Hlavní navigace

Icecat.biz: Kanál e-commerce se ve 3. čtvrtletí zvětšil o 41 %

22. 10. 2012
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: © jamdesign - Fotolia.com
Podle analýzy Icecat.biz se Intel stal značkou s velmi rychlým růstem popularity v prodejním kanálu, LED TV dohánějí LCD a o výrobky s ekologickou certifikací je větší zájem.

Icecat.biz: Kanál e-commerce se ve 3. čtvrtletí zvětšil o 41 %Analýza Icecatu za třetí čtvrtletí 2012 vycházející ze 474 milionů stažení katalogových listů s popisy produktů ukazuje, celkový kanál e-commerce měřený tímto serverem se celosvětově zvětšil o 41 %, a to i za situace, kdy na počítačové výrobce silně dopadá zpomalení trhu notebooků a stolních PC.

HP stále drží dominantní 20,3% podíl v online prodejním kanálu. V Top 10 značkách Icecat.biz zaznamenává jasný nárůst Toshiba a Philips, Lenovo naopak klesá (tato situace neodpovídá prodejům v ČR, pozn. red.).

Většina značek, které jsou vysoce závislé na prodejích notebooků a stolních PC, se však ve 3. kvartálu musela potýkat s relativním poklesem své pozice v prodejním kanálu (Acer, Asus, Fujitsu a Sony), podle měření Icecatu. Jedinou výjimkou je Toshiba.


Graf 1: TOP 10 značek v Q3 2012

TOP 10 značek v Q3 2012

Zdroj: Icecat.biz

 


Intel je nejznámější značkou v Top 10 rychle rostoucích značek Icecatu v prodejním kanálu ve 3. čtvrtletí 2012 – povedlo se mu vylepšit objem stažených produktových listů meziročně o 328 %.

Dodavatel kabelů a mobilních prvků Oncore je v Top 10 již ve druhém čtvrtletí po sobě. Dodavatel počítačového příslušenství BTI je ve 3. kvartálu nejrychleji rostoucím šampionem (+559 %). Rovněž další výrobci příslušenství jako Ergotron, Newstar a CablesToGo dosahují nadprůměrných výsledků. Významného růstu dosahuje i zastoupení Braunu – značky, která licencovala své jméno na výrobky z mnoha kategorií spotřební elektroniky od fotorámečků přes displeje až po své známé holicí strojky.


Graf 2: TOP 10 nejrychleji rostoucích značek v Q3 2012

TOP 10 nejrychleji rostoucích značek v Q3 2012

Zdroj: Icecat.biz


 

Notebooky a stolní PC na zamrzlém IT trhu zpomalují

Pokud srovnáme 3. čtvrtletí tohoto roku se stejným obdobím roku loňského, je zřejmý pokračující pokles poptávky po přenosných i stolních počítačích. Nicméně poptávka po příslušenství, spotřebním materiálu a službách prochází rozvojem v souvislosti s tím, jak je třeba udržovat stávající infrastrukturu v chodu, uvádí Icecat.


 

Graf 3: TOP 10 kategorií v Q3 2012

Top 10 kategorií v Q3 2012

Zdroj: Icecat.biz


 

LED televize doženou LCD během jednoho roku

Podle serveru Icecat.biz se IT management zřejmě rozhodl upgradovat existující infrastrukturu investováním do softwaru (kancelářských balíků), spotřebního materiálu (tiskových hlav, tiskových bubnů, tonerů, tiskových pásek, držáků, nabíječek a tiskových sad) a do služeb
(co-location).

V Top 10 rychle rostoucích značek se podle Icecat.biz  nachází jediná hlavní produktová kategorie – televize LED, což jen dokazuje pokračování zřejmého trendu nahrazování starších televizních technologií (LCD, plazma, CRT) technologií LED.  Během jednoho roku popularita LED televizí překoná LCD televize.


Graf 4: TOP 10 nejrychleji rostoucích kategorií v Q3 2012

TOP 10 nejrychleji rostoucích kategorií v Q3 2012

Zdroj: Icecat


 

Produkty s certifikací EnergyStar o  třetinu populárnější

Produkty nesoucí logo EnergyStar jsou v on-line prodejním kanálu o jednu třetinu populárnější než produkty, které toto označení nemají, ukázala zjištění Icecatu za 3. čtvrtletí letošního roku. To potvrzuje přesvědčení, že ekologická konstrukce a elektrická efektivita jsou důležitými prodejními výhodami dnešních produktů.

Počet e-commerce instalací narost v uplynulém čtvrtletí o 41 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Aktivita při stahování produktových listů se zvýšila o 14 % na 474 milionu stažení. Počet podporovaných značek vzrost na 5 950 a počet kategorií se zvýšil o 24 % na 1 434.

MIF22

 

Q3-2012

Q3-2011

Meziroční změna

Stažení produktových listů v mil.

474

414

14%

E-commerce instalace

23 504

16 695

41%

Značky

5 950

4 714

26%

Kategorie

1 434

1 160

24%

Zdroj: Icecat.biz


Pozn.: Popularita stahování produktových listů dané značky je ovlivněna popularitou jejich produktů všeobecně, umístěním produktů v hodnocení kupujících a uživatelů, dostupností v distribuci a v online prodejním kanálu, úrovní standardizace produktových dat pro vyhledávání a porovnávání, online kampaněmi, seznamy kompatibilních produktů a bezplatnou distribucí dat o produktech.

Čtěte dále

Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky