Hlavní navigace

Intel: SSD disky série S3700 a 335

17. 11. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Společnost Intel uvádí na trh první SSD disky postavené na paměti NAND a 20nm standardu. Dále Intel představil novou generaci SSD disků pro datová centra: Intel Solid-State Drive DC S3700 Series.
  • Výrobce: Intel
  • Distributoři ČR: ABC Data, Asbis CZ, AT Computers, Avnet, eD system Czech, Sitronics IT, Tech Data Distribution
  • Distributoři SR: ABC Data SK, Asbis SK, AT Computers SK, Avnet Technology Solutions Slovakia, Tech Data Distribution SK, WesTech Slovakia
  • Více informací: www.intel.cz

Nová řada Intel Solid-State Drive 335 Series využívá nejmenších a nejvýkonnějších víceúrovňových NAND flash pamětí na trhu, uvádí výrobce. SSD disky nabízejí zvýšení celkového výkonu počítače, zrychlení produktivních aplikací a dalších činností prováděných na počítači, jako je prohlížení internetu, sledování filmů, videochat nebo vytváření digitálního obsahu.

Intel SSD 335 Series je 6Gbps disk typu SATA, který dokáže nahradit tradiční a pomalejší pevné disky a nabídnout uživateli rychlejší přístup k souborům a programům. Intel SSD 335 se dodává s kapacitou 240 GB a dokáže provádět čtení rychlostí 500 MB/s a sekvenční zápis rychlostí 450 MB/s,.

Jde o vůbec první SSD disk od Intelu, který používá paměť NAND na 20nm standardu vyvinutou společně s IM Flash Technologies (IMTF). Paměť 20nm IMFT NAND byla představena loni v dubnu a první dodávky odstartovaly v prosinci 2011. Paměť využívá zcela novou strukturu buněk, jež umožňuje podstatně agresivnější škálování než v případě tradiční architektury. Paměť 20nm 64Gb NAND využívá planární strukturu buněk – jako taková je vůbec první v odvětví – a tímto způsobem překonává překážky spojené s vyspělou technologií zpracování dat, takže dokáže nabídnout výkon i spolehlivost rovnající se předchozí 25nm generaci. Planární struktura buněk úspěšně proráží limity škálovatelnosti standardního „plovoucího“ (FG) hradla integrací prvního hradla Hi-K/metal na NAND.

Při měření náhodných vstupních/výstupních (I/O) operací za sekundu (IOPS) dosáhly disky Intel SSD 335 hodnoty čtení 42 000 IOPS a zápisu 52 000 IOPS. Disky jsou silné 9,5 mm a nabízejí rychlou alternativu konvenčním HDD. Intel SSD 335 se dodává se standardní tříletou zárukou a je dostupný celosvětově ode dneška.

Klíčem k výkonu řady Intel SSD DC S3700 Series je těsná distribuce IOPS s nízkou hodnotou maximální latence. Intel SSD DC S3700 nabídne „žravým“ aplikacím až 75 000 IOPS při čtení a 36 000 IOPS při zápisu. Dosahuje typické sekvenční latencí zápisu 65 mikrosekund a QOS pod 500 mikrosekund po 99,9 procenta provozu.

Toto zrychlení úložných operací poskytuje vyšší propustnost pro vícevláknové úkony, takže vícejádrové CPU může pracovat aktivněji. To snižuje prodlevy pro koncové uživatele a dodává práci s daty větší plynulost. Intel SSD DC S3700 nabízí ochranu dat a možnost šifrování dat 256bitovým standardem. Obsauje nadbytečnou flash paměť využívanou pro zdvojování dat, čímž se dále minimalizuje možná ztráta dat.

Disk je osazen technologií Intel High Endurance (HET), jež přináší značnou odolnost jednotlivých buněk v cenově přijatelné formě MLC. Kombinací technik řízení SSD NAND a zdokonalení v oblasti křemíkového ustrojení NAND umožňuje HET dosáhnout u disku deseti kompletních přepsání denně v pětiletém životním cyklu.

MIF22

Intel SSD DC S3700 Series snižuje běžnou spotřebu energie na 6 wattů a 650 miliwattů v klidovém režimu. Jde o disk typu SATA 6Gbps s výkonem čtení 500 MB/s a zápisu 460 MB/s. Oproti předchozí generaci Intel SSD 710 Series nabízí dvojnásobný nárůst čtení a 15násobný nárůst zápisu. Vzorky produktu jsou nyní k dispozici zákazníkům z řad provozovatelů datových center, kteří je mohou nasadit do svých kvalitativních testů a validačních procesů.

Doporučené koncové ceny: 2,5palcový Intel SSD DC S3700: 235 dolarů za 100 GB, 470 dolarů za 200 GB, 940 dolarů za 400 GB a 1800 dolarů za 800 GB při odběru 1000 kusů. Cena pro 1,8palcový disk: 495 dolarů za 200 GB, 965 dolarů za 400 GB.

Čtěte dále

Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce