Hlavní navigace

Huawei chce s partnery vést éru „nového ICT“

12. 7. 2016
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Partnerské setkání Huawei Czech & Slovakia Partner Conference 2016 v Bratislavě ukázalo aktuální nastavení spolupráce i channel strategii pro letošní rok.

V bratislavském Grand Hotelu River Park se 23. 6. 2016 setkali přední partneři Huawei Enterprise Business Group (EBG) z České a Slovenské republiky. Společnost je přivítala malým překvapením, když na pódium vystoupila futuristická tanečnice oděná do dvou skruží potažených látkou, a za hudebního doprovodu předvedla moderní kreace.

Společnost je přivítala malým překvapením, když na pódium sálu vystoupila futuristická tanečnice oděná do dvou skruží potažených látkou, a za hudebního doprovodu předvedla moderní kreace. Společnost je přivítala malým překvapením, když na pódium sálu vystoupila futuristická tanečnice oděná do dvou skruží potažených látkou, a za hudebního doprovodu předvedla moderní kreace.

Následující video pak uvedlo partnery do éry „nového IT“ v klíčových částech produkčních systémů. Tato éra se má odvíjet v letech 2010 až 2025 a Huawei chce stát v jejím čele – odtud pochází i aktuální slogan „Leading new ICT. Building a Better Connected World“.

Jako první vystoupila před partnery Linda Liang, country manager pobočky Huawei Slovakia. Slovenské zastoupení letos slaví deset a samotná Liang jej vedla 2,5 roku, během kterého divize Enterprise zaznamenala významný růst (o tom viz dále). Liang zdůraznila, že Česko a Slovensko mají mezi 26 zeměmi regionu CEE a Nordic velkou prioritu a současně ujistila partnery, že v enterprise byznysu nebudou dělat nikdy přímý prodej, protože jsou pro Huawei EBG partneři zásadní.

Linda Liang, country manager pobočky Huawei Slovakia

Jak se daří společnosti a partnerům

Willi Song, director of EBG, Huawei Czech and Slovak, nejprve shrnul rychlý růst společnosti, která loni navýšila obrat na více než 60 miliard dolarů, a okomentoval jednotlivé divize společnosti. 

EBG loni celosvětově zaznamenala růst obratu o 43,8 % na 4,4 miliardy dolarů. Channel manager Bingley Xu v pozdější přednášce uvedl, že na českém a slovenském trhu EBG loni dosáhla obratu 12,7 milionu dolarů, což je meziročně o 20 % více, a letos chce dostihnout hranice 20 milionů dolarů.

Willi Song, director of EBG, Huawei Czech and Slovak

Loňský obrat celého českého zastoupení, které má téměř 400 zaměstnanců, činil 230 milionů dolarů. Slovenská pobočka se 70 zaměstnanci loni generovala obrat 45 milionů dolarů.

Partnerskou strategii přiblížil channel director Benson Zhou. Globálně channel byznys Huawei EBG roste složenou meziroční mírou růstu 30 %. Loni rostl o 44 % a činil 4,3 miliady dolarů a letos chce společnost s partnery vygenerovat obrat 5,8 miliardy dolarů.

V „našem“ regionu CEE a Nordic rostl obrat přes partnery meziročně přes 75 %, počet partnerů se zvýšil o 200 % (150 nových a 250 autorizovaných) a o 100 % se zvýšil počet certifikovaných partnerů.

Podpora pro partnery

Benson Zhou zopakoval účastníkům strukturu partnerského kanálu, kdy od distribuce nakupují partneři na úrovních registered, authorized, silver a gold. Napřímo od Huawei mohou nakupovat value added partneři, global alliance partneři a carrier reseller partneři.

Benson Zhou, channel director, HuaweiPředstavil aktuální podporu pro jmenované obchodní partnery v roce 2016. Stojí na třech pilířích: enablementu, podpoře a pobídkách.

„Enablement“ neznamená podle Zhoua jen trénink a certifikace, zahrnuje také demo program a společnou přípravu nabídek, nebo poprodejní podporu při nasazení řešení.

V pobídkách, přesněji řečeno obchodní podpoře, má Huawei tzv. Elite Club Program, do jehož zapojení Benson Zhou partnery vyzval. Program nabízí další projektové rabaty (max. 3 %), marketingovou podporou a branding. Partneři získají také přístup do komunity, kde se kromě znalostí a zkušeností sdílejí leady a obchodní příležitosti.

Podmínkou účasti je být tier 2 partner, dosáhnout obratu přes 0,5 mil. dolarů a získat 1000 bodů, které se sbírají za prodeje zboží z jednotlivých produktových segmentů, za organizaci marketingových akcí nebo přípravu případových studií.

Obchodní plán pro rok 2016

Benson Zhou přiblížil obchodní plán společnosti pro letošní rok. Huawei se chce soustředit na vybraná odvětví a nadále do nich investovat. Zároveň usiluje o pan-evropskou interní spolupráci, vylepšení znalosti značky a pozice firmy.

Bingley Xu, Channel manager, HuaweiDále se soustředí na rozvoj klíčových partnerů a výběr jmenovaných partnerů pro užší spolupráci, aby mohlo rozvíjet byznys hlavně v mid-marketu. S premier partnery a klíčovými CFT partnery chce Huawei zlepšit sdílení obchodních příležitostí skrze „těsnější spolupráci“.

Channel manager Bingley Xu později mluvil o tom, jak je snadné začít první byznys s Huawei. V ČR má výrobce již jednoho elite club partnera, přes sto autorizovaných partnerů, 65 certifikovaných partnerů a tři distributory.

Upozornil resellery na e-learning programy, které jsou zdarma, a to včetně vybraných certifikačních seminářů. V demo programu mohou registrovaní reselleři získat na produkty až 50% slevy z koncových cen.

Xu také vyzval partnery, ať svým zákazníkům poskytují servisní služby, a zajistí si tím lepší marži a dlouhotrvající vztah s klientem. Huawei k tomu poskytne dodávku náhradních dílů do čtyř hodin, linku s tel. podporou a další servis.

Partnerské setkání Huawei Czech & Slovakia Partner Conference 2016 v Bratislavě

Po přestávce na kávu a občerstvení následovaly prezentace strategie v oblasti služeb a politik a ukázka úspěšných obchodních případů Huawei na lokálním trhu.

Následně měli účastníci možnost navštívit stánky představující řešení a technologie Huawei.

Výstavka. Zdroj: Huawei

Zdroj: Huawei

Setkání završil gala večer, který zpříjemnily melodie jazzové kapely. Účastníci se dočkali losování tomboly a vyvrcholením odpoledního setkání byl interactive dance.

Partnerské setkání Huawei Czech & Slovakia Partner Conference 2016 v Bratislavě

Zdroj: ChannelWorld

MIF22

Huawei Czech & Slovakia Partner Conference. Zdroj: Huawei

Zdroj: Huawei

Čtěte dále

Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce