP a 3Com Corporation oznámily uzavření definitivní dohody, na jejímž základě HP koupí 3Com, poskytovatele řešení z oblasti síťových přepínačů, směrovačů a zabezpečení, za 7,90 dolaru na akcii v hotovosti. Za celou firmu 3Com tak HP zaplatí zhruba 2,7 miliardy amerických dolarů.

3Com míří do náruče HP.HP chce nákupem podpořit svou strategii pro datová centra další generace, která je postavena na konvergenci serverů, datových úložišť, síťových prvků, nástrojů pro správu, služeb a dalších zařízení. Rozšíření portfolia ethernetových switchů a routerů bude podle analytiků znamenat další posílení HP v boji proti hlavnímu konkurentovi v této oblasti, Cisco Systems.

„Firmy hledají způsoby, jak překonat omezení vyplývající ze síťového paradigmatu s jedním dominantním dodavatelem,“ uvedl v tiskovém oznámení Dave Donatelli, výkonný viceprezident a ředitel divize HP Enterprise Servers, Storage and Networking (HP ESSN). „Akvizicí společnosti 3Com urychlujeme realizaci naší strategie pro konvergovanou infrastrukturu. Jedná se o skutečně zásadní změnu v síťovém odvětví. Spojením produktů HP ProCurve s rozsáhlou sadou řešení 3Com umožníme zákazníkům budovat síťové infrastruktury další generace, jež splní všechny potřeby zákazníků napříč nejrozsáhlejšími sítěmi či datovými centry.“

Zůstane značka zachována?

„HP plánuje kombinovat produkty 3Com pro jádro sítí v enterprise segmentu a bezpečnostními produkty se svou nabídkou pro sítě, aby vytvořilo end-to-end portfolio,“ doplnil v konferenčním hovoru pro IDG Donatelli. Akvizice je tedy soustředěna právě na enterprise trh, spíše než poskytovatele služeb, uvedlo HP.

„Každý zákazník, se kterým mluvím, po nás chce více networkingu,“ uvedl dále Donatelli. „Existuje jen malý rozdíl mezi produkty společností a bude lehké je zkombinovat, protože obě společnosti podřizují vývoj průmyslovým standardům.“ Zástupci ovšem odmítli komentovat, jakou značku produkty 3Com ponesou v budoucnu, dokud nebude akvizice potvrzena příslušnými úřady.

Analytici potvrzují účel tohoto spojení. HP do portfolia získá například nový a velmi dobře hodnocený enetrprise core switch H3C 12500. Na druhou stranu upozorňují, že v oblasti low-end produktů vznikne mezi společnostmi překryv, se kterým se bude muset HP vypořádat. HP bude mít také VoIP produkty 3Comu, které mají na celosvětovém trhu sice jen minimální podíl 0,5 %, ale stále je to více než nulový podíl HP.

„Díky akvizici 3Com, společnost HP doufá, že posílí svou pozici na trhu sítí a zároveň vyřadí ze hry silného konkurenta. Přestože 3Com v posledních letech čelil velkým problémům, podařilo se mu udržet velké a loajální zákazníky na trhu SMB. HP ve skutečnosti tyto zákazníky kupuje, stejně tak podíl na celkovém trhu sítí. Akvizice společnosti 3Com je proto jasnou známkou silného zaměření HP na tomto trhu,” komentoval událost Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link a doplnil: „S přijetím účinné strategie týkající se značky 3Com se HP může brzy stát největším konkurentem společnosti Cisco na trhu síťových řešení. To je dobrá zpráva pro trh jako celek, který na tom může jen vydělat.“

Společně již v prvním pololetí 2010

HP akvizicí 3Comu také výrazně rozšíří svoji nabídku ethernetových přepínačů, získá nová směrovací řešení a s produkty H3C upevní svou pozici v Číně, která představuje jeden z nejrychleji rostoucích trhů světa. Kromě toho převezme vývojový tým v Číně, který by měl přispět k urychlení inovací síťových řešení HP.

3Com také přináší do HP bezpečnostní TippingPoint, které si poslední čtyři roky udržuje pozici lídra ve zprávách Gartner Magic Quadrant zkoumajících produkty pro zabezpečení sítí.

Akvizice podléhá obvyklým podmínkám včetně schválení domácími i zahraničními regulačními úřady a souhlasu akcionářů společnosti 3Com. Transakce by měla být uzavřena v prvním pololetí kalendářního roku 2010.

Cloud22

 

Zdroj: HP, IDG News Service, ChannelWorld

Čtěte dále

HPE odhalilo nový partnerský program Partner Ready Vantage
HPE odhalilo nový partnerský program Partner Ready Vantage
Sophos: Počet útoků na zdravotnické organizace vzrostl v roce 2021 o 94 %
Sophos: Počet útoků na zdravotnické organizace vzrostl v roce 2021 o 94 %
Check Point: Náklady spojené s ransomwarovým útokem jsou 7× vyšší než samotné výkupné
Check Point: Náklady spojené s ransomwarovým útokem jsou 7× vyšší než samotné výkupné
Avaya a Microsoft uzavírají partnerství, zpřístupní Avaya OneCloud na Microsoft Azure
Avaya a Microsoft uzavírají partnerství, zpřístupní Avaya OneCloud na Microsoft Azure
Gartner: Veřejné investice do IT letos vzrostou o 5 %, čeká se nástup XaaS
Gartner: Veřejné investice do IT letos vzrostou o 5 %, čeká se nástup XaaS
Klusáková, Kubiš a Němeček posilují tým Proficia
Klusáková, Kubiš a Němeček posilují tým Proficia