Hlavní navigace

Intel oznámil další akvizici. Koupí Infineon za 1,4 miliardy dolarů

1. 9. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Intel oznámil uzavření dohody s německou firmou Infineon Technologies, od které odkoupí divizi bezdrátových řešení Infineon (WLS). Cena transakce je vyčíslena na 1,4 miliardy dolarů. Jaké jsou akviziční cíle?

Steve Dalman, viceprezident a ředitel světového partnerského kanálu v Intelu má jistě radost, nová akvizice výrobce je dalším krokem v expanzi do nových segmentů.WLS je dodavatel platforem pro výrobce mobilních telefonů. Mezi produkty, které vyrábí, patří procesory, rádiofrekvenční transceivery, integrované obvody, komplexní jednočipová řešení i systémový software. Intel nákupem společnosti získává dva až tři roky vývoje v této oblasti a silné portfolio zákazníků, do kterého patří například firmy Apple, nebo Samsung. Divizi WLS se přitom vůbec nedaří špatně, za uplynulý rok vykázala zisk ve výši 917 milionů eur, což znamenalo zhruba 30 procent celkového ročního zisku Infineonu.

Divize bude i po akvizici působit jako samostatná firma a bude nadále poskytovat služby svým stávajícím klientům. Rovněž se ale bude podílet na celkové strategii společnosti Intel, jíž je rozšíření počítačových technologií připojených k internetu: od inteligentních telefonů přes notebooky po různě integrované počítače,“ potvrdil Intel v tiskovém oznámení.

Díky akvizici bude moci Intel propojit mobilní technologii vyvíjenou WLS s vlastní technologií a nabídnout klientům energeticky účinné platformy, které budou kombinovat procesory Intel s bezdrátovými technologiemi Wi-Fi a WiMAX. Zároveň bude moci využít zkušeností WLS ve 2G a 3G a pracovat na urychlení vývoje 4G LTE. Dostane se také do segmentu, kde dosud dominovala se svými čipy konkurenční značka Arm.

Vstříc obchodním příležitostem

Primárním cílem oznámené akvizice je pro Intel rozšíření nabídky mobilních a integrovaných produktů na další klienty a tržní segmenty, a to včetně inteligentních telefonů, tabletů, netbooků, notebooků a integrovaných počítačů.

Právě integrované systémy a konverze IT a spotřební elektroniky je směr, který Intel očekává od dalšího vývoje na trhu. Zástupci společnosti už na mezinárodním partnerském setkání ISS, představili nové formy podpory partnerů, které se snaží na příchod nových produktů připravit. „IT přichází do stádia, kdy budou všechna zařízení propojena prostřednictvím internetu. Odhadujeme, že v roce 2015 půjde o 15 miliard zařízení, což na planetě se 6 miliardami lidí otevře řadu nových obchodních příležitostí,“ představil svou vizi evoluce IT Steve Dallman.

Akvizice umožní Intelu nabídnout kompletní řešení pro embeded systémy. Očekávám, že výrobce uvede systém integrovaný na čipu pro telefony a další zařízení s procesorem Atom v jádru a mnoha možnostmi připojení,“ uvedl pro IDG Jack Gold, hlavní analytik z J. Gold Associates.

Akvizice může být zároveň krokem, který pomůže Intelu ve větším odlišení od hlavního konkurenta, společnosti AMD,“ doplnil Greg Richardson, analytik Technology Business Research.

Zpráva o akvizici přichází jen týden po tom, co Intel oznámil akvizici bezpečnostního giganta McAfee v hodnotě 7,68 miliard dolarů. Transakce s Infineonem by měla být uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2011, ale musí být schválena regulačními úřady a dalšími orgány.

Zdroj: Intel, IDG News Service, ChannelWorld

Čtěte dále

Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče