Hlavní navigace

HP: tiskárny řady HP Photosmart

30. 9. 2009
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor:
Nová řadu tiskáren HP Photosmart využívá jedinečnou dotykovou technologii HP TouchSmart, která umožní všem členům rodiny rychle a snadno tisknout doslova dotykem prstu.

Autorizovaní distributoři pro ČR: AT Computers, eD system Czech, Tech Data Distribution
Autorizovaní distributoři pro SR: Asbis SK, AT Computers SK, eD system Slovakia, Tech Data Distribution SK

Nové přírůstky řady HP Photosmart mění zažité představy o tiskárnách. Nejde již o pouhé tiskové zařízení, ale především o centrum zábavy a kreativity, které může využívat celá rodina. Díky jedinečné technologii HP TouchSmart mohou i nejmladší členové rodiny snadno tisknout fotografie nebo hry bez použití počítače či notebooku. Tvorbu zábavných materiálů přímo na tiskárně usnadňuje i několik odkazů přímo na obrazovce TouchSmart, jako např. tlačítko QuickForm.

Na jeden dotek
Na tiskárnách HP Photosmart vytisknete domácí úkoly, obrázky i pracovní dokumenty opravdu jedním dotekem. Krásně barevné fotografie v laboratorní kvalitě jsou u všech modelů nové řady HP Photosmart samozřejmostí. Díky slotu pro paměťové karty můžete přímo na displeji s technologií HP TouchSmart prohlížet své sbírky digitálních fotografií, automaticky opravovat červené oči, jas i barvy a pak okamžitě tisknout.

Lehkost použití
Nejnovější tiskárny řady HP Photosmart jsou vybaveny celou řadou praktických a snadno dostupných funkcí. Mezi ty klíčové patří:

  • -Software HP Photo Print Gadget, který umožňuje uživatelům snadno přetahovat fotografie na ikonu na pracovní ploše prakticky odkudkoliv - ze složek, aplikací, zpráv elektronické pošty i webových stránek. Software také provede inteligentní úpravu a ořez obrázků podle velikosti papíru, takže příprava a tisk fotografií je nyní o mnoho jednodušší.
  • - Aplikace HP Smart Web Printing, umožňující vytisknout více webových stránek na jednu stránku papíru, šetří inkoust. Uživatel si díky ní jednoduše zvolí pouze ty části, které skutečně chce tisknout.
  • - Několik modelů nové řady HP Photosmart je také vybaveno rozhraním pro bezdrátovou síť, což umožňuje tisknout z mnoha zařízení umístěných v rozdílných místech domu či bytu. Mezi bezdrátové modely patří např. HP Photosmart with Wireless, HP Photosmart Plus a HP Photosmart Premium. Připojení tiskárny k domácí bezdrátové síti je opět velmi jednoduché a vyžaduje stisk jediného tlačítka.(1)
  • - Uživatelé zařízení Apple iPhone a iPod touch mohou bezdrátově tisknout fotografie pomocí aplikace HP iPrint Photo, která je první svého druhu a je k dispozici ke stažení zdarma na Apple App Store.

HP Photosmart C4683 a HP Photosmart C4783
HP Photosmart C4683 a HP Photosmart C4783 jsou všestranná a inteligentní tisková zařízení pro pohodlný a praktický domácí tisk, skenování a kopírování. Fotografie, webové stránky i nejrůznější dokumenty si můžete snadno zobrazit na barevném displeji s technologií HP TouchSmart. Tiskárna HP Photosmart C4783 je navíc vybavena rozhraním pro bezdrátovou síť pro ještě větší využitelnost díky snadnému připojení do domácí sítě.

Barevný displej s technologií HP TouchSmart má úhlopříčku 3,7 cm a po jeho pravé a levé straně se nalézají dotyková tlačítka pro různé tiskové operace. Dále tyto tiskárny využívají integrovaných tiskových hlav (IPH), které jsou zárukou spolehlivosti a optimální kvality tisku.

HP Photosmart a HP Photosmart with Wireless
HP Photosmart je kompaktní tiskárna nabízející především snadné použití, a to díky technologii TouchSmart a ovládacím tlačítkům po levé i pravé straně barevné obrazovky s úhlopříčkou 3,7 cm. Uživatelé tak mohou prohlížet, kopírovat, tisknout či skenovat fotografie pouze s pomocí této displeje, bez použití počítače.

Tiskárna HP Photosmart with Wireless nabízí kromě toho ještě vestavěné rozhraní pro bezdrátovou síť.

Obě zařízení využívají inkousty řady HP 364 (čtyři samostatné inkoustové kazety) s technologií dual-drop, která přináší lépe prokreslené detaily, text v laserové kvalitě a krásné barevné fotografie.

HP Photosmart Plus
Multifunkční zařízení HP Photosmart Plus nabízí kompletní řešení pro tisk, skenování a kopírování, umožňující bezdrátový tisk fotografií, webových stránek i nejrůznějších dokumentů. Obrazovka TouchSmart s úhlopříčkou 6,1 cm usnadňuje prohlížení, editaci a tisk fotografií bez připojení k počítači.

Tiskárna používá inkoustové kazety řady HP 364 (čtyři samostatné kazety) zaručující vysokou kvalitu tisku textu i barevných fotografií. Tisky velmi rychle schnou a mají zvýšenou odolnost proti vodě a rozpíjení. Nové inkousty jsou rovněž optimalizovány pro tisk na porézní fotografická média.

HP Photosmart Premium
Multifunkční zařízení HP Photosmart Premium nabízí snadnou obsluhu a jednoduchost společně s výhodami obrazovky TouchSmart s úhlopříčkou 8,9 cm. Uživatelé mohou prohlížet, editovat a tisknout fotografie v laboratorní kvalitě přímo prostřednictvím ovládacího panelu zařízení. HP Photosmart Premium nabízí vestavěná rozhraní Wi-Fi, Bluetooth a Ethernet pro připojení k notebookům, PC, mobilním zařízením apod.

Kromě toho je tiskárna HP Photosmart Premium vybavena také vestavěným modulem pro oboustranný tisk, což umožní uživatelům šetřit papír a peníze.

I tato tiskárna pracuje s inkousty řady HP 364, je však založena na systému pěti barev v samostatných kazetách (včetně černé fotografické kazety HP 178 Photo Black ve standardní nebo XL velikosti) pro ještě lepší kvalitu fotografií. Všechny produkty řady HP Photosmart nabízejí snadný a dostupný tisk pro celou rodinu.

Při vývoji těchto zařízení bylo pamatováno i na životní prostředí, a tak všechny modely splňují požadavky programu Energy Star a mají minimálně o 25 % nižší spotřebu energie než modely předchozí řady. Dalším úspornou funkcí je např. automatický oboustranný tisk.

Vynikající tiskový výkon
Tiskárny HP Photosmart C4683 a HP Photosmart C4783 jsou kompatibilní s inkoustovými kazetami HP 300/300XL v konfiguraci jedna černá kazeta a jedna trojbarevná kazeta (azurová, purpurová, žlutá), které produkují kvalitní a trvanlivé dokumenty.

Tiskárny HP Photosmart Wireless, HP Photosmart Plus a HP Photosmart Premium pracují s inkoustovými kazetami řady HP 364. Uživatelé si mohou podle svých potřeb koupit buď kazety standardní velikosti nebo kazety velkokapacitní (XL).

Nové obaly produktů
Stejně jako veškerý spotřební materiál HP jsou i nové tiskárny baleny do nových elegantních černých obalů s atraktivními obrázky a názornými ikonami, které doplňují obaly notebooků a osobních počítačů HP. Zákazníci tak budou moci produkty HP v prodejnách snáze identifikovat.

Odhadované maloobchodní ceny pro Evropu a termíny uvedení na trh jsou následující:

  • HP Photosmart C4680 - 79 eur (cca 1990 Kč)
  • HP Photosmart C4780 - 99 eur (cca 2490 Kč)
  • HP Photosmart - 99 eur (cca 2490 Kč)
  • HP Photosmart with Wireless - 129 eur (cca 3240 Kč)
  • HP Photosmart Plus - 149 eur (cca 3740 Kč)
  • HP Photosmart Premium - 199 eur (cca 4990 Kč)

Čtěte dále

IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS
Kamery Tapo spolehlivě upozorní na nezvané návštěvníky
Kamery Tapo spolehlivě upozorní na nezvané návštěvníky
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb Služby a bezpečná data
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb Služby a bezpečná data
Co dělat, když Windows Server už nestačí
Co dělat, když Windows Server už nestačí