Hlavní navigace

Huawei vydalo FusionSphere v nové verzi 3.1

13. 7. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor:
Virtualizační nástroj FusionSphere od Huawei se dočkal nové aktualizace. Verze 3.1 přináší například rozhraní pro jednotnou správu a další funkce.

Společnost Huawei představila novou verzi svého virtualizačního nástroje FusionSphere, určeného ke konsolidace datových center podniků, poskytovatelů služeb a provozovatelů infrastruktury. Verze 3.1 má podle výrobce nabídnout vyšší výkon, konsolidaci, zabezpečení i jednotnou správu.

Huawei FusionSphere 3.1 je cloudová platforma, která umožňuje konsolidovat fyzická i virtuální prostředí. Může být použita k vytvoření soukromých, veřejných i hybridních cloudů. Platforma podporuje různé scénáře nasazení, její systém podporuje opakované využití zdrojů a automatizuje správu cloudového prostředí. Nabízí konsolidaci služeb a centralizované řízení zdrojů. Zdroje v datovém centru dynamicky přiděluje podle požadavků na zajištění výkonu, spolehlivosti, dostupnosti, bezpečnosti a dalšího přizpůsobování služeb.

Systém FusionSphere vyžívá hierarchickou architekturu. Jeho hlavními součástmi jsou FusionCompute a FusionManager. Komponenta FusionCompute je hypervizor, který virtualizuje vlastní hardwarové prostředky a implementuje sdílení zdrojů. Umožňuje převést zdroje fyzických serverů na abstraktní virtualizovanou vrstvu a tyto zdroje pak centrálně řídit, plánovat a přidělovat.

FusionCompute podporuje provoz více izolovaných virtuálních strojů na jediném fyzickém serveru, což má přinést optimalizaci využití zdrojů a podpořit požadavky specifických scénářů provozu. Novinkou je funkce Virtual Extensible LAN (VXLAN) vylepšující virtualizaci na úrovni sítě, inovováno bylo i mapování úložných systémů SAN. Součástí hypervizoru FusionCompute je monitoring nebo správa logů, k dispozici je jednotné řízení zabezpečení i virtuální firewall.

Komponenta FusionManager představuje softwarové řešení pro správu cloudu, které umožňuje řízení na úrovni fyzických i virtuálních zdrojů i jednotlivých služeb. Spravovat lze takto produkty společnosti Huawei, ale i jiných výrobců. FusionManager automaticky detekuje zdroje včetně jejich topologie v rámci sítě. Podporuje takové pokročilé funkce, jako je monitoring, tvorba reportů, sledování výkonu, korelování událostí a správa životního cyklu na úrovni fyzických i virtuálních zdrojů.

K další podporované funkcionalitě patří katalog služeb, automatizace služeb a řízení oprávnění , které umožňuje řízení výkonu i úloh a správu změn konfigurací. Dále poskytuje rozhraní pro spolupráci s dalšími systémy (Huawei Open API, Cloud Storage API, OpenStack). Veškerou správu pak lze provádět z jednotného prostředí, klienta systému FusionManager.

Platforma FusionSphere rovněž obsahuje komponenty UltraVR pro obnovu po havárii a HyperDP sloužící k zálohování dat. V případě selhání virtuálních strojů produkčního prostředí mohou administrátoři zajistit převzetí služeb záložním systémem.

Zdroj: Huawei

Čtěte dále

AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR
AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů
IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů