Hlavní navigace

HP uvádí nové servery řady ProLiant Gen8 pro SMB

27. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor:
Společnost HP představila nové servery HP ProLiant, vyvinuté speciálně pro potřeby malých a středně velkých firem (SMB), jimž nabízí jednodušší nasazení, správu i údržbu jejich IT infrastruktury.
  • Výrobce: HP
  • Distributoři ČR: AT Computers, DNS, eD' system Czech, Servodata, Tech Data Distribution
  • Distributoři SR: Asbis SK, Avnet Slovakia, eD' system Slovakia, Tech Data Distribution SK
  • Cena: MicroServer Gen8 od 9 350 Kč, ML310e Gen8 v2 od 18 450 Kč a DL320e Gen8 v2 od 18 980 Kč

HP rovněž představilo nové modely cenově optimalizovaných serverů pro mikro-a SMB klienty. Jde o servery HP ProLiant DL320e Gen8 v2 a HP ProLiant ML310e Gen8 v2.

HP ProLiant MicroServer, poprvé představený v roce 2010, představuje ultra-kompaktní serverové řešení, které umožňuje malým a středním firmám efektivněji řídit a rozvíjet jejich podnikatelské aktivity bez navýšení o zbytečné náklady nebo zvýšení složitosti stávající IT infrastruktury, uvádí HP.

Nový HP ProLiant Gen8 MicroServer nabízí výkon a zabezpečení podnikové třídy v tichém provedení a kompaktním těle s poloviční velikostí oproti jiným serverům základní třídy (entry-level).

HP Microserver Gen8 je navržen pro organizace s méně než 10 zaměstnanci, kterým nabízí možnost bezpečně sdílet veškeré důležité informace v jednom centrálním serveru. Data a aplikace umístěné na serveru jsou lokálně i vzdáleně přístupné prakticky z libovolného zařízení připojeného na web díky nástroji Microsoft Windows Server 2012 Essentials.

HP MicroServer Gen8 využívá několika inovací modelové řady HP ProLiant Gen8 včetně architektury HP ProActive Insight, což SMB zákazníkům umožňuje:

  • Zjednodušit instalaci, nastavení a údržbu systému prostřednictvím utilit HP iLO Management Engine (iLO4) a HP Intelligent Provisioning, které jsou součástí předinstalovaného balíku softwaru a nástrojů připravených pro zjednodušené nasazení a správu serveru.
  • Vzdáleně spravovat server díky nástroji HP Integrated Lights-Out (iLO) Essentials.
  • Průběžně monitorovat výkon serveru prostřednictvím utility HP Active Health, která automaticky vyhodnocuje provoz serveru, urychluje aktualizaci aplikací, a zvyšuje dobu provozuschopnosti prostřednictvím nástroje HP Smart Update.
  • Využívat konvergované řešení kombinující server se síťovou infrastrukturou HP prostřednictvím volitelného stohovatelného řiditelného switche HP PS1810-8G, který automaticky analyzuje, monitoruje a optimalizuje připojení obou zařízení. 

HP MicroServer Gen8 nabízí obchodní příležitosti také obchodním partnerům HP prostřednictvím prvního průmyslového portálu s cloudovými službami HP Insight Online.

cyber23

Nové servery zvyšují výkon, řízení spotřeby a snadnost správy IT infrastruktury:

  • HP ProLiant ML310e Gen8 v2 je vylepšený, plně vybavený jednoprocesorový server v provedení tower s podnikovou úrovní správy, určený pro SMB firmy se vzdálenými nebo pobočkovými kancelářemi.
  • HP ProLiant DL320e Gen8 v2 je nový kompaktní jednoprocesorový server v provedení rack. Může být nasazen prakticky kdekoli, např. pro jednoaplikační využívání v malých a středních podnicích, obchodních řetězcích, při automatizaci výroby a v řadě dalších oblastí.

Zdroj: HP

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Rozloučení: Díky za krásných deset let
Rozloučení: Díky za krásných deset let
ComSource: DDoS útoky na české firmy byly na konci prázdnin na vzestupu
ComSource: DDoS útoky na české firmy byly na konci prázdnin na vzestupu
Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb Příležitosti a výzvy v sítích a displejích
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb Příležitosti a výzvy v sítích a displejích
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
IDC: Herní PC čekají problémy, herní monitory návrat k růstu
IDC: Herní PC čekají problémy, herní monitory návrat k růstu