Hlavní navigace

IDC: U podnikových zákazníků se největší oblibě těší Citrix, EMC, HP a VMware

25. 5. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: © imtmphoto - Fotolia.com
V průzkumu spokojenosti podnikových zákazníků naopak zcela propadl Oracle, který skončil poslední ve všech kategoriích.

Společnosti EMC, VMware, HP a Citrix se umístily na špičce žebříčku zákaznické spokojenosti v rámci studie, kterou vypracovali analytici z IDC pro společnost Flexera. Naopak v Oraclu se podle výsledků šetření mají nad čím zamýšlet - společnost propadla ve všech kategoriích.

Průzkum zahrnoval výrobce komerčního softwaru, mezi nimi například Adobe, CA, CitrixEMC, HP, IBM, Microsoft, Oracle, SAP, Salesforce, Symantec nebo VMWare, dohromady představujících více než polovinu trhu a dosahujících společného obratu přes 200 miliard dolarů.

Studie předložila zákazníkům softwarových společností seznam výroků, a respondenti odpovídali, nakolik každý výrok „sedí“ na tu kterou společnost. Platilo, že čím více respondentů uvedlo, že s výrokem o konkrétní společnosti „souhlasí“ nebo „silně souhlasí“, tím lepšího postavení v žebříčku firma získala.

Společnost, u které s daným výrokem „nesouhlasilo“ nebo dokonce „silně nesouhlasilo“ nejvíce respondentů, naopak skončila poslední.

S EMC se nejlépe pracuje, HP má nejlepší licence

V kategorii „snadná spolupráce“ zvítězilo EMC, neboť s výrokem, že se s EMC snadnou spolupracuje, souhlasilo nebo silně souhlasilo 91 % respondentů.

Nejhůře naopak skončil Oracle, u kterého s daným výrokem nesouhlasilo nebo silně nesouhlasilo 43 % respondentů.

V kategorii snadnosti správy aplikací, jejich aktualizací a upgradů zvítězil VMware s 91% pozitivní odezvou. Stejně tak byl nejúspěšnější u výroků týkajícího se snadnosti pochopení aplikací, správy jejich používání a nákladů, kde s výrokem souhlasilo 93 % respondentů.

I zde dopadl nejhůře Oracle, neboť podíl nesouhlasících respondentů dosáhl 35 %.

Nejlépe napsaná licenční ujednání má podle studie HP, když 90 % respondentů souhlasilo s tím, že HP má dobře pochopitelná licenční pravidla, která je díky tomu snadné dodržovat.

Jen těsně druhý skončil Citrix s 89,6% podílem souhlasících. Oracle skončil opět na chvostu; s výrokem nesouhlasilo 42,9 % respondentů.

Nejvíce, konkrétně 88 % respondentů souhlasilo, že licenční pravidla Citrixu týkající se mobility, virtualizace a cloudu by usnadnilo migraci do těchto prostřední. Na opačném konci se opět ocitl Oracle s 45% podílem nesouhlasících.

Stejně dopadl žebříček výrobců v otázce toho, zda se jen zřídka stávají cílem auditů týkajících se dodržování licenčních ujednání. U Citrixu souhlasilo 94 % respondentů, u Oraclu jich naopak 35 % nesouhlasilo.

S výrokem, že jsou jen zřídka nuceni platit vyrovnávací (true-up) poplatky, souhlasilo nejvíce respondentů u HP (93 %). Nejhůře v tomto ohledu dopadl Oracle, kde nesouhlasilo 29 % respondentů.

U výroku, že společnost nabízí rozumně naceněný software s dobrou návratností nákladů, se nejvíce souhlasných odpovědí (87 %) sešlo u Citrixu. I zde jako poslední skončil Oracle s 44% podílem nesouhlasících.

Aplikace vyžadují neustálou pozornost a prostředky na správu, podporu a provoz, a to po celou dobu životního cyklu licence. Snadnost podpory takových aplikací a snadnost spolupráce s jejich poskytovateli měly obrovský vliv na hodnocení výrobců,“ uvedla k výsledkům studie viceprezidentka IDC Amy Konaryová.

ICTS23


Šetření se zúčastnilo 147 velkých podniků.

Zdroj: IDC

Čtěte dále

Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Sophos: České firmy trápí vysoké náklady na pořízení kyberbezpečnostních řešení
Sophos: České firmy trápí vysoké náklady na pořízení kyberbezpečnostních řešení
IDC: Bídný rok chytrých telefonů skončil historickým 18% propadem
IDC: Bídný rok chytrých telefonů skončil historickým 18% propadem
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Dell: Generace Z věří, že v boji proti klimatické krizi pomůžou technologie
Dell: Generace Z věří, že v boji proti klimatické krizi pomůžou technologie